Zaloguj się, aby obserwować  
awesome

Portal 2 - sequel wspaniałej gry

206 postów w tym temacie

Właśnie drugi raz ukończyłem Portal 2. Tym razem z komentarzem twórców, który może nie był zbyt wnikliwy, ale to nic. Wszystkie osiągnięcia wbite, dodatkowych wyzwań brak... Pozostaje czekać na pierwsze DLC (mam nadzieje, że tradycyjnie darmowe), a w międzyczasie pewnie i tak jeszcze kilkukrotnie zagram w Portal 2. Jeżeli nie będzie mi się chciało przechodzić całości, to pierwsze etapy powtórzę na pewno, bo są genialne. Moim zdaniem gra straciła nieco na klimacie w miejscu, gdzie

Spoiler

wracamy do nowego Aperture, które jest pod panowaniem Wheatley''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał rozegrać jakieś Coop to na steamie jest publiczna grupa Portal 2 (Polska) - dołączajcie, będziemy mogli się spotkać (to nie moja grupa, znalazłem ją przez przypadek i pograłem z jedną z osób z grupy. BTW Coop wymiata! :), zwłaszcza w kwestii humoru jaki można zafundować drugiemu członkowi drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to napiszę to w tym temacie (nie chcę robić niepotrzebnego spamu, ewentualnie w razie potrzeby któryś mod przeniesie to tam gdzie trzeba)

Szukam przyjaciela xD!!!

A tak na serio to poszukuję osoby, która posiada Portal 2 i nie grała jeszcze w co-op''a. Potrzebuję taką osobę dodać do listy znajomych i rozpocząć z nią test kalibracji, aby uzyskać achiv''a:

"Profesor Portal
Po ukończeniu trybu gry wspólnej wykonaj test kalibracyjny online ze znajomym który jeszcze nie grał"

Oczywiście taka osoba może liczyć, że pomogę jej ukończyć całą kooperację. naturalnie będę tylko w roli pomocnika zostawiając całe smaczki dla tej właśnie osoby. Pomogę także odblokować większość osiągnięć.
Gdyby ktoś się zdecydował to wtedy podam namiary co i jak.

PS: Taka osoba może też liczyć na mnie przy L4D2, Lara Corft, Magicka, a nawet Modern Warfare 2 (te misje co-op), choć L4D2 i Magicki jeszcze praktycznie nie ruszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 17:48, Erunn0 napisał:

Właśnie drugi raz ukończyłem Portal 2. Tym razem z komentarzem twórców, który może nie
był zbyt wnikliwy, ale to nic. Wszystkie osiągnięcia wbite, dodatkowych wyzwań brak...
Pozostaje czekać na pierwsze DLC (mam nadzieje, że tradycyjnie darmowe), a w międzyczasie
pewnie i tak jeszcze kilkukrotnie zagram w Portal 2. Jeżeli nie będzie mi się chciało
przechodzić całości, to pierwsze etapy powtórzę na pewno, bo są genialne. Moim zdaniem
gra straciła nieco na klimacie w miejscu, gdzie

Spoiler

wracamy do nowego Aperture, które
jest pod panowaniem Wheatley''a.



Ukonczylem wlasnie. Musze sie zgodzic, w pewnym momencie rozgrywka zaczyna troche meczyc. Ja padlem na koncowej serii zadan (mialem chyba ze 3 do konca)i musialem zrobic sobie przerwe. Ale calosciowo gra jest fantastyczna. Zmusza do obserwacji, zagadki sa pomyslowe, a zarowno Wheatley jak i GlaDOS staja na wysokosci zadania. Dobra robota Valve, teraz zabierzcie sie za Episode 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 14:43, MortalPL napisał:

Nie bardzo, bo dopiero jakoś w 8 rozdziale

Spoiler

Wheatley mówi, że znalazł roboty,
które zastąpią Chell. Na to GLaDOS odpowiada, że dopiero je tworzyła.

Fabularnie
coop dzieje się dokładnie po singlu.

Ja tylko jako ciekawostkę dodam,

Spoiler

że P-bodiego można zobaczyć w test chamberze, gdzie Wheatley już zawładnął miejscem i "robi Ci wyjście" (niestety, nie mogę sobie przypomnieć, które dokładnie). W oddali, przy drzwiach widać pomarańczowego, który jak nas dostrzeże, podskakuje i ucieka :) Wiem, bo robiłem kilka razy, w nadziei, że to G-man :<. Anyway, wskazuje to graficznie, że roboty wykonywały testy jeszcze za Wheatleya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 14:43, MortalPL napisał:

Nie bardzo, bo dopiero jakoś w 8 rozdziale

Spoiler

Wheatley mówi, że znalazł roboty,
które zastąpią Chell. Na to GLaDOS odpowiada, że dopiero je tworzyła.

Fabularnie
coop dzieje się dokładnie po singlu.

Już wcześniej Wheatley mówił

Spoiler

że coś znalazł, i w związku z tym ma niespodziankę dla Chell i GLaDOS. Chodziło na 99% o roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, świetne :D

A Valve oficjalnie zapowiedziało nowe DLC:

The first pack will include new test chambers, leaderboards, both a single- and multiplayer challenge mode, and more.

Nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem singla. Muszę przyznać, że warto było kupić Portala 2. Zagadki ciekawe, fabularnie wyjaśniają się interesujące rzeczy, są zwroty akcji a zakończenie po prostu jest niesamowite. Nie mogę się doczekać już tego pierwszego DLC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 21:04, donard napisał:

Wydaje mi się że na maxie ;D

gdzie tam, przecież source jest bardziej wymagający od cryengine3 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę, Optymalizacja dobra, bugów w niej nie zauważyłem, ma fajną fabułę i gra się przyjemnie, ale jest mocno oskryptowana czego można było się spodziewać. Oczekiwałem od niej dużo więcej dynamicznych i szybszych akcji, dużo więcej trudniejszych pułapek, długość gry też nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2011 o 01:48, Gregario napisał:

gdzie tam, przecież source jest bardziej wymagający od cryengine3 ;D

A procesor jest ważniejszy niż karta graficzna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować