Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Relacja z konferencji firmy CD Projekt

114 postów w tym temacie

Widać że Polska branża gier idzie w dobrą stronę i to dzięki CD-Projektowi. Malkontenci mogą być sceptyczni ale ja wierze w to że ta "współpraca" wyjdzie wszystkim tylko na dobre. Wysoki budżet oznacza podniesienie poziomu jakości gry, a po dodaniu jeszcze utalentowanego informatyka ... hit murowany. Trzymam kciuki za They :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm? Nie rozumiem... Czyli jak?
Wszystko będzie z sieci do ściągnięcia? Cała płyta, kreator modów itp? Przecież to będzie z parę GB! Hmm.. Nie lepiej zrobić dodatek na płycie, do kupienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cudnie i mocarnie :>

Nie mogę się maja doczekać, jak tylko się pokaże Dhinji to tego samego dnia zaczynam pracę nad moim ulubionym opowiadaniem... Jakim? Oooo :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 17:18, cedricek napisał:

Hmm? Nie rozumiem... Czyli jak?
Wszystko będzie z sieci do ściągnięcia? Cała płyta, kreator modów itp? Przecież to będzie
z parę GB! Hmm.. Nie lepiej zrobić dodatek na płycie, do kupienia?

Niby tak, ale z drugiej strony, ja kupiłem Edycję Kolekcjonerską za 199 zł, bo wierzyłem, że Wiedźmin będzie grą wyjątkową pod każdym względem i chciałem uprzyjemnić sobie rozgrywkę na każdy możliwy sposób. Dlatego też cieszę się, że dodatki będą darmowe. Poza tym, nie sądzę, żeby to było kilka GB. Gdyby tak było, to CDP z pewnością wypuściłby ER oraz samą płytę z dodatkami, do kupienia za kilka złotych. Tak czy inaczej, coś czuję, że znowu trzeba będzie przejść Wiedźmina, zwłaszcza, że teraz mam laptopa, który pociągnie go na pełnych detalach :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem Wiedźmina wcześniej i z tego co widzę teraz chyba się jednak skuszę. :) Tak ogólnie to dobrze, że firma się rozwija bo myślę, że pomoże to też zmienić wizerunek Polski jeżeli chodzi o sam przemysł gier i zagraniczni developerzy będą traktowali nas znacznie poważniej. Tak trzymać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ten cytat:

"Wygląda również na to, że CD Projekt Red wywiązuje się doskonale ze swych wcześniejszych obietnic, dotyczących ciągłego wsparcia dla gry i poprawiania zgłaszanych przez graczy błędów. W nowej wersji, oprócz błędów dotyczących samej rozgrywki i questów, poprawiono między innymi animacje postaci podczas rozmów, wzbogacając je o bogatą paletę nowych ruchów, czy też dokonano zmian w panelu alchemii, czyniąc go bardziej przejrzystym i łatwiejszym w obsłudze. Bardzo ważnym elementem, który powinien zwrócić uwagę szczególnie graczy dysponujących słabszym sprzętem, jest informacja o lepszej optymalizacji gry pod kątem czasu ładowania się lokacji. Wielu zmian doczekała się również angielska wersja gry, w której dokonano ponownego tłumaczenia kilku tysięcy linii dialogowych, co oczywiście łączyło się również z nagrywaniem od nowa ścieżki dźwiękowej."

Czy chodzi tutaj o to, że Wersja Rozszerzona jest upatchowana do wersji 1.2, czy o to, że będzie podrasowana do patcha, którego jeszcze nie wydano dla reszty? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się nachapali kasy ;)
Ciekawe jak dłuo będą wspierać Wieśka.
Ile dodatków będzie itd ;p
W końcu dorobia tryb MULTI i będzie polskie MMO gdzie łazi 5 milionów identycznych postaci xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SSj2- --> Raczej ta druga wersja. Patch 1.2 to jedno, Wersja Rozszerzona wniesie ze sobą kolejne poprawki, o których wspomniano w newsie. A jako, że wszystkie elementy ER mają być dostępne dla posiadaczy starszych wersji, zapewne będzie ona do ściągnięcia jako osobny patch ze strony Wieśka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 17:18, cedricek napisał:

Hmm? Nie rozumiem... Czyli jak?
Wszystko będzie z sieci do ściągnięcia? Cała płyta, kreator modów itp? Przecież to będzie
z parę GB! Hmm.. Nie lepiej zrobić dodatek na płycie, do kupienia?


Tak, pełen kontent będzie do ściagniecia dla tych, którzy mają zarejestrowana wcześniejszą wersję gry. Jeśli chodzi o wydanie poprawek na płycie nie mogę w tej chwili nic obiecać, ale wiem że jeśli będziecie bardzo mocno tego chcieli to na pewno przynajmniej rozważymy taką mozliwość.

Pamiętajcie, że dla nas nie ma lepszej inwestycji niż zadowoleni gracze, czyli Wy. Naprawdę nie ma się co tu doszukiwac żadnej filozofii głębszej w tym, że dodajemy kontent do ściągnięcia dla fanów, którzy kupili grę wcześniej... Inaczej nie moglibyśmy postąpic chcąc byc fair wobec Was. To przyniesie nam ZNACZNIE więcej zysków niż nabicie sobie kieszeni kosztem graczy:) Bo zyskujemy wasz szacunek i zaufanie... przynajmniej tego byśmy bardzo chcieli.

Pamiętajcie, że ta Edycja powstaje z myślą o Was (o WSZYSTKICH - i tych, którzy kupia grę teraz i tych, którzy kupili ją wcześniej). Chcemy by każdy byl zadowolony i cieszył się wiedźminem w najlepszych mozliwych warunkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, ile będzie kosztować ta edycja rozszerzona?
Mam nadzieję, że będzie ona kosztować tyle samo co zwykła, czyli 100 zł, ale jeżeli tak nie będzie to pewnie 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wcześniej napisał: They brzmi jak Prey (za pierwszym razem tak przeczytałem). Nie wiem czy to celowe podobieństwo, ale wg. mnie CDP może w ten sposób wprowadzać słabo orientujących się klientów w błąd. To tak jak odtwarzacze mp3 "Sany" z bazaru. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genialne posuniecie ;-)

Najlepsza firma jaka znam (Metropolis Software) polaczyla sie z najlepszym wydawca na swiecie (CDProjetk), z tego moze powstac cos genialnego ;-)

Normalnie umarlem ze smiechu prawie... juz widze te "super gry" buahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy w modach będą nagrane dialogi ;) Fajnie by było.
Z drugiej strony jestem ciekaw jak to będzie rozwiązane. Bo takie cut-scenki bez mówionych dialogów dziwnie wyglądają. Lepsze by było coś na kształt Neverwinter Nights. Ale jeszcze wszystko się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze robią wspierajac tą gre, napewno zdobędą uznanie i zaufanie graczy, tylko szkoda, że ja sobie nie pogram bo mi Wiedźmin koszmarnie chodzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią pograłbym w jakieś porządne mody do Wiedźmina. Mam nadzieję, że zabiorą się za nie świetni modderzy i w krótkim czasie stworzą coś ciekawego. Ja już zacieram rączki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej martwią słowa, że w przyszłości współpraca CD Projekt i Metropolis będzie się zacieśniać. Wcale się nie zdziwię jeśli za kilka lat Metropolis stanie się kolejną firmą, która zwyczajnie gdzieś tam po drodze zniknie w zapomnieniu. Mówię tu o wcieleniu grupy Metropolis do CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Drobny problem techniczny z wideo wywiadami rozwiązany, przepraszamy za usterki ;)
dodam, że pełna relacja z konferencji już wkrótce na gram (czyli na dniach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować