Zaloguj się, aby obserwować  
Mediv

Forumowe RPGi gram.pl - ogłoszenia, rekrutacja, itp.

392 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2010 o 15:35, Graffis napisał:

Na chwile obecną z pewnością niczego nowego nie zacznę - mam niewiele czasu wolnego,
a jeśli już znajde czas na fRPG to wrócę do prowadzenia Star Wars na tym forum. Zobowiązania,
wściekłość Fumiko, zasady, bycie konsekwentnym, wściekłość Fumiko i takie tam inne sprawy
;)


Bo jeszcze przypadkiem uwierzę, że moja wściekłość ma jakiekolwiek znaczenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2010 o 17:04, Fumiko napisał:

Bo jeszcze przypadkiem uwierzę, że moja wściekłość ma jakiekolwiek znaczenie :P

Powinnaś uwierzyć, bo to twoje naciski i szacunek jaki mam dla was jako świetnych graczy stanowi przedmiot ciągłego wyrzutu sumienia pod tytułem forumowa sesja Star Wars. bardzo chciałbym się zaangażować jak kiedyś, ale obecnie RL i Eve trzymają mnie za wszarz jak rzadko kiedy. Gdy zwolnią się terminy związane z nauka, to... może będzie lepiej o ile ktoś zwolni mnie i z tego czym zajmuję się w New Eden. Zresztą sama wiesz jak to jest i jak takie sytuacje wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło, że moja dawna idea reaktywacji FRPG (bądź też pbfrpg), jako wielkiej i szlachetnie piastującej nam matrony, większe grono wiernych tym razem zyskała, a zarazem większą ilość przewodników, którym zasługi podwójnie policzone będą. Widząc nowe prądy myślowe, póki co skoncentruję się na moich, przyglądając się pozostałym z zaciekawieniem i może i kiedyś - zaangażowaniem.
Zdwoję moje myślenia o helladzkim frpg, zarazem chciałbym wysłuchać oczekiwań co do tych klimatów Grecji starożytnej, by każdy w tej grze zadowolonym być mógł.
Przypomnę może też o popełnionym kiedyś olimpijczyków panteonie ( http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=625903&n=5 ), jeśli gdzieś szukać chcecie inspiracji, to właśnie tam.
I przy okazji jeszcze o mym dziele małym przypomnę, które swego czasu rozgłosu niestety nie zyskało. - http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=625903&n=6 - patrząc na to dziedzictwo, aż serce, a może raczej klawiatury (?) rosną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 18:53, Liqid napisał:

Zdwoję moje myślenia o helladzkim frpg, zarazem chciałbym wysłuchać oczekiwań co do tych
klimatów Grecji starożytnej, by każdy w tej grze zadowolonym być mógł.


Wierzę w ciebie i w to, że klimat, który stworzysz, godny będzie bogów, co na Olimpie wysokim zasiadają. Więc żywię nadzieję... Nie! Ja to wiem. Wiem, że stworzysz, nie tylko klimat, ale i wspaniałe helladzkie frpg, które niebawem, wprowadzi, wybrańców na drogę herosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hydry, harpie, meduzy itp ? Drużyna herosów przed którą stoi jakieś zadanie? Jeśli dobrze myślę to jestem na tak. Szczególnie, że ostatnio ukończyłem wszystkie GoW''y i w kinie na Clash of the Titans się było...
Opowiedz coś więcej o projekcie bo jestem cholernie ciekawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 20:44, Furr napisał:

Tja... A wśród herosów byłbym ja, wojujący słowem filozof przyrody.

A i takie coś by się przydało, niebanalna postać a ile świeżości by wniosła do zabawy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 20:46, Longer napisał:

> Tja... A wśród herosów byłbym ja, wojujący słowem filozof przyrody.
A i takie coś by się przydało, niebanalna postać a ile świeżości by wniosła do zabawy;)

Perspektywa jest bardzo ciekawa, ale niestety nie mam za bardzo czasu się angażować w takie zabawy teraz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.06.2010 o 20:47, Furr napisał:

Perspektywa jest bardzo ciekawa, ale niestety nie mam za bardzo czasu się angażować w
takie zabawy teraz ;).

Mówi się trudno, ale podpowiadasz innym świeże pomysły...to też bardzo dużo daje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 20:44, Furr napisał:

Tja... A wśród herosów byłbym ja, wojujący słowem filozof przyrody.

Spoko, wymyśliłem już postać (jedną z licznych NPC) o wdzięcznym imieniu Arystokrates, gra imion tu jak najbardziej znacząca ;)

Longer - idea taka, że w grze tej może i nie zaczniemy jako uber-bohaterowie, ale wystarczy zasłużyć sobie aktywnością/pomysłowością, by szybko się to mitologicznego poziomu zbliżyć. Gadaliście tu o światach otwartych i zamkniętych, widzę to jako pierwszą z opcji, z dużą możliwością improwizacji i przydzielaniem losowych misji, gdy na jakąś fajną wpadnę. O rozwoju postaci pisałem w panteonie wspomnianym, dodam też, że sporą wagę przykładam do wyborów moralnych/ideologicznych związanych ze ścieżką wybranego boga. Przykładowa sytuacja:
Transport młodych dziewic z miasteczka XYZ, do świątyni na wzgórzu CBA. Atena, bo to jej świątynia, pragnie by wszystkim udało się trafić do celu bezpiecznie, a szczęśliwie. Jeśli znajdzie się służalec Hadesa - ten by chciał te kózki urodziwe dla siebie. Żartowniś Hermes mógłby poprosić, by choć jedna się przypadkiem zgubiła, a co. Afrodycie nie podoba się ślubowanie czystości kapłanek, niech sobie chłopa (albo kilku) znajdą. A Hefajstosa mniej ta cała sprawa obchodzi, niż wszystkie najady razem wzięte. Tak więc rywalizacja, sejmikowanie, szukanie korzyści (byle nie u Afrodyty, gdy się Atenie służy, chyba, że zmiana będzie konsekwentna), tak widzę jedną z płaszczyzn gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zera do bohatera, wiadomo...nic za darmo;) Ciekawi mnie to bardzo;) Więc rozumiem, że będzie klasyczna drużyna czy raczej każdy gracz działa trochę na własną rękę? Nie napisałeś również nic o potworach których w mitologi jest zatrzęsienie ale rozumiem, że w "grze" oczywiście by się znalazły;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 22:47, Liqid napisał:

> Tja... A wśród herosów byłbym ja, wojujący słowem filozof przyrody.
Spoko, wymyśliłem już postać (jedną z licznych NPC) o wdzięcznym imieniu Arystokrates,
gra imion tu jak najbardziej znacząca ;)


Wiesz, chodziło mi o to, że z racji mojego (niepełnego, rzecz jasna) wykształcenia... A, nie ważne ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie was nie lubię... I hate you guys and gals...
Mam naukę do sesji, mam tonę rzeczy w Eve do nadzorowania, a tu pracowicie pobudzany jest mój nerw RPGowy i pasja snucia opowieści. Do not want! Znowu skończy się zarywaniem nocy nad notatkami i rozgrzebanymi ścianami tekstu w Wordzie... Widzę, że na gram.pl ostatnio wiele ciekawych idei, to cieszy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I drużyna (nawet dwie, ale teraz nic więcej nie napiszę o tym) i działanie na własną korzyść, bo czasami najlepszy interes to wspólny ;) Z teoretycznego początku od razu zdradzę, że będzie nieco działania samodzielnego, coby graczy poniektórych wypróbować, ale i wtedy będzie szansa na wszelkie integracje, więc trochę tego i tamtego powinno być.
Stwierdzę dosyć konsekwentnie z moimi poglądami, że nie widzę jakoś Dzeusa wykrzykującego dumnie "release the Kraken" ( http://www.youtube.com/watch?v=YMOqes6zwIk ) i później walki z czymś takim. To zostawmy Geraltowi z jego tentadrakonem. Mitycznych bestii i tytanich bękartów jest od groma, ale w tym świecie i tych czasach nie są spotykane ot tak, każdego parzystego poniedziałku, co drugiego nieparzystego miesiąca. Jeśli już się pojawią, to w większości przypadków nie jako mięso mieczowe, raczej takie skurczybyki, które mimo waśni utrzymają team razem.

Furr- akurat aluzję zrozumiałem, te powszechniki do dziś mnie rozbrajają. Całkiem możliwe, że się trochę z Arystokratesem pobawisz, jeśli przystąpisz do gry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Heh ale ja nie miałem na myśli Krakena czy np Tytanów;p Chodziło mi o mniejsze bestyjki jak Gorgony czy inne harpie, i również nie chodziło mi o przedzieranie się przez setki takich stworów tylko pojedyncze starcia coś na kształt bossa gdzie gracze muszą znaleźć słaby punkt i działać jako team;) . Żadnym herosem, czy nawet półbogiem nie widzi mi się grać ale fajnie by było gdyby team miał jeden z góry ustalony cel podróży podczas której nie raz przyjdzie nam zmierzyć się z zagadkami bądź zadaniami pobocznymi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce naciskać cię bogowie brońcie, ale mógłbyś mi powiedzieć, czy a jeśli tak to, na kiedy, planujesz rozpocząć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 17:53, Gvynbleidd napisał:

na kiedy, planujesz rozpocząć grę.

W zależności od innych spraw, przed lub po wyjeździe moim (datowanym na 28.06-11.07), tak naprawdę wtedy, jak napiszę tego posta, a i będę miał dość graczy (choć 5), by zacząć.

Longer- akurat Kraken to sytuacja skrajnie skrajna, tylko zaznaczam, że na taką epickość nie liczyć, chyba, że na samym końcu drogi fabulanej. Ale tak jak pisałeś, pewnie będzie, jeżeli będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, czyli zaczniemy już niedługo! I co do zakończenia. Można by zrobić bardziej epicko i się zabawić w takiego Kratosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragniesz być niczym Kratos potężnym? Pozostaje mi się zatem cieszyć, że zyskałem właśnie aktywnego, pomysłowego, klimatycznego i pomocnego gracza ^^ I niech jeszcze dobry żurek przyrządzać umie, to półbogiem go uczynię, a co!
Poza tym nie popadałbym w nadmierny optymizm, zaznaczę od razu. Będę walczył jak mogę, ale u mnie terminowość to często hasło dosyć abstrakcyjne. Ale nie uprzedzajmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować