• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Wojtekmi

Program do obrobki muzyki

Pytanie

Mam plik mp3 i chcę ,,wyciąć'''' z niego kawałek np. od 0:32 do 0:43 jak to zrobic?? za pomocą jakiego programu ?? prosze o linki do dowloadu ;) z gory dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.01.2006 o 14:56, myniekka napisał:

Znacie jakiś program do "wyłowienia" muzyki z gry?

Często w grach muzyka zapisana jest w katalogach:)wiec mozesz ją skopiowac i odpalic np. w winapmie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2006 o 15:22, Albatross napisał:

myniekka --> A o jaką grę chodzi?


nie mam konkretu - tak trochę ogólnie (chodzi mi o gry gdzie ścieżki dżwiękowe są ukrute i nie ma osobnych folderów czy pilków)
wiem, że były kiedyś takie programy na jednym z CDA (jakieś 3 lata temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy znacie jakieś programy żeby zrobić od początku jakąś muzykę np. techno, bity hh ? Coś w rodzaju techno ejay 2, tylko żeby inaczej działał zupełnie i był L E P S Z Y , bez jakis sampli, sam nie wiem jak to określić, ale żeby działał jak normalny mixer tylko że na komputerze . A potem ewentualnie to przerobić programem który tu podaliście . Błagam dajcie mi nazwe programu bo im szybciej kupię ( ściągnę trial ) tym lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2006 o 15:22, Albatross napisał:

myniekka --> A o jaką grę chodzi?


Np. w Baldurze 2 jest katalog z muzyczką (którą da się normalnie oddtworzyć), ale jest też katalog z małymi dźwiękowymi pliczkami, w których zapisane są np. odzywki gadającego micza, dialogi NPC-ów itd. Jak takie pliki odtworzyć? Pokazane są jako normalna ikonka vaw. ale Winamp ani Windows Media jej nie otwierają (programy do obróbki muzyki też nie - Audicity itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.02.2006 o 16:13, Abi Dalzim napisał:

Np. w Baldurze 2 jest katalog z muzyczką (którą da się normalnie oddtworzyć), ale jest też
katalog z małymi dźwiękowymi pliczkami, w których zapisane są np. odzywki gadającego micza,
dialogi NPC-ów itd. Jak takie pliki odtworzyć? Pokazane są jako normalna ikonka vaw. ale Winamp
ani Windows Media jej nie otwierają (programy do obróbki muzyki też nie - Audicity itd.).

Musisz skorzystać z jakiegoś edytora np. NearInfinity i do katalogu z NI wsadzić konwerter acm2wav.exe.
Teraz przesłuchując dźwięki w grze za pomocą NI, w katalogu automatycznie tworzy się normalny plik .wav

Programy te bez problemu znajdziesz przez google.pl ale jak by co mogę Ci je przesłać. Ale to później, bo kumple czekają na mnie, właśnie gramy w BG po sieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Robiłeś już tak kiedyś? Czy nie ma prostszego programiku, który normalnie odsłuchiwałby tego typu pliki bez konieczności wchodzenia do gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy ktoś odpowie na moje pytanie ? :( Błagam !!!! Naprawdę mi zależy .

Jeżeli chodzi o obróbkę korzystam najczęściej z mp3 direct cut , wspomnianego wyżej przydatnego programiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.02.2006 o 16:55, Abi Dalzim napisał:

Robiłeś już tak kiedyś? Czy nie ma prostszego programiku, który normalnie
odsłuchiwałby tego typu pliki bez konieczności wchodzenia do gry?

Tak, robiłem. Ale nie miałem na myśli o konwertowaniu przez odsłuchiwanie w grze tylko przez edytor.
Za pomocą Near Infinity ( http://crpg.com.pl/pliki/Near%20Infinity.zip ) możesz wyciągnać wszystko z gry, dialogi, skrypty, dźwięki itp.
Do obsługi NI potrzebna jest Java, ale stara wersja (1.4.2.06).
Następnie trzeba wrzucić do katalogu NI ten konwerter o którym mówiłem (mam go na dysku).
Od tego momentu przesłuchując w edytorze dźwięki konwerter automatycznie tworzy normalny plik .wav.

Jeśli nie masz ochoty się tym "babrać" to powiedz które dźwięki Cię interesują to je wyciągnę i Ci prześlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 19.02.2006 o 18:15, Albatross napisał:

Jeśli nie masz ochoty się tym "babrać" to powiedz które dźwięki Cię interesują to je wyciągnę
i Ci prześlę.


Mogę zamówić teksty Jana Jansena z BG II?? mój mail to adam.rzawski@wp.pl w temacie wpisz Jan Jansen
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.02.2006 o 18:15, Albatross napisał:

Jeśli nie masz ochoty się tym "babrać" to powiedz które dźwięki Cię interesują to je wyciągnę
i Ci prześlę.


Chciałbym teksty Jana, Minsca i gadającego miecza (mam nadzieję, że nie o za dużo Cię proszę :)). Mój adres abi_dalzim[at]op.pl lub smilodon1[at]op.pl Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Adham & Abi Dalzim --> Ok., nie ma problemu. Tylko zrobię to trochę później, bo wzywają mnie do gry :) Do północy powiniem się uwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować