Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

4851 MHz na... Athlonie 64 X2 5000+

47 postów w tym temacie

IMO screen nie jest fakem ;)

To może oznaczać, że AMD podźwignie się i znowu będzie w stanie walczyć z C2D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie to mają hopla na punkcie tego podkręcania kilka miesięcy temu dwa radki 2900 pobiły o 100 czy 300 punktów dwa Geforsy 8800. A teraz procki co za palanty bawią się w podkręcanie i ciekawe gdzie oni to wykorzystują na dzisiejszym sprzęcie gry chodzą na maxa i podkręcenie w niczym się nie przydaje.

Ludzie to szajbusy tak samo jak producenci Zotac 8800 Emp Edition jest tańszy od 8800GTX który ma gorsze osiągi hahaha co lepsze nie znaczy że musi by droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam w tej chwili Athlona, ale nieco starszego... nigdy na procesory od AMD nie narzekałem, ale na chwilę obecną chyba lepszymi procesorami mogą szczycić się Panowie z INTELA... mam zamiar kupić Intel Core2 Duo E8400. E8500 się nie opłaca... za dużo różnica ceny w stosunku do wydajności między E8400 a E8500. E8x00 mają przewagę na Athlonami. mniej się grzeją, zużywają mniej prądu, są tworzone na nowej technologii... no i mają bardzo dużą wydajność. nie twierdze że Athlony są beznadziejne, ale wydaje mi się że są na chwilę obecną słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 21:07, Renchar napisał:

Kurcze ludzie to mają hopla na punkcie tego podkręcania kilka miesięcy temu dwa radki
2900 pobiły o 100 czy 300 punktów dwa Geforsy 8800. A teraz procki co za palanty bawią
się w podkręcanie i ciekawe gdzie oni to wykorzystują na dzisiejszym sprzęcie gry chodzą
na maxa i podkręcenie w niczym się nie przydaje.

Ludzie to szajbusy tak samo jak producenci Zotac 8800 Emp Edition jest tańszy od 8800GTX
który ma gorsze osiągi hahaha co lepsze nie znaczy że musi by droższe.


To,że ty czegoś nie umiesz nie oznacza,że ci co umieją to szajbusy. Robią to dla własnej satysfakcji,uznania, chęci sprawdzenia siebie i procesora.

Wynik wysoki i prawda jest taka,że na kaskadzie może idzie coś takiego wyczynić. Albo na suchym lodzie. Bynajmniej Celerony kręcą do 7 Ghz. A Pentiumy C2D też osiągają kosmiczne wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...co za palanty bawią

Dnia 18.02.2008 o 21:07, Renchar napisał:

się w podkręcanie i ciekawe gdzie oni to wykorzystują na dzisiejszym sprzęcie gry chodzą
na maxa i podkręcenie w niczym się nie przydaje.



Robią to, bo lubią? Bo chcą się pochwalić? Bo to jest fajne? Ale oczywiście nie powinni tego robić, bo niektóre dzieci to denerwuje... Gratulacje dla ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 20:54, ligabb napisał:

co do newsa - jakoś mnie nie grzeje... nowy celeron e1200 podkręca się na stockowym chłodzeniu
np. 100%, to samo dual core e2160. a te 4,8GHz można osiągnąć na lepszych c2d przy dobrym
chłodzeniu, mobo i zasilaczu...


heh na pga widziałem jak kręcili quada miał 4,4 GHz windows działał i nic poza tym bo na testach 3dmarka system się sypał ;] więc nie sztuka odpalić kompa z takim zegarem, ważne by jakiś program na nim działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to prawda i ktoś ujawnił w końcu potencjał AMD :) Ja obecnie używam już czwarty procesor ze stajni AMD (wcześniej był 800Mhz, 1.5GHz, 1.8GHz ale 64bit, teraz 2.4@3GHz dwurdzeniowy) i jestem bardzo zadowolony. Nie mówię, że intel jest o wiele słabszy, ale przy porównywaniu współczynnika cena/jakość to nie ma o czym mówić :)
A podkręcanie, chyba tak jak ktoś powiedział jest dla zabawy. Jak kupiłem obecnego AMD x2 5200 to już na drugi dzień pokręciłem go do 3GHz - dla zasady :) Jednak nie jest to sztuka dla sztuki, bo podkręcony AMD 3000+ był w stanie uciągnąć Medal of Honor Airborne, który bez kręcenia nie chciał ruszyć. A moc podkręconego obecnego procesora z przyjemnością wykorzystał Crysis.
Pozdrowienia dla overclockerów, niech moc będzie z Wami :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego Athlona i tylko nie wersje Black :P Zaraz podkręcę go :P bzzzzzzzzz . A może lepiej nie :P Ale cóż miła niespodzianka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2008 o 21:35, Jan Czarny napisał:

A skąd koleś wykombinował Ciekły azot ;p ? , Ja sadze , że to trik AMD , żeby wyjść z
opresji

A gdzie jest mowa o ciekłym azocie? swoją drogą jak kiedyś może trafisz na jakąś średnio dobrą uczelnie nie będziesz zadawał takich pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to wygląda jak kolejne zabawa w numerki nic niewnosząca.
Inna sprawa że jak widzę napis na pudełku 5000+ to jakoś mnie to bardziej odstrasza niż fakt gdy pisze tam na prawde co jest.
Polityka plusików jakoś do mnie nie przemawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś jak dla mnie to podejrzanie to wygląda bo jeśli rekord jest prawdziwy to po co ten cały cyrk z nie podawaniem e-maila? bo taki obrazek też mogę sobie zrobić wpisując sobie w miejsce 4851.05 MHz dowolną liczbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo kris jest tak dobry że przekroczył magiczną granice albo co bardziej prawdopodobne troche podkoloryzował wynik który zamieścił
Moim zdaniem z ciemnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, wynik budzi wrażenie :)

Ciekaw jestem tylko, czy aby na pewno jest to prawdziwa informacja. Jeżeli tak, to teraz wychodzi na to, że opłaca się zainwestować akurat w tego Athlona. Ja sam nigdy nie podkręcałem i nie planuję podkręcać procesora, nawet jak będę miał Core 2 Duo w dalekiej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować