Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znana specyfikacja GeForce'a 9800 GX2

36 postów w tym temacie

Patrząc na te dane - ciesze się że kupiłem gForce''a 8800 GTX bo w zasadzie nie wiele się od niej różni. Wolę poczekać jeszcze troszkę na next-genowe karty dwu chipowe. Jak narazie 2 x 720 mb w dual system mi wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, specyfikacja może robić wrażenie - RAdeon 3870 X2 wygląda na papierze stosunkowo gorzej, ale - zobaczymy, jak będzie z cenami (pewnie jak zawsze w wypadku nowych produktów) oraz z konsumpcją prądu oraz temperaturami pracy. ATI na pewno nie będzie królem wydajności po premierze tych kart, aczkolwiek nie powiedziałbym - jak to słyszałem już kilkakrotnie - że ta karta "zabije" Czerwonych... Krótko mówiąc - do mnie przemówią dopiero wykresy z testów... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma osiągi ciut gorsze niż 8800GTS, to jaki jest sens kupowania takiej karty?

Ja na pewno w nią nie zainwestuje. Lepiej będzie kupić za 1000 zł GTSa, bądź też za 699 zł 8800GT. Hm, ciekaw jestem jaka będzie cena tego 9800 - jeżeli niższa niż 8800GT to wtedy dopiero będzie opłacało się kupić. No ale cóż, dochodzi jeszcze na dodatek temperatura tej karty, a to może przełożyć się na wydajność podczas grania - czyli na przykład zawieszanie się karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha! No to jak to się potwierdzi i wejdą do produkcji to będziemy mieli miły widok "płonącej" Nvidii i jej flagowego produktu.
Właśnie czekałem na tą kartę... bo w marcu zamierzam kupić kompa, ale widzę, że sięgnę po Radka X2. Może i jest troszkę wolniejszy (choć poczekamy do testów obu kart razem) ale napewno sporo tańszy!
Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no czyli jednak nie oplaca sie wymieniac poczciwego GTX-a. Myslalem ze zrobia cos naprawde dobrego a tu lipa. Moze model 9800GTX bedzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że 9 seria będzie niewypałem. Ani trochę te specyfikacje nie robią wrażenia i karty będą opłacalne do kupienia tylko ludziom, którzy mają jeszcze GeForca 6 lub starszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ceny tego cacuszka i jak wypadnie na tle dwu-chipowej karty konkurencji (jeśli okazałoby się, że jest mniej wydajna od produktu firmy ATI, to koncern AMD/ATI miałby jakąś szansę poprawić swoje notowania )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i tu dopiero wychodzi szydło z worka, ATI wparowało ze swoimi chłodniejszymi chipami w 55 nanometrach a nvidia ciągle trzyma się 65nm. a to przekłada się na zużycie energii oraz przede wszystkim wydzielanie ciepła. ATI góra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlep-sze w tym wszystkim jest to, że z referencyjnym chłodzeniem karta sobie z lekka nie radzi :/
... przez to też lepiej inwestować w dobre chłodzenie dla tej karty, żeby pogonić na wyższych zegarach...
Tylko mogli by dawać z każdą kartą zniżkę na zasilacze 1000W :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować