Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny kontroler do gier obsługiwany falami mózgowymi

59 postów w tym temacie

To będzie coś nowego - zabij go - i go niema xD
Ale tak na serio to interesujące urządzenie. Czytałem jakiś czas temu, że nad czymś takim pracują, ale że tak szybko to zrobili.
A co do twojej wypowiedzi pirat111: z tym rozumieniem słów to napewno długo poczekamy zanim będzie to udządzenie rozumialo polskie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby w ogolę nie było myszek i klawiatur zakładasz takie coś i myślisz że chcesz wejść np. na internet i wchodzisz :] Albo komputer pisze to co ty myślisz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe urządzenie, ale jego zastosowanie widzę tak naprawdę jedynie w grach RTS, ewentualnie RPG. IMO w FPS niezastąpiona jest myszka (bo liczy się tu przede wszystkim refleks, celność), a do samochodówek najlepszym rozwiązaniem jest kierownica. Z chęcią jednak bliżej zapoznałbym się z EPOC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, na pewno w FPS-ach szybciej pociągną byś za spust niż za pomocą myszki...chociaż ciekawe kiedy to wejdzie w użycie do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze byc przyszlosc... nie chodzi mi o sterowanie myslami ale cos bardziej podobnego do matrixa :) poza tym teraz strzelanie z broni to nie bedzie klikanie myszka ;P to bedzie cos glebszego.. o ile sie przyjmie, pamietajmy ze to troche jak aim bot :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej mi się pododba pomysł rozruszania gracza (a''la Wii) niż wyręczanie go nawet w najprostszych czynnościach.

Niedługo do życia niektórych ludzi będzie potrzebny tylko i wyłącznie mózg podłaczony pod system podtrzymywania życia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasdanawiam sie, czemu tak wielu z was narzeka na ten sposob grania. przykladowo: gracie w jakiegos SZYBKIEGO fpsa (bo ja wiem, dajmy na to pierwsze Enemy Territory). grajac normalnie sytuacja wyglada tak: biegniesz gdzies korytarzem, az nagle zauwazasz 2 grupki walczace ze soba (jedna oczywiscie to twoja druzyna). co robi DOBRY gracz najpierw(dodajmy do tego, przebrany covert)? blyskawicznie analizuje sytuacje - czy zaczac strzelac i narazic sie na to, ze przeciwnicy rzuca sie na niego(straci przeciez przebranie)? w koncu jest szansa, ze wtedy jego kompani ich posiekaja. z drugiej strony, moga sie nawet nie zorientowac, ze strzela, a wtedy ty bedziesz zbawca swoich towarzyszy. ale moze rzucic granat? ale dymny czy "zwykly" dymny moze wprowadzic tylko zamieszanie i sprawic, ze MOZE wyjdzie z tego zyw. z kolei w drugiej opcji moze posiekac przez przypadek siebie i kolegow. ale jest jeszcze mozliwosc uzycia noza, udawac ze nie ma sie juz amunicji i tylko wycinac przeciwnikom nerki;p

tym przykladem chcialem wam pokazac, ze nawet najszybsze gry polegaja przede wszystkim na szybkim analizowaniu otoczenia, nie tylko na szybkiej rece.

no i wyobrazcie sobie jeszcze cos takiego, ze moznaby to dolaczyc do jakichs rekawiczek specjalnych, albo czegos jak kontrolery wii. wyobrazacie sobie wowczas gre w uniwersum star wars(rece uzywane do mocy, ale jednak to z mozgu pobierana informacja, co naprawde chcesz zrobic, do tego jeszcze wiimote aby machac mieczem):D, lub chocby oparta na licencji harry''ego pottera(a w rekach rozdzka);p? takiego klimatu nie stworzy nawet najlepiej zaprojektowany system sterowania "klasycznego";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt, może uda mi się go w promocji kupić:) jeśli będzie. Wynalazek na pewno lepszy od sterowania głosem, przynajmniej nie trzeba sobie zdzierać gardła. Jeśli uda im się dopracować urządzenie na tyle dobrze że można zrezygnować z tradycyjnej myszko i klawiatury będzie super, może to nawet lepszy pomysł niż zakup ekranu dotykowego (jeśli taki wejdzie do sprzedaży).

@kjubus: dobra myśl, a co jeśli podczas takiej analizy kontroler wykorzysta fragment analizy i zaatakujesz? A pomysł z mixem kontrolerów a'la Wiimote+powyższy kontroler za 299$ (~800zł) jest dobra tylko musimy jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 19:09, pirat111 napisał:

porschak> raczej chciała być (chyba) bardziej drapieżna.... A urządzenie całkiem fajne,
za niedługo wyjdzie jakaś gra(RTS), która rozumie słowa i to całkiem dobrze(w CD-A recenzja
jakiś czas temu była jako temat numeru). Ciekawe jaka będzie reakcja siostry, gdy usłyszy
że wydzieram się do komputera:)


No masz rację pirat111, nie mogłem znaleźć słowa :)
@kjubus: masz pomysły, chłopie, powinieneś za to dostać co najmniej Nobla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ciekawy wynalazek :). Ogólnie wole pada ale ile razy się mówiło czemu on nie robi tego co ja myślę bo źle wcisnąłem. :-D. To urzadzenie może to zmienić. Zobaczymy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może przydać się wielu grach, ale nie w każdej ... Kurcze jeżeli będzie dobrze dopracowane to to będzie rewelka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować