Zaloguj się, aby obserwować  
mattex89

Pierwsza twoja Książka

77 postów w tym temacie

Pierwszą książką którą przeczytałem sam, bez przymusu (a więc nie liczymy lektur), był Hobbit :) Wszyscy dobrze wiedzą o czym to jest, więc nie będę go opisywał. Poza tym nie przepadam za czytaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, mi pewno nie uwiezycie, ale to prawda...
jak miałem 9 lat przeczytałem pierwsza ksiazka bez przymusu, i był to... Alchemik!!!! lektura liceum!!! a to dla tego ze moj brat narzekał, ze nie moze przeczytac za dloga, a ja w 1 dzien przeczytalem... podtekstów fizoloficznych nie zrozumialem, ale jak teraz czytalem byl dla mnie 300 razy jasniejszy niz dawniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza książka, którą sam przeczytałem nazywała się chyba "Kaczorek i kurczaczek" ;-) Nawet pamiętam o czym była. Kurczaczek ciągle robił to samo co kaczorek. W końcu kaczorek sie wkurzył i poszedł pływać, a kurczaczek nie umiał i się zaczął się topić. Kaczorek go wyciągnął z wody ale kurczaczek miał nauczkę i już nie zgapiał. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 17:31, mattex napisał:

hmm... biblia to fajnie ja tylko fragmentu . Ale mam w domu wydanie dla dzieci tez to
tamta cala przeczytalem bo fajnie opracowana


No właśnie to było wydanie dla dzieci - strona tekstu, i strona grafiki. :) Ale w sumie to było ok 400 stron, a to było gdzieś na początku podstawówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, nie pamiętam dokładnie, którą książkę przeczytałem jako pierwszą, ale wydaje mi się, że była to któraś ze starych części Mikołajka. Bodajże "Mikołajek i Inne Chłopaki". Pod koniec przedszkola przeczytałem również ilustrowaną biblię dla dzieci, o której wspominał rob006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza książka ? To było paręnaście lat temu, ale o ile dobrze pamiętam pierwszą przeczytaną (pamiętam, że czytałem dużo, ale tylko nieliczne doczytywałem do końca) przeze mnie książką była powieść "Chłopcy z Placu Broni". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale wydaj mi się iż "W osiemdziesiąt dni dookoła świat" Juliusza Verna ,
wspaniała i barwna książka opisująca odległe i egzotyczne kraje , zwyczaje , kulturę itp.
Ponadto ciekawe postacie o niebanalnych charakterach.
Moim zdaniem jedna z najlepszych książek przygodowych jakie czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować