Zaloguj się, aby obserwować  
awesome

Portal 2 - sequel wspaniałej gry

206 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2011 o 22:31, Erunn0 napisał:

Nie wierze! Valve dogadało się z Razerem i Portal 2 będzie wspierał to fikuśne urządzenie?
Zobaczcie sami: http://www.engadget.com/2011/01/05/intel-waves-around-razers-sixense-motion-sensing-sticks-plays/
W sumie możliwe, że to tylko pokaz technologiczny sixense, ale wygląda ciekawie.


Fajnie to wygląda,ile kosztuje takie urządzonko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 22:49, pawel_0701 napisał:

Jak dla mnie te gały są trochę za duże. Przynajmniej tak wyglądają...

I tak wygląda to lepiej niż jeszcze rok temu. http://bit.ly/g2q1if
Wracając do Portala, to jednak mam nadzieję, że to tylko demko technologiczne. Zmiana rozmiarów tej skrzyni wygląda koszmarnie... I tak w ogóle to dodaje całkowicie nowe funkcjonalności do gry. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam ;) Myślę że ten temat jest najlepszy do mojego pytania. Czytałem, że naciskając TAB w Portal 2 tworzy się nam split screen naszego kompana w coopie, jednak interesuje mnie nie podgląd kogoś z kim gram ale gra z kimś na moim koncie jednym kompie na split screenie. Czy to będzie możliwe? Na klawiatura mysz a ktoś inny na padzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 22:28, donard napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=8r7i89DdnC8 Pierwszy gameplay z singla! od około drugiej
minuty.

Precz szatanie! Wystrzegam się wszelkich spojlerów, tym bardziej, że premiera tuż tuż. Ostatnio sypnęło filmikami z początku rozgrywki i na dodatek te osiągnięcia, w których też pełno diabelskich chochlików. Teraz najlepiej zamknę się na wszelkie informacje o P2, bo grę tak czy siak kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 22:39, Erunn0 napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=8r7i89DdnC8 Pierwszy gameplay z singla! od około
drugiej
> minuty.
Precz szatanie! Wystrzegam się wszelkich spojlerów, tym bardziej, że premiera tuż tuż.
Ostatnio sypnęło filmikami z początku rozgrywki i na dodatek te osiągnięcia, w których
też pełno diabelskich chochlików. Teraz najlepiej zamknę się na wszelkie informacje o
P2, bo grę tak czy siak kupię.

Heh, ja nie mogłem oprzeć się pokusie. Ale za dużo infa nie ma. A na portala mnie nie stać i kupię w lato ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem rozpoczął się już drugi ARG związany z Portalem 2. Tym razem jest on najprawdopodobniej owym "mostem" łaczącym P1 i P2, o którym niedawno mówił Erik Wolpaw, główny scenarzysta. Wskazówki ukryte są w grach z paczki Potato Sack Pack.

http://valvearg.info/wiki/Valve_ARG_Wiki - wiki ze wszystkimi odkryciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś to czyta, to znaczy, że przegapiacie NAJLEPSZEGO ARG-a W HISTORII WSZECHŚWIATA.

Po dwóch tygodniach rozkładania wszystkich gier z The Potato Pack ludzie z ARG-wiki dotarli do tego, że to GLaDOS doprowadziła do zmian w grach i opanowała je wbrew woli producentów. W odwecie... GLaDOS opanowała wiki.

Holy shit. Serio. Najlepszy zwrot akcji EVER. Polecam przeczytanie pełnej historii tu (OD DOŁU): http://valvearg.com/wiki/Template:News

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę, że zamówiłem ze znajomym Portala 2 na Steamie w dwupaku. Polecam, bo wychodzi tylko 120zł, a do tego dwie kopie Portala 1 do rozdania gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, całkiem sporo osób, w tym oczywiście także ja, ma błąd, który uniemożliwia grę, a mianowicie pod koniec ładowania gra się wyłącza i wywala do pulpitu. Cudownie. Mam nadzieję, że szybko to naprawią albo łotewaaah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie gra się prezentuje całkiem nieźle. Zwłaszcza GLaDOS i zwroty akcji. Co-op wciąga i do tego jest dość zabawny ;) Zwłaszcza jak kolegę zgnieciemy przez przypadek albo w jakiś inny sposób zabijemy :D

Co do błędu, to na początku, tj. około 9 rano wyświetlił mi się komunikat "installation incomplete". Ponowne uruchomienie po wersyfikacji plików problem zlikwidowało.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko się wypowiem ogólnie:

Pamiętajcie, że oficjalnie Portal 2 wychodzi w Polsce dopiero w piątek, więc ci, co już mają, niech lepiej się hamują ze spojlerami, albo wrzucają je pod taga. For the good of all of us*. ;)

* except the ones who are dead

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po, zajęło mi to jakieś 7h. Nie będę spoilował, powiem krótko: KOŃCÓWKA WGNIATA W FOTEL! Nie zawiodłem się ani trochę na nowym dziele Valve. Bałem się, że Portal 1 podniósł poprzeczkę zbyt wysoko. Ale im jednak udało się w 2 podnieść ją jeszcze wyżej! Sequel ideał, w pełni zasługuje na oceny na poziomie 95% według Metacritics.

A fabuła? Majstersztyk, tak nieprzewidywalnych zwrotów akcji dawno nie oglądałem. Dla fanów jedynki must have.

No i przede mną jeszcze coop!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 14:51, MortalPL napisał:

Ja już jestem po, zajęło mi to jakieś 7h. Nie będę spoilował, powiem krótko: KOŃCÓWKA
WGNIATA W FOTEL! Nie zawiodłem się ani trochę na nowym dziele Valve. Bałem się, że Portal
1 podniósł poprzeczkę zbyt wysoko. Ale im jednak udało się w 2 podnieść ją jeszcze wyżej!
Sequel ideał, w pełni zasługuje na oceny na poziomie 95% według Metacritics.

A fabuła? Majstersztyk, tak nieprzewidywalnych zwrotów akcji dawno nie oglądałem. Dla
fanów jedynki must have.



Zgadzam się ze wszystkim ;) Ale z tego, co widzę po achievementach, to możliwe jest jakieś alternatywne zakończenie. Dlatego też przymierzam się do drugiego przejścia gry. Końcówka, filmiki oraz piosenka naprawdę dobre.

Jeśli zaś chodzi o fabułę, to mnóstwo zwrotów akcji, ale również i wyjaśnień. Chociaż przyznam, że kilku rzeczy nie zrobiłem niestety - przynajmniej (po raz kolejny) patrząc na achievementy.

Co do coop, to dwa pierwsze kursy pełne zrobiłem ze znajomym w jakieś 2 godziny. Dość szybko idzie, ale może dlatego, że te początkowe nie są jakoś specjalnie skomplikowane.

Co do oceny, to uważam 95% za trochę zbyt dużo. Osobiście wystawiłbym 8-9/10 (w zależności od tego, co w coop zobaczę). Gra jest stanowczo za krótka i to jest największa wada.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 17:17, Deathscythe napisał:

Jeśli zaś chodzi o fabułę, to mnóstwo zwrotów akcji, ale również i wyjaśnień. Chociaż
przyznam, że kilku rzeczy nie zrobiłem niestety - przynajmniej (po raz kolejny) patrząc
na achievementy.


Sprawdzałem filmiki na yt, po tym jak przeszedłem:

Spoiler

Nie ma alternatywnego zakończenia, achievmenty to tylko małe smaczki.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kogoś, kto jeszcze nie grał ani sekundy w coop. Muszę przejść z taką osobą pierwszą, szkoleniową misję. Ktoś chętny? Na Steam szukać pod nickiem: Erunno (avatar mam taki jak tutaj, więc łatwo znaleźć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować