Zaloguj się, aby obserwować  
Mediv

Forumowe RPGi gram.pl - ogłoszenia, rekrutacja, itp.

392 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2010 o 17:03, Gvynbleidd napisał:

Jakaś data startu? Poniedziałek nie ruszył bo brakowało osób. Znaleźli się jeszcze jacyś?

Piątek, a dopisałem się np. ja

To jak z tą siłą itp.? Bo na karcie Zrobiłem tak, że: na siłę, zr. i wiedzę mag. mam ( łącznie) 15 pkt do rozdania. Może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2010 o 18:28, tylor2 napisał:

To jak z tą siłą itp.? Bo na karcie Zrobiłem tak, że: na siłę, zr. i wiedzę mag. mam
( łącznie) 15 pkt do rozdania. Może być?


Ja zrobiłem opisowo, czyli siła: przeciętna, zręczność: wybitna i.t.d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę rozpocznę w piątek wieczorem, nawet przy jednej osobie.

Jak rozpisać umiejętności? Z rozsądkiem.

W miejscu startu będzie notatka co ze sprzętem (część na starcie, część w magazynie - chyba że bardzo nie chcecie dzielenia), gdzie jesteście, jaka sytuacja w mieście.

Przekazywanie dalszych instrukcji będzie się odbywało gdy postacie będą spały. Sny będą bardzo wyraźnie z powodu magii panującej w tym miejscu (wpływającej na nie!) i wtedy będzie można pisać o wspomnieniach postaci (w tym także jak się znalazły w tym miejscu, ale to jak będziecie wiedziec kto sprowadził postacie).

Dlaczego tak? Nie wyjawie teraz. Nie chcę by gracze wiedzieli dużo więcej niż postaci. Mała tajemnica też dla graczy, ot co.

To chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wejść na e-maila. Moja karta:

Imię: Rocksand
Klasa: Rycerz
Siła: 9 (wybitna)
Zręczność: 6 (przeciętnie)
Wiedza magiczna: 3 ( słabiuchno)
Sposób walczenia: walczę z użyciem tarczy i miecza półtoraręcznego, Dobrze walczę też samym mieczem (połtora- i jednoręcznym). Zwkle konno.
Sprzęt: duża tarcza, miecz półtoraręczny, pełna kolczuga (całe ciało), hełm garnczkowy, przeszywanica, koń z uprzężąi siodłem, osełka (x2), niedźwiedzie sadło(x3), żarcie na tydz., ubranie, krzesiwo.

Shadowtear==> jak coś to skopiuj se to do notatnika czy cuś. O której zaczynamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam. Nad postem wciąż pracuję, w związku z tym, że chcę zarysować uniwersum i dać podwaliny pod fabułę, trochę to trwa. Zaczepiaj mnie na gg jak będę, to szansa, ze nieco mnie to wspomoże ;)
A kartę wyślij jeszcze raz, jeśli masz wciąż, coby w skrzynce nie szukać. Inni też, jeśli istnieją tacy. Ja żadnego wybierania cech nie wynikam, co najwyżej historia i pogląd na świat (bóstwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czasem wyszło więcej teoretycznie chętnych(czyli kart nie dostałem, mimo że mówili o chęci dołączenia) do rozgrywki niż pasuje do sytuacji/fabuły. Mogę jednak poprowadzic równolegle drugą grę o takiej samej fabule (z możliwością innych rozwiązań) i podobnych lokacjach (gracze mają na to wpływ). Będą one od siebie niezależne i utworzy się nowy wątek (Mglisty Zamek opcja II).

Zgłoszenia przyjmuję je na swoją pocztę (alien1990@wp.pl).

Karta postaci ma zawierać:
-imię
-siłę postaci
-zręczność
-wiedzę magiczną (np. złodziej kradnący różne rzeczy dla magów może wiedzieć dużo o magii, ale nie umieć rzuczać zaklęć)
-oczywiście sposób walczenia
-jeśli postać będzie rzucać zaklęcia to szkoła magii lub specyfika zaklęć (np. oparte na konkretnym żywiole, różne słabe zaklęcia niszczące, czy całkiem podstawowe lecz uniwarsalne)
-sprzęt postaci(na podstawie tego zostanie ustalony faktyczny sprzęt początkowy, a do pełnego wpisane dojdzie się dopiero w magazynie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w temacie posucha. Liqid dajże spokój. Jeśli coś trwa za długo, to robimy jak nasi dobrzy deweloperzy gier i wycinamy niektóre fragmenty. Historia w końcu wymknie się trochę z pod kontroli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pokusiłby się o wskrzeszenie jakiegoś frpga - coś w klimatach takich jakie opisałem parę postów wyżej czy raczej bez szans? Bo chętnie wziąłbym w takim czymś udział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zaszczyt ogłosić, że Szarlej wpadł na pomysł założenia nowej gry, a ja mu się wciąłem i piszę posta, aby ją zareklamować. Zgłoszenia przyjmujemy na jego sajcie, tutaj i naszych mejlach (co byłoby najlepsze). FRPG będzie w klimacie postapokaliptyczno-fantasy. Oprócz tej gry planujemy również reaktywację Gothic Tale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moglibyśmy otrzymać jeszcze jakieś informacje? Jakiekolwiek? Miks post-apo/fantasy wydaje mi się być dość strawnym, ale zanim w cokolwiek się zaangażuję chciałbym przynajmniej to czy owo wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jeszcze jako tako jest w trakcie wymyślania. Ja nie mam raczej zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o te klimaty, stroną tworzącą jest w tym wypadku Szarlej i on tworzy świat, a ja mu tylko pomagam. Wiem, że gra toczy się oczywiście po zniszczeniu ziemi, ale sporo ludzi uciekło na wachadłowce i zbudowało w kosmosie "miasto". Później powstaje kult religijny, który chce powrócić na Ziemię i nasza drużyna znajduje się na statku badawczym, który tam wysyłają. Okazuje się, że planeta jest zamieszkana i dalej już nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę połapac się w tym temacie, więc zadam pytanie - są aktywne fRPGi do których może dołączyć jeszcze jakiś gracz? Preferuję medieval-fantasy, bo na tym się dobrze znam, ale nie pogardzę postapokaliptycznym settingiem, lub steampunkowym - liczę jednak wtedy na wyrozumiałość graczy, gdyż nie są mi dobrze znane realia takich uniwersów.

Jeśli znajdzie się teraz jakaś sesja dla mnie to proszę odpowiedzieć na tego posta ;) Z chęcią dołączę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nic chyba nie ma, ale kilka postów wyżej reklamowałem jedną z gier post-apo i grę w klimatach gothica, ze swojej strony mogę powiedzieć jeszcze o StarymŚwiecie, który mam zamiar zaktualizować, ale wszystkie te gry to dopiero przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, ciekawa sprawa - zatem jeśli już będa bliżej określone terminy, to z chęcią zagram ;) Wszak RPGów nigdy za wiele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować