Zaloguj się, aby obserwować  
Skywalker

Gra milionerzy

4629 postów w tym temacie

Hoł hoł, witam wszystkich stęsknionych i niestęsknionych po długiej przerwie.

aragorn14
ManweKallahan
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aragorn14
ManweKallahan
Accod
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=
=WOLNE=

To może zacznijmy, kto odpowie to odpowie.
Odpowiedzi udzielić może każdy, nawet niewpisany na listę, z racji tego że na liście są tylko trzy osoby :D
Pytanie eliminacyjne będzie nietypowe.

Kto jest na zdjęciu?

20140831001843

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 00:19, Bezi_113 napisał:

Kto jest na zdjęciu?

Nick Fury? Słyszałem, że ten z serii (bodajże) Ultimate miał być podobny do Samuela L. Jacksona, a ten zbytnio nie jest, ale może...
EDIT. Ech, przecież nie ma opaski na oku...
W ogóle to dość nietypowa godzina na zadanie pytania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 00:45, ManweKallahan napisał:

> Kto jest na zdjęciu?
Nick Fury?

Kto xD?

>W ogóle to dość nietypowa godzina na zadanie pytania :P
nietypowa gra to i nietypowa godzina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakże miło mi powitać świeżą krew w naszej forumowej familiadzie i jednoznacznie ogłosić, że podałeś poprawną odpowiedź :D
Jegomość na zdjęciu to pułkownik Irving Lambert, dowódca komórki organizacyjnej NSA znanej jako Third Echelon.

Twój przesympatyczny nick z jakże przesympatyczniejszym rozwinięciem mimo wszystko wiele nam o Tobie nie mówi, tak więc opowiedz nam coś o sobie i możemy zacząć grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 01:09, Bezi_113 napisał:

> Nick Fury?
Kto xD?

Skoro spytałeś, a Snafu jeszcze nie zaczął gry, to się lekko wtrącę i wyjaśnię.
Jak popatrzyłem na obrazek to mi się literki w tle poprzestawiały i myślałem, że tam jest logo organizacji S.H.I.E.L.D., której Fury jest szefem. Wiesz, Marvel, Avengers, te sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 01:13, Bezi_113 napisał:

O jakże miło mi powitać świeżą krew w naszej forumowej familiadzie i jednoznacznie ogłosić,
że podałeś poprawną odpowiedź :D
Jegomość na zdjęciu to pułkownik Irving Lambert, dowódca komórki organizacyjnej NSA znanej
jako Third Echelon.

>[...]

Również witam :D Cześć i czołem! W sumie wpadłem tu przez przypadek, ale wydaje się to fajne, więc i ja spróbuję swoich sił. Co mogę powiedzieć o sobie? hmm. Przyszłoroczny maturzysta, lat 19, status: zajęty :P Interesuję się grami i tematyką zbliżoną do gier, nowinkami technologicznymi i sportem. Lubię obejrzeć dobry film i posłuchać muzyki.Nie wiem co jeszcze :P Mam nadzieję że zgarnę milion :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 10:56, Snafu napisał:

wiem co jeszcze :P Mam nadzieję że zgarnę milion :D

Pozostało Ci tylko mieć nadzieję, bo już otrzymałem zestaw pytań od Szefa wszystkich Szefów i łatwo nie będzie :D

Skoro jesteś tu pierwszy raz to przypomnę zasady: jest 12 pytań do miliona, trzy sumy gwarantowane, w tym główna wygrana, i cztery koła ratunkowe: telefon do przyjaciela (prośba o pomoc do dowolnej osoby z forum), 50/50 i pytanie do publiczności. Po zdobyciu drugiej sumy gwarantowanej otrzymasz koło ratunkowe "zmiana pytania", o tym Cię poinformuję jeszcze.

Zacznijmy w takim razie pytaniem za 500zł.

Podstawową bronią samoczynnie powtarzalną na wyposażeniu każdego żołnierza Sił Zbrojnych RP jest:

A. Beryl

B. AKMS

C. M4 Carbine

D. HK G36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to naturalnie Beryl. Konstrukcja, która, mam nadzieję, niedługo zostanie zastąpiona MSBSem.
Generalnie to gratuluję za poprawną odpowiedź, ale żeby zostać bohaterem tej edycji i zyskać szacunek publiczności musisz odpowiedzieć jeszcze na jedenaście pytań :D

Oto następne, za pierwszą gwarantowaną sumę.

Fujian jest jednostką podziału administracyjnego:

A. Mongolii

B. Japoni

C. Chin

D. Indii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 15:03, Bezi_113 napisał:

Jest to naturalnie Beryl. Konstrukcja, która, mam nadzieję, niedługo zostanie zastąpiona
MSBSem.
Generalnie to gratuluję za poprawną odpowiedź, ale żeby zostać bohaterem tej edycji i
zyskać szacunek publiczności musisz odpowiedzieć jeszcze na jedenaście pytań :D

[...] Wychowuje się w wojskowej rodzinie(pradziadek, dziadek i tato) więc ta tematyka jest mi dość blisko :-P Drugie pytanie to już inna szkoła jazdy, niestety trudniejsza. Wydaje mi się ze znam odpowiedź ale mam pewne obawy, więc proszę 50/50 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 15:29, Snafu napisał:

Wydaje mi się ze znam odpowiedź ale mam pewne obawy, więc proszę 50/50 :-)

Proszę uprzejmie

Fujian jest jednostką podziału administracyjnego:

A.

B. Japoni

C. Chin

D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 16:01, Bezi_113 napisał:

> Wydaje mi się ze znam odpowiedź ale mam pewne obawy, więc proszę 50/50 :-)
Proszę uprzejmie

[...]

TO mi się trafiło :-D, dwa typy. Pójdę za pierwszą myślą. Odpowiedź to C, Chiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, Fujian to prowincja Chin. Gdyby ChRL dopuściłaby się kiedyś ataku na Tajwan (:D) to prawdopodobnie właśnie stamtąd. Z wybrzeża jest 360km do "Formozy".
Masz już tysiąc złotych, następne pytanie jest za dwa razy tyle.

Wiązanie jonowe występuje w cząsteczce:

A. chlorku sodu

B. wody

C. kwasu solnego

D. amoniaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem zgadza się.
Wiązanie jonowe pojawia się generalnie między metalami i niemetalami, gdzie różnica elektroujemności jest większa niż zdaje się 2. Sód oddaje chlorowi swój elektron i staje się jonem ujemnym.
Przed Tobą pytanie za pięć tysięcy!

Największym żaglowcem szkolnym świata jest:

A. Kruzensztern

B. Siedow

C. Dar Młodzieży

D. Alexander von Humbo
ldt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2014 o 11:40, Bezi_113 napisał:

Owszem zgadza się.
Wiązanie jonowe pojawia się generalnie między metalami i niemetalami, gdzie różnica elektroujemności
jest większa niż zdaje się 2. Sód oddaje chlorowi swój elektron i staje się jonem ujemnym.
Przed Tobą pytanie za pięć tysięcy!



Ciężkie pytanie, na myśl przychodzą dwa żaglowce. Jednak myślę że to Siedow. Odpowiedź B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Siedow i Kruzensztern jakoś wielce się nie różnią. Oba ruskie, oba wielkie. Ale Siedow jest większy.
Port macierzysty zdaje się to Murmańsk, ale powierzchnia ożaglowania... łojezu, to chyba ze cztery tysiące metrów kwadratowych, jak nie więcej. Dar Młodzieży wiele mniejszy nie jest, bo raptem dziesięć metrów niecałe.
Masz pięć tysięcy, kolejne pytanie jest za dziesięć.

Igrzyska Olimpijskie w Monachium, podczas których doszło do niesławnych zamachów terrorystycznych przeprowadzonych przez Czarny Wrzesień, odbyły się w:

A. 1972 roku

B. 1984 roku

C. 1976 roku

D. 1968 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować