Zaloguj się, aby obserwować  
awesome

Portal 2 - sequel wspaniałej gry

206 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2011 o 23:09, Erunn0 napisał:

Potrzebuje kogoś, kto jeszcze nie grał ani sekundy w coop. Muszę przejść z taką osobą
pierwszą, szkoleniową misję. Ktoś chętny? Na Steam szukać pod nickiem: Erunno (avatar
mam taki jak tutaj, więc łatwo znaleźć)

Profesor Portal trophie?
Sam będę tego potrzebował, aktualnie PSN nie działa, ale chętnie bym zagrał i przeszedł całego co op''a.
PSN: bychu81
SteamID: Deturis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 23:09, Erunn0 napisał:

Potrzebuje kogoś, kto jeszcze nie grał ani sekundy w coop. (...)

Już nieaktualne.

Dnia 20.04.2011 o 23:09, Erunn0 napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Deturis
Profesor Portal trophie?

Mhm, dokładnie. Szczerze mówiąc, to spodziewałem się trudniejszych osiągnięć. Ile to ja się nakombinowałem żeby zdobyć "Aperture Science" w pierwszym Portalu. W ''dwójce'' pozostało mi tylko przytulić jeszcze jednego znajomego ze Steam i zniszczyć jakieś monitory, a wcale się jakoś specjalnie nie spinałem na achievementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał piosenki z radyjka w portalu
The National- Exile Vilify (jak narazie tylko jedno znalazłem radyjko)^^
Przy okazji jak znaleźć tą dźwignie ?:D (joke)

20110421211332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale mi brakuje w grze paru bardziej wymagających map...Tylko ze 2-3 razy trafiło się coś co zmusiło mnie do intensywnego główkowania, ale może to wina znajomości 1 części... :/

Ogólnie też, miałem wrażenie jak by poziom trudności momentami spadał do minimum, mimo że gracz jest już w odległym chapterze (

Spoiler

Nie mówie oczywiście o początku 8, gdzie pierwsze komory są autorstwa Wheatley''a :)

)

A tak poza tym, środek gry zdecydowanie najlepszy, podobnie początek, końcówka niestety gorzej :( Ale to tylko moje zdanie, gra ogólnie na + wychodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 23:41, krl_krl napisał:

Wie ktoś czemu w grze nie pojawiły się te zasysające rury?

Też się nad tym zastanawiam...
To, że w finalnej grze nie pojawiła się większość poziomów ze zwiastunów, to wręcz typowe dla Valve... Ale żeby wycięli całą funkcjonalność, której prezentacja do dzisiaj widnieje na oficjalnej stronie gry? Sam nie wiem. Może po prostu "odkurzacze" nie znalazły sensownego zastosowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie że fajnie się to zapowiadało. Zamiast tego było dużo farby, która jakoś mi do gustu nie przypadła.
Ale gra ogólnie rewelka, końcówka niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było tak świetnie, tak cudownie.... a tu nagle jakieś brudne rozdziały, jakaś farba i jakaś przedłużająca się ucieczka. Też jest miło, ale jeżeli "ucieka się" od godziny, to już trochę to irytuje. Po każdej windzie myślę, że to koniec, a tu kolejna farba... Zaczyna mnie to męczyć i kusi, co by sprawdzić, jak przejść kolejne poziomy na YT, żeby mieć z grę głowy, bo aż szkoda zajść tak daleko i wszystko porzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biała farba to akurat najbardziej kreatywny i wymagający z nowych dodatków. Ponieważ wtedy nie ma "białych ścian portalowych", które podpowiadają poprawne umieszczenie portali. IMO jeszcze tą farbę spotkamy w dodatkowych mapach coopa, bo nie była tam wykorzystana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 01:09, Redjevel napisał:

"Jej imię to Caroline a odpowiedz jest pod nami".... czy co toś znaczy dla ludzi co przeszli
grę?:D

Polski tekst znaczy niewiele - może dlatego, że grę przechodziłem w wersji ENG. Skąd masz ten cytat? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2011 o 12:35, ww3pl napisał:

Polski tekst znaczy niewiele - może dlatego, że grę przechodziłem w wersji ENG. Skąd
masz ten cytat? ;-)


W jednym z rozdziałów przechodziło się przez taśmy gdzie rozwalone działka zjeżdżały do ognia...
jedno działko działało
tak więc jak się je uratowało mówiło parę zdań na początku".... dziękuję ...zapamiętaj to.... a na końcu już "nic więcej nie wiem" no i te 2 zdania co przedtem wspomniałem.
Przy okazji zauważyłem że pełno sekretów jest w każdej komorze np gdy pierwszy raz mamy doczynienia z mostem
ze światła aż szkoda byłoby ominąć jakieś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najkomiczniejszą częścią gry wg. mnie zdecydowanie jest początek Chaptera 9:

Spoiler

GLaDOS: Well. This is the part where he kills us.
Wheatley: Hello! This is the part where I kill you!
CHAPTER 9: The Part Where He Kills You
Achievement Unlocked: The Part Where He Kills You
Achievement description: This is that part

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:
1. Czy w Portalu 2 (PS3) sprowadzonym z UK można włączyć polskie napisy?
2. Czy po ''zintegrowaniu'' PSN-a ze Steamem mogę grać w co-opie (cross-platformowo ofc) na jednym koncie?
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też przeszedłem (ponad 8h), było to moje pierwsze spotkanie z serią Portal, jednak czas nie był stracony a końcówka faktycznie niespodziewana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że wersja na ps3 w jakimś tam stopniu wykorzystuje psowego steama. I tu mam pytanie. Jeśli nie mam neta w ps3 to będę mógł pograć bez problemu w portal 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh! Po poskładaniu fabuły wyszło w skrócie coś takiego:

Spoiler

Cave Johnson i Caroline to biologiczni rodzice Chell. Kiedy Cave ciężko choruje, oddaje całe Aperture w ręce Caroline, której osobowość zostaje zamknięta w GLaDOS. W międzyczasie małą Chell adoptuje inny pracownika firmy, który przyprowadza ją na "Bring your Daughter to Work Day", podczas którego GLaDOS zostaje uruchomiona i na "dzień dobry" morduje cały personel Aperture używając neurotoksyny.
[wydarzenia z Portal 1, komiksu "Lab Rat" i w końcu Portal 2]


Po przejrzeniu forum Steam, wiele opinii na ten temat pokrywa się z moim opisem, więc chociaż trochę prawdy musi w tym być.

No i zakończenie Portal 2...
Spoiler

GLaDOS naprawdę wypuściła Chell? Wg tych obrazków ( http://www.portal2game.cz/wp-content/gallery/argartworky/32.jpg i http://www.portal2game.cz/wp-content/gallery/argartworky/57.jpg) w Aperture znajduje się coś na kształt farmy. Co jeżeli pole uprawne to kolejne pomieszczenie testowe? Hę? Jak dla mnie idealny początek do Portal 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować