Zaloguj się, aby obserwować  
Qba-13

Dragon Ball

856 postów w tym temacie

ja po tym filmie i tak wiele nie oczekiwałem więc jakoś specjalnie zaskoczony nie jestem

Yanek12 jak widzisz całkiem sporo ludzi należy do tego 0,01% fanów DB którzy nie uważają serii Z za najlepszą ze mną włącznie i o wszystkim napisał już M1chał :) a o GT to szkoda nawet wspominać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą serią jest Dragon Ball ponieważ: Mały Goku poznawał ten cał "Magiczny" świat walczył z wieloma nieznajomymi przeciwnikami którzy go lekcewarzyli oraz ta cała otoczka ale od strony walki nic nie przebije DB:Z tam głównie była walka walka walka i dlatego uważana jest za najlepszą bo wszyscy kochali te mordobicie które sam lubie ale dla mnie najważniejsza jest Fabuła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe trochę nie na temat: Ja też na kilka dni będę miał 16 lat i też oglądałem w zerówce.:P

Ale poza... wspomnieniem z dzieciństwa pierwsze odcinki DB nic nie oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:15, master962 napisał:

ja po tym filmie i tak wiele nie oczekiwałem więc jakoś specjalnie zaskoczony nie jestem

Yanek12 jak widzisz całkiem sporo ludzi należy do tego 0,01% fanów DB którzy nie
uważają serii Z za najlepszą ze mną włącznie i o wszystkim napisał już M1chał :)
a o GT to szkoda nawet wspominać

Zgadzam się z Tobą ;p, GT była najsłabszą z wszystkich części. Za dużo było już tego wszystkiego... postać z przyszłości... lot w kosmos...i można powiedzieć że CIĄGLe, tylko było mordobicie ;p, a fabuła była bardzo uboga. Początkowo, gdy oglądałem GT, po zmniejszeniu Songa, myślałem że to będzie powrót w czasy dobrego Dragon Balla(1), jednak zastało mnie duże rozczarowanie ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś widziałem w kinie zwiastun filmu Dragon Ball Evolution i muszę napisać że nieźle się uśmiałem :) wiem trailer można już od dłuższego czasu obejrzeć w internecie ale że jako fan mangi nie interesuję się tym filmem i traktuję go jako totalną porażkę nie śledzę (i nie mam zamiaru tego robić) wszystkich zwiastunów. dla jasności chodzi mi o ten zwiastun http://www.youtube.com/watch?v=64fZMN2Qu0w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu zwiastunu uważam, że film ma jedną poważną wadę- źle dobrani aktorzy i ich charakteryzacja. Np. taki Genialny Żółw w ogóle nie ma skorupy, Bulma nie przypomina mangowej Bulmy. W miarę w porządku pozostała postac Songo- duże dziecko, które uczy się podstaw sztuk walki od mistrza, Genialnego Żółwia.
Twórcy filmu chcieli chyba, by film trafił do wszystkich, nie tylko do fanów serii Dragon Ball.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 17:41, master962 napisał:

dziś widziałem w kinie zwiastun filmu Dragon Ball Evolution i muszę napisać że nieźle
się uśmiałem :) wiem trailer można już od dłuższego czasu obejrzeć w internecie ale że
jako fan mangi nie interesuję się tym filmem i traktuję go jako totalną porażkę nie śledzę
(i nie mam zamiaru tego robić) wszystkich zwiastunów. dla jasności chodzi mi o ten zwiastun
http://www.youtube.com/watch?v=64fZMN2Qu0w

Strasznie mi przykro, ale ten film dla mnie jest cholernie przykrym żartem. Jako dzieciak, mający 7-8 lat, jarałem się strasznie całym uniwersum DB, oglądałem wszystkie odcinki. A ten film to jest policzek dla moich wspomnień.
mroczny mrok - film nie odniesie zapewne sukcesu, bo fani nie pójdą z uwagi na podejście, reszta zapewne też nie. Mogliby sobie zdać sprawę, że robiąc film dobrze odwzorowany względem mangi i anime przyciągną rzesze fanów. A tak ma on trafić do wszystkich = do nikogo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 20:16, master962 napisał:

żeby to tylko byli źle dobrani aktorzy :(

Ano właśnie tam jest masa innych niedociągnięć. Ale po dłuższym namyśle wysnułem jeden wniosek a raczej pytanie. Czy twórcy na prawdę chcą film odwzorować na mandze czy anime? Oj chyba nie i to dlatego takie jest wielkie poruszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja byłbym bardziej złośliwy i postawił pytanie: czy twórcy filmu w ogóle czytali mangę albo oglądali anime? :] ale zakładam że chcieli (chociaż w bardzo minimalnym stopniu) odwzorować się na pierwowzorach.

ja na film na pewno nie pójdę bo szkoda mi kasy na coś co dla mnie z góry jest zwalone. tylko współczuję tym śmiałkom którzy wybiorą się na ten film a na przykład nie znają mangi/anime albo znają ją słabo. co oni sobie pomyślą po filmie o serii DB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 16:08, master962 napisał:

ja byłbym bardziej złośliwy i postawił pytanie: czy twórcy filmu w ogóle czytali mangę
albo oglądali anime? :] ale zakładam że chcieli (chociaż w bardzo minimalnym stopniu)
odwzorować się na pierwowzorach.

Może po prostu spotkali jakiegoś osobnika który zna mange tak 3 po 3 i go wypytali o wszystko ;d i stąd wziął się pomysł na ... ;d

Dnia 24.01.2009 o 16:08, master962 napisał:

ja na film na pewno nie pójdę bo szkoda mi kasy na coś co dla mnie z góry jest zwalone.
tylko współczuję tym śmiałkom którzy wybiorą się na ten film a na przykład nie znają
mangi/anime albo znają ją słabo. co oni sobie pomyślą po filmie o serii DB?

Ja nie wiem czy pójdę. Bardziej będę liczył ,że obejrzę go u któregoś z kumpli. Bo będzie można wyłączyć i nie straci się kasy ;d
Ale naszły mnie obawy bo wszyscy Ci którzy nie znają anime to im się ten film może spodobać.. I to będzie taki szał... Obym się mylił ... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chocby nie wiem jakim crapem będzie ten film, to i tak większośc fanów (i nie tylko) go obejrzy. Bez względu na oceny też zamierzam go obejrzec ;] Jestem przygotowany na najgorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 17:45, Mac Cry napisał:

Chocby nie wiem jakim crapem będzie ten film, to i tak większośc fanów (i nie tylko)
go obejrzy. Bez względu na oceny też zamierzam go obejrzec ;] Jestem przygotowany na
najgorsze...

sorry ale ja raczej wątpię aby fani (i nie tylko) DB szturmowali kina aby zobaczyć ten bubel. bo i po co? aby wydać kasę i męczyć się oglądając ten film? ja raz zrobiłem taki błąd (którego już nie powtórzę) i obejrzałem Max Payne :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawośc ;] Tak samo z MP, słyszałem różne opinie, większośc złe, ale i tak chciałem iśc na to do kina. Nie poszedłem jednak, bo u mnie w mieście nie było, ale i tak zamierzam to kiedyś zrobic. I mówię (piszę) Ci, że jeśli jesteś fanem DB, to prędzej czy później ten film obejrzysz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na MP poszedłem w dniu premiery więc sam jako pierwszy zacząłem rozpowszechniać te złe opinie :] zresztą jakbym wcześniej przeczytał recenzję z pclab.pl (która bardzo mi się spodobała) to na pewno zaoszczędziłbym te kilka zł. więc ciesz się że go nie oglądałeś :) tak czy siak uważam się za fana DB a nie za masochistę. do filmu od początku podchodziłem dość sceptycznie a z czasem pojawiania się coraz większej liczby szczegółów było już tylko gorzej. i właśnie dlatego że uważam się za fana DB filmu nie obejrzę gdyż godzi on w moje poczucie dobrego smaku i estetyki. swoją drogą nie wytrzymałbym zbyt długo oglądając Dragon Ball Evolution bo ledwo wytrzymałem zwiastun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 21:58, master962 napisał:

sorry ale ja raczej wątpię aby fani (i nie tylko) DB szturmowali kina aby zobaczyć ten
bubel. bo i po co? aby wydać kasę i męczyć się oglądając ten film? ja raz zrobiłem taki
błąd (którego już nie powtórzę) i obejrzałem Max Payne :]

Na pewno nie będą tak oblegane jak przy Piratach z Karaibów ale sporo osób pójdzie z ciekawości ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy zobaczymy :) ja filmowi nie wróżę wielkiej przyszłości. zresztą wiesz jakbym nic o tym filmie nie wiedział i tylko usłyszał że jest film DB w kinie może bym poszedł (w ciemno) ale na pewno bym go nie wysiedział :) i też bym się zastanowił nad słowem "sporo" chyba że masz na myśli głównie wycieczki z klasą do kina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 18:38, master962 napisał:

pożyjemy zobaczymy :) ja filmowi nie wróżę wielkiej przyszłości. zresztą wiesz jakbym
nic o tym filmie nie wiedział i tylko usłyszał że jest film DB w kinie może bym poszedł
(w ciemno) ale na pewno bym go nie wysiedział :) i też bym się zastanowił nad słowem
"sporo" chyba że masz na myśli głównie wycieczki z klasą do kina :)

Hmmm wycieczki to raczej nie ... No chyba ,że dzieci z podstawówki. Ale nie wszyscy się interesują i podglądają jak powstaje film. Usłyszą gdzieś ,że wyszedł film o DB to pójdą na niego. I co ja bym dał żeby zobaczyć ich miny ;d ooo hehe ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2009 o 22:17, mlynar911 napisał:

Usłyszą gdzieś ,że wyszedł film o DB to pójdą na niego.
I co ja bym dał żeby zobaczyć ich miny ;d ooo hehe ;d

o to właśnie mi chodzi :) mnie już zwiastun pozbawił złudzeń odnośnie filmu. a miny pewnie bezcenne pewnie będą w szczególności u osób znających DB chociaż u osób nieznających mangi czy anime miny nie będą dużo gorsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować