Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny kontroler do gier obsługiwany falami mózgowymi

59 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2008 o 20:30, Lukas Unspoken napisał:

> Fajny bajer, oby sie udał.
I oby nie kosztował w Polsce majatku


Na to bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nasze myśli są zbyt chaotyczne aby jakikolwiek kontroler mógł je ogarnąć w jakiejś grze. Poruszanie animacją to co innego niż bieganie, kucanie, czołganie się, strzelanie, przeładowania, krycie się za przeszkodami itd. jednocześnie.Jak dla mnie będzie to "dodatkowy kontroler", odpowiadający za kilka tylko funkcji, które wygodniej będzie realizować za jego właśnie pomocą. Przy czym nadal gryzoń w jednej ręce a klavka pod drugą nadal będą w użytku. Tyle tylko że teraz dojdzie do tego to urządzenie. ;) Taka przynajmniej moja wizja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, aż pojawi się taki kontroler na Polskim rynku. Na pewno kupię, tylko ciekawe, czy będzie użyteczny w niektórych grach, czy we wszystkich? Chyba gra będzie musiała mieć opcje dla takiego kontrolera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak by to działało jako pomoc dla osób sparaliżowanych i czy mogłoby np. współgrać z syntezatorem mowy ( tzn osoba sparaliżowana "myślałaby" jakieś zdanie a ono pojawiałoby się w edytorze tekstu ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gry sterowane za pomocą fall mózgowych ? eee nieee to odpada to już niebyły by gry ;/ chyba że mówimy tutaj o wyrażaniu emocji w grze oraz odbieraniu ich :)
(heh tak zrobić straszną minę i przestraszyć npc''a :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 21:46, ArtoXx napisał:

gry sterowane za pomocą fall mózgowych ? eee nieee to odpada to już niebyły by gry ;/


Aha. A dlaczego? Myślisz że "umiejętność" trafienia palcem w klawisz robi taką różnicę?

Ja osobiście nie mogę się doczekać aż będzie to dostępne w przyzwoitej cenie i stanie się standardem, znikną problemy z ograniczeniami w postaci zbyt skomplikowanego sterowania (20 przycisków? Nie ma sprawy, wszystko "w zasięgu ręki".).
Zaczynam trochę żałować że nie urodziłem się z 5 lat później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe eagle =)
btw troche nie fair jak narazie jest uzywanie takiego w sotsunku np do klawiatury bo wszystko idzie znacznie szybciej
jednakze jest to rozwiazanie bardzo ciekawe i nie dosyc drogie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genialne, ale co z tymi, ktorzy nie uzywaja/nie posiadaja tego jakze waznego dla czlowieka "urzadzenia" jakim jest mozg? ;-)

BTW Naprawde swietne sa te nowe "cudenka" ciekawe kiedy bedziemy miec cos a''la Matrix... chyba juz niedlugo ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest świetny kontroler, ale tylko będący w połączeniuz czymś tradycyjnym... Jednak strzelanie za pomocą myśli to nie to... Bo kiedy strzelam czy też chodze to po prostu to robie a nie myśle o tym :P Fajnie natomiast by było, gdyby niektóre bardziej dokłądne ruchy postaci możnaby było za pomocą tego wykonać.. chociażby wyrażanie emocji w RPG! coś genialnego, albo własnie wspopomniane rzucanie czarów... :) Już wybór broni byłby dobry za pomocą tego... Lub do Gry Crysis... wybranie odpowiedniego trybu działania skafandra ( wiecie niewidzialność, siła, szybkość i pancerz ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedział co wiedział :)
Prace nad "kontrolerami mózgowymi" trwały od dluzszego czasu i tak naprawdę to chyba każdy z nas na to czekał.
Jak to przedmowca napisał to będzie grubo gdy się pobawimy rękawiczkami, które przeniosą nasze ruchy na ekran monitora. Elektroniczna rozrywka staje się coraz realniejsza. ( z jednej strony dobrze z drugiej źle)
Ale kazdy z nas marzył kiedys o przebraniu sie w stroj zrobiony z czujnikow i wcieleniu np. w Maxa lub Bezimiennego.
A teraz to będzie w końcu można zrobić (chyba znów zacznę grac w jedi academy:))
Szkoda tylko, że cena jak na polskie realia troszkę odstrasza. Ale być może wkrótce się doczekamy czegoś w bardziej przestępnej cenie by każdy gracz mógł się zaopatrzyć w swojego wymarzonego "mózgowego pada"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy tego urządzenia chcą doprowadzić chyba do zaniku mięśni u graczy. No już bez przesady, grając normalnym padem, albo klawiaturą chociaż możemy wyćwiczyć nadgarstki i palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa wszystko fajnie, tylko ja sie troszke tego boje.... np: jeżeli pomyślisz o czyms innym niż powinieneś w chwili gdy widzusz gigantyczną przepaść nad która masz za zadanie przeskoczyć , ty myślisz oczyms innym i spaaadasz w dół aż do ostatniego savepointu :P. Może za 5 lat dopiero ktoś to wprowadzi ale i tak nigdy to "cuś" nie zastąpi normalnych kontrolerów (vide GHIII i gitaro-pad :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by się przydało w grach next next next genowych. Wtedy to będzie grafika.
Wyobraźcie sobie jakies MMO. Coś jak GTA IV. Idziesz sobie przez miasto, ktoś sie przewrócił na ulicy a Ty zaczynasz się z niego śmiać w grze za pomocą tych fal ( mimika twarzy pewnie jak w realu już będzie ). Hehe, to by było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować