Zaloguj się, aby obserwować  
mattex89

Pierwsza twoja Książka

77 postów w tym temacie

Chciałbym żebyście w tym temacie pisali tytuł swojej pierwszej książki którą przeczytaliście i trochę ja opisali i podali powód dlaczego akurat ta książka była waszą pierwszą . Według mnie w tym temacie można sie pochwalić swoja książką . Moja pierwsza książka którą przeczytałem to Harry Potter i Kamień Filozoficzny . Bardzo wciągnęła mnie fabuła tej książki chociaż widziałem już film to jak czytałem tę książkę to moja wyobraźnia działała niesamowicie wszystko sobie wyobrażałem sam i to było wspaniałe . Żałuję że tak późno zacząłem czytać książki . twórczość J.K.Rowing jest wspaniała nie nie żałuję że tą książkę przeczytałem jako pierwszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako pierwszą książke przeczytałem Władce Pierścieni przeczytalem również po obejrzeniu filmu.
W książce wszystko jest lepiej opisane itp, chociaż wole serie HP i WP, oczywiście czytało mi sie lepiej HP ale wole WP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą książką było także Harry Potter i Kamień Filozoficzny.
Było ona interesująca,fascynująca i ciekawa :-) .
Przeczytałem ją pierwszą bo...hmm...no od czegoś trzeba zacząć no nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... trudno powiedzieć. Zapomniałem już jaka była moja pierwsza książka, było to tak dawno temu...Ale pomyślmy. Mam! Był to zbiór opowiadań o Wiedźminie, Sapka. Bardzo mi się spodobała ta książka, za cięty język, klimat i za Geralta. Dziwne, bo Miecz Przeznaczenia skończyłem czytać parę dni po nowym roku 2008. Przeczytałem także chwilę po opowiadaniach 1 część Harry''ego Potter''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą książką były Baśnie Andersena dostałem ją gdy poszłem do 2 klasy podstawówki,
Wtedy były one dlamnie ciekawe i śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza książka? To w pierwszych klasach podstawówki było... :) Ale taka pierwsza książka przeczytana bez przymusu, którą przeczytałem to HP i Więzień Azkabanu. 3, bo filmy wcześniej widziałem i nie mogłem się doczekać co dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Dzionek Szalonek i inne przygody Kubusia Puchatka'' Chyba jak miałem 5 lat dostałem tą pięknie wydaną książke. Czytałem ją i czytałem, nie tylko ze względu na treść, ale też ze wzgledu na to jakże cudne wydanie ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę ty książeczek było, jak byłem berbeciem, ale nie pamiętam jak się nazywały. Nie miały z wiele stron. Pierwszą, która utkwiła mi w pamięci, to legendarny dramat psychologiczny pod tytułem Nie płacz koziołku... Bije na głowę te wszystkie ckliwe opery mydlane w telewizji...

Szkoda, że teraz rzadko sięgam po książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale składni to ci trzeba pogratulować... Nieważne. Nie pamiętam pierwszej, ani drugiej, bo byłem wtedy bardzo, bardzo młody, i choć klekotałem te literki to próbowałem czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza poważniejsza (w sensie że tekstu jest więcej niż obrazków) książka jaką czytałem to "Kubuś Puchatek". Pamiętam jaka afera była. W 2 klasie mieliśmy zadaną lekturę "Kubuś Puchatek". Ja wychodze ze szkoły szczęśliwy ponieważ już przeczytałem "Kubusia Puchatka"... w wersji, że tak powiem dla bobasów na dobranoc;) Dopiero w ostatni dzień przed omawianiem lektury moja mama uświadomiła mnie, że przeczytałem złą wersję. I teraz dziecko musiało czytać 150 (czy ile tam było) stron w jeden dzień. I przeczytało:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u kolegi-"Harry Potter i Kamień Filozoficzny",debiut J.K.Rowling,książka po prostu wspaniała,temu kto popełnił grzech nie czytając jej,niech biegnie jak najszybciej do księgarni,opłaca sie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą książkę którą przeczytałem z własnej woli był "Ojciec Chrzestny". Książka jest bardzo ciekawa i wciągająca.
Polecam wszystkim tym ,którzy lubią klimat mafii i grali w Mafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No właśnie Harrego bardzo fajnie się czyta gdyby nie ta książka to na pewno jeszcze żadnej bym nie przeczytał bo mnie do tego nie ciągało wcale a teraz wręcz odwrotnie już za niedługo kupię sobie następna część . Warto zacząć czytanie od tej książki :)Naprawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą wypowiedzią narażę sie pewnie fanom Pottera.
Czytałem 1 tom Harrego u kuzynki i muszę powiedzieć ,że książka odrzuciła mnie. Dla mnie bardzo nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować