Zaloguj się, aby obserwować  
Skywalker

Gra milionerzy

4629 postów w tym temacie

Wszyscy panowie tutaj przeze mnie podani to byli Sekretarze Generalni oprócz... Ban Ki-moona.
Kofi Annan był, ale już nie jest, skończył być w 2006 roku.
Masz pierwszy gwarantowany tysiąc, następne pytanie, które nie wbrew pozorom nie powinno sprawić problemów, jest za dwa tysiące złotych:

Która z podanych nazw nie jest nazwą agencji wywiadowczej?

A. Mossad

B. Naichō

C. Suojelupoliisi

D. National Security Agency

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mossad kojarzę z nazwy, drugie to zapewne japońskie, a trzecie brzmi na fińskie (?). Za to odpowiedź D - hmm, w Wielkiej Brytanii wywiad to MI6, w Stanach CIA, ale jest jeszcze Australia (no chyba, że też się łapią pod Bonda i kolegów, ale wątpię). Zaryzykuję i postawie na odpowiedź D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2012 o 00:19, ManweKallahan napisał:

Mossad kojarzę z nazwy, drugie to zapewne japońskie, a trzecie brzmi na fińskie (?).
Za to odpowiedź D - hmm, w Wielkiej Brytanii wywiad to MI6, w Stanach CIA, ale jest jeszcze
Australia (no chyba, że też się łapią pod Bonda i kolegów, ale wątpię). Zaryzykuję i
postawie na odpowiedź D.

Odpowiedź ostateczna, nie chciałbyś przeczytać wszystkiego jeszcze raz i przemyśleć wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagiąłeś mnie teraz. Mossad powiedziałem, że kojarzę z nazwy i wydaje mi się, że to jest izraelski wywiad, ale pewien nie jestem. Nazwa Naicho nic mi nie mówi. Suojelupoliisi - hmm. "Poliisi" może naprowadzać, że to jest jednak policja. Z kolei NSA... Agencja Bezpieczeństwa Narodowego.
Niech będzie ostatecznie odpowiedź C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, że się zastanowiłeś, bo jednak wybrałeś dobrą odpowiedź.
Suojelupoliisi to owszem fińska, specjalna policja. Mossad jest izraelskim wywiadem, z kolei Naicho japońskim, jakkolwiek ta nazwa brzmi, ja bym na to po nazwie nie wpadł :P Kto natomiast powiedział, że Stany Zjednoczone mają tylko jeden wywiad? CIA i owszem, jest wywiadem, ale prócz tego mają jeszcze trzy wywiady wojskowe o ile dobrze mi wiadomo, oraz NSA- której polskiej nazwy nienawidzę. Nazwa nie musi sugerować, że jest kontrwywiadem albo jakimś biurem ochrony kraju, przecież na tym polega praca wywiadów, na prowadzeniu działań niejawnych poza terenem kraju w celu jego obrony, stąd Agencja Bezpieczeństwa :P Myślałem, że każdy wie czym jest NSA- czarne chevrolety SUVy z filmów nie należą jedynie do FBI, ale również i do NSA. W sumie to na temat NSA wiadomo tylko tyle, że jest wywiadem, siedziba to Fort Meade, i że podlega jej Echelon :P
Tak czyś jak przebrnąłeś przez trzecie pytanie, masz dwa tysiące złotych, a teraz pytanie za pięć tysięcy.

Które z wymienionych dań pochodzi z Polski?

A. barszcz

B. zeppeliny

C. flaczki

D. sushi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skojarzyłem nazwę NSA, ale czym się zajmują to nie wiedziałem.

Dnia 09.08.2012 o 23:37, Bezi_113 napisał:

Które z wymienionych dań pochodzi z Polski?

A. barszcz

B. zeppeliny

C. flaczki

D. sushi


Sushi można od razu skreślić, zeppeliny (pierwsze słyszę o takim daniu, chyba, że to podpucha - dla mnie to ogromne latające środki transportu) chyba też. No to teraz zagwozdka, czy barszcz czy flaczki nie są polskim daniem :/ Na kulinariach nie znam się wcale.
Zapytajmy publiczność, bo nic mi nie mówi którą odpowiedź zaznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie prosimy publiczność o pomoc, jednocześnie o rzetelność w głosowaniu, ponieważ kolega na Was liczy :D

Które z wymienionych dań pochodzi z Polski?

A. 40%

B. 10%

C. 50%

D. 0%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wybacz, że dopiero dzisiaj, ale nie miałem pomysłu na pytanie, a coraz trudniej jest mi wymyślać.
Otóż faktycznie, flaczki nie otrzymały zbyt dużo przewagi, jednakże to one są poprawną odpowiedzią.
Osobiście wiele razy zetknąłem się z określeniem "prawdziwy barszcz ukraiński" co mówi nie tyle, że pochodzi on faktycznie z Ukrainy, ale przynajmniej tyle, że nie pochodzi z Polski :P
Sushi wiadomo pochodzi z Japonii i tutaj raczej żadne wątpliwości wskazane nie były :D
Zeppeliny to faktycznie powietrzny środek transportu, ale skoro nie wiedziałeś, to trzeba Ci wiedzieć, że jest to również litewska potrawa, której skład trudno jest mi bliżej określić, ponieważ trudno jest wywnioskować ze zdjęcia, a smaku nie pamiętam, gdyż jadłem je bardzo dawno temu i to bez większego smaku, jako że byłem mały i nie smakowało mi nić poza kuchnią mamy no i pizzą :D
Flaczków na Twoim miejscu byłbym o tyle pewien, że nigdzie poza Polską o nich nigdy nie słyszałem, no i w ogóle jakoś tak... err, słaby argument, no ale :P
Dobrze, masz pięć tysięcy i przed Tobą pytanie za dwa razy tyle:

Największym państwem Bliskiego Wschodu jest:

A. Iran

B. Irak

C. Turcja

D. Arabia Saudyjska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2012 o 22:50, Bezi_113 napisał:

Największym państwem Bliskiego Wschodu jest:

A. Iran

B. Irak

C. Turcja

D. Arabia Saudyjska


W grę wchodzą tylko Iran i Arabia Saudyjska. I będzie to Iran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żebyś się mylił, bo miło mi się z Tobą gra, ale niestety odpowiedź podałeś błędną.
Te dwa kraje różnią się od siebie powierzchnią równą prawie połowie miliona kilometrów kwadratowych i to Arabia Saudyjska jest tym większym państwem.
Wygrałeś tysiąc złotych, dziękuję za grę i zapraszam do następnych eliminacji, oby było Was jak najwięcej, bo jak już obiecałem w growej edycji milionerów, obydwu edycjom będę poświęcał teraz więcej czasu i mam nadzieję tchnąć w nie nowe życie, którego brakowało tutaj przynajmniej od roku ;)

=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, a pierwszą myślą była Arabia, ale z pewnych powodów zmieniłem zdanie :( No trudno, może być i tysiąc :)

Zapisz mnie na nową listę, ale prawdę mówiąc, dobrze by było, gdyby tym razem spróbował ktoś inny, żeby nie zmieniło się to w jakąś prywatną rozgrywkę :D
I cieszę się, że miło Ci się ze mną grało :) Z Tobą również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 11:38, Bithda napisał:

Spróbuje zadowolić publike jak, przyszły mam nadzieję, poprzednik.. :D
Zgłaszam się!

No to krzyżyk Wam obu :D

ManweKallahan
Bithda
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, że już więcej osób się nie zgłosi, więc pytanie eliminacyjne jutro o 17, oczywiście do tej pory cały czas można się zgłaszać.
Gdyby komuś nie pasowała godzina to proszę krzyczeć, najwyżej dostosujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować