Zaloguj się, aby obserwować  
Mediv

Forumowe RPGi gram.pl - ogłoszenia, rekrutacja, itp.

392 postów w tym temacie

Hm ... ja tu w sumie wpadłem przypadkiem - nigdy nie brałem w takim czymś udziału ale sądzę że mógłbym się sprawdzić i wspomóc ekipę o ile pomysł wypali. Czas chyba też znajdę - choćby na tego jednego posta dziennie a może i nawet więcej. To wszystko zależy niestety nie ode mnie. Ja osobiście jakoś nie widziałbym siebie w klimatach fantasy i tym podobnych ... space opera? Znaczy się coś w klimatach gier Homeworld, Eve czy X3: The Threat? Mogłoby być ciekawie choć ja bardzo mile przywitałbym klimaty postapokaliptyczne / cyberpunkowe - Fallout, System Shock, Deus Ex? Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również chętnie bym dołączył. Niestety nie wiem jak to będzie w czasie wakacji bo od 5 lipca wyjeżdżam za granicę, jednak jeśli ktoś będzie miał tam dostęp do internetu to spokojnie z PSP mógłbym ten jeden czy dwa posty wieczorem pisać. Oczywiście wszystko zależy w jakich klimatach ma się dziać akcja bo space opera jest mi całkowicie obca. Chociaż spróbować nigdy nie zaszkodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oks, a wiec stwierdzam, ze moglabym w najblizszym czasie poprowadzic sesyjke w klimatach Neuroshimy (kto sie nie orientuje, a ma chrapke - nie ma najmniejszego problemu, sluze podrecznikiem i opowiescia ;P) badz od biedy cos w klimatach fantasy, obojetnie czy dark czy heroic... Jakby ktos mial chec ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To działaj : ) Tylko ja niewiele wiem o świecie Neuroshimy, więc ten podręcznik to byłoby niezbędne minimum :P A z tego co widzę to graczy chętnych na postapo nie brakuje, więc będzie można w miarę szybko ruszyć.

@Longer
Spokojnie, nie martw się. Zawsze są patenty takie jak hibernacja, śpiączka czy wyprawa w rodzinne strony. To zależy oczywiście od realiów i kreatywności MG, ale zazwyczaj z dwutygodniowymi przerwami problemu nie było.

@Tyler_D
Chyba tak, sam nie do końca się w tym wszystkim orientuję. Ale z tego co tu piszesz to Neuroshima powinna Ci się spodobać.

P.S. Cóż Cię skłoniło do zmiany avatara? Czyżby konkurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 00:39, Caelethi napisał:

To działaj : ) Tylko ja niewiele wiem o świecie Neuroshimy /.../


http://neuroshima.org/

Solidna baza tekstów, które szybko nasycą nas klimatem.
Oprócz tego na stronach Poltera dostępnych jest już kilkanaście darmowych numerów Gwiezdnego Pirata w .pdf, a w których znajdziemy sporo oficjalnych tekstów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 00:39, Caelethi napisał:

Chyba tak, sam nie do końca się w tym wszystkim orientuję. Ale z tego co tu piszesz to
Neuroshima powinna Ci się spodobać.

No tak luknąłem na szybko o co loko i wygląda całkiem przyzwoicie choć jeśli uda mi się w to zaangażować to nie obiecuję że będę w super formie bo to dla mnie byłaby całkowita nowość.

Dnia 01.06.2010 o 00:39, Caelethi napisał:

P.S. Cóż Cię skłoniło do zmiany avatara? Czyżby konkurs?

Owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neuroshima w wielkim skrocie?

Swiat juz nigdy sie nie odrodzi. Ameryka... pustkowie, pelne mutantow i radioaktywnosci. Rzadkie skupiska ludzi, twardzieli, ktorzy radza sobie jak moga. Albo uslyszysz dzien dobry albo zarobisz kulke. Od polnocy zbliza sie Moloch, armia robotow majacych tylko jeden cel. Zniszczyc ludzkosc.
A ty? Siedzisz w tym gownie po pas, po uszy! Zbierasz co popadnie, by sprzedac za marne kilka gambli, moze przesylasz wiadomosci od osady do osady, kropniesz kogos, przypadkiem zadrzesz z ktoryms z gangow czy po prostu zatoniesz w narkotyku, w blogim oderwaniu od okrutnej, zimnej i bezlitosnej rzeczywistosci...
Zawalczysz ten jeden dzien dluzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak optymistyczna wersja Bastionu Kinga lub Ostatniego Brzegu Nevila Shute''a.

W każdym bądź razie ja się na to piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zapowiada się ciekawie więc czemu nie;)
Osobiście chciałbym zagrać w W40k ale raczej na to są małe szanse...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 17:00, Smocza napisał:

Aye! Aye! może z domieszką stali? :P


Najlepiej to starą, dobrą, uświęconą metodą wymieszać wszystko i mieć nadzieję że to co powstało nie urwie nam ręki wybuchając. ;P Ja... no, Neuroshima z pewnością nie byłaby moim pierwszym wyborem (tak, będę płakał za tą space operą i urban fantasy ;P), ale z przyjemnością pogram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 17:12, Tajemnic napisał:

> Aye! Aye! może z domieszką stali? :P

Najlepiej to starą, dobrą, uświęconą metodą wymieszać wszystko i mieć nadzieję że to
co powstało nie urwie nam ręki wybuchając. ;P Ja... no, Neuroshima z pewnością nie byłaby
moim pierwszym wyborem (tak, będę płakał za tą space operą i urban fantasy ;P), ale z
przyjemnością pogram :)

Wiesz, zawsze może to być sesja powiedzmy "poboczna", do czasu aż ktoś nie ruszy tyłka po te wasze Sci Fi czy co tam. ;) Czyli nic wymagającego, aż-tak-czasopożeraczne (WTF?), dla czystej zabawy (jeśli ci coś nie pasuje, możesz zawsze bezboleśnie zrezygnować), może rozgrzewki przed "właściwą sesją"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko rozgrywce "na rozgrzewkę", tym bardziej że nie mam zielonego pojęcia czym miałaby się różnić od normalnej. Postaram się dostosować do dowolnego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tajemnic, zaciekawiłeś mnie swoją wizją, zaraziłeś mnie nią. Dlatego, jeśli będę miał twą pomoc, mogę poprowadzić sesję. W RPG biorę udział od 2007, więc jako taki staż mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 21:12, necron1501 napisał:

Dobra, ogłaszam rekrutację do Space Opery. Zero obcych, już na wstępie ostrzegam. Chwilowo
zbieram chętnych. Znajdą się jacyś?


Zarys fabularny i w ogóle styl rozgrywki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Styl rozgrywki: kosmos przed wami, jesteście świeżymi posiadaczami wystarczającej sumy, aby zakupić statek z załogą.Wyboru będzie trochę. Część może bawić się w piratów, część w stróżów prawa, jeszcze inni w najemników.
Dowolność, choć musicie pamiętać, że walki miedzysobą wygra ten lepszy, z lepszym sprzetem itp.

Fabuła: Dwa stronnictwa: Ci rządowi, oraz ci którzy dorobili się władzy poprzez kasę lub podboje. Jedni i drudzy konkurują w odkrywaniu świata oraz w walce o surowce. Wy jako wolni strzelcy staracie się wypłynąć z szaraków i stać się kimś. Do tego, pojawiają się oznaki dwóch nowych cywilizacji na horyzoncie.

Więcej nie zdradze ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 21:37, necron1501 napisał:

Dowolność, choć musicie pamiętać, że walki miedzysobą wygra ten lepszy, z lepszym sprzetem
itp.

Nie chcę Ci psuć koncepcji, ale moim zdaniem dobry fRPG powinien polegać na współpracy.

Neuroshima jako rozgrzewka - może być, choć wolałbym coś poważniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować