Zaloguj się, aby obserwować  
Qba-13

Dragon Ball

856 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2009 o 14:34, mlynar911 napisał:

Jeżeli DB przyszedł od Francuzów i sam to napisałeś to nie wiem skąd nagle japoński ...
Ale w polsce leciały z po francusku z lektorem polskim.

Bo GT był po japońsku. Poza tym dźwięk z Japonii, a nie jak u anglików i USA, że własny beznadziejny dźwięk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 15:59, Grinczar napisał:

Bo GT był po japońsku. Poza tym dźwięk z Japonii, a nie jak u anglików i USA, że własny
beznadziejny dźwięk.

GT kilka odcinków na początku było po francusku. Nawet nie wiem czy nie do przemiany Goku w SSJ4.
Wersja z USA nie podoba mi się strasznie. Chociaż czasami muzyka jest fajnie dobrana ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 14:22, hunter22 napisał:

Dragon Ball: Yo! Son Goku and His Friends Return!!

Wooow, dzięki za namiar! Jak za starych dobrych czasów! ^_^
Vegeta powinien dać Songo w papę, oszustowi jednemu... ;D

p.s. czy w DB Evolution będzie V? Bo wątpię, nie te czasy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 20:38, TYHE napisał:

Vegeta powinien dać Songo w papę, oszustowi jednemu... ;D


Oni mają żony, to im nie wypada xD

Dnia 08.04.2009 o 20:38, TYHE napisał:

p.s. czy w DB Evolution będzie V? Bo wątpię, nie te czasy... :(


Nie, nie te czasy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:02, Zagul napisał:

Ale ze mnie debil ide na ten film a nie wiem co to, ale słabo się zapowiada. :/


Niekoniecznie słabo... każdy kto liczy na powtórkę z anime to uważa, że cienko będzie... ale to film głównie na podstawie mangi, IMO film powinien być zjadliwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:05, Kakarotto napisał:

> Ale ze mnie debil ide na ten film a nie wiem co to, ale słabo się zapowiada. :/


Niekoniecznie słabo... każdy kto liczy na powtórkę z anime to uważa, że cienko będzie...
ale to film głównie na podstawie mangi, IMO film powinien być zjadliwy ;)

W co ty wierzysz? Z tego co słyszałem i czytałem o fabule filmu to twórca mangi nawet nie miał by takich pomysłów. Goku jako uczeń liceum?! Chi-Chi jako jego koleżanka ze szkoły w której Goku się podkochuje??!! Dziadek Gohan ginie z ręki Poccolo po tym jak Goku wraca z imprezy u Chi-Chi?!?! Roshi wyruszający razem z Goku i Bulmą?! A sama Bulma potrafi walczyć i strzelać z pistoletów?! Powiedz mi gdzie tu są podobieństwa do mangi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:14, Tomoya-kun napisał:

Powiedz mi gdzie tu są podobieństwa do mangi....


Dragon Ball Ewolucja - wyewoluowało wszystko ;)

Oglądałeś już, nie? To wiesz tyle co każdy o tym filmie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:40, Kakarotto napisał:

Oglądałeś już, nie? To wiesz tyle co każdy o tym filmie :P

Czyli żę jest beznadziejny XD Owszem nie widziałem go i nie mam takiego zamiaru. Ale wystarczy mi to co oglądałem na YT, przeczytałem na necie i usłyszałem od znajomych. Już same te przegięcia fabularne dla kogoś kto zna anime są cieżke ale film i tak sam z siebie zbiera słabe recenzja nawet tych co nie mieli styczności z orginałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Dragon Ball Evolution akcja tak bardziej w uniwersum DB sie rozgrywa. Z samą mangą to niewiele ma wspólnego. No w końcu w nazwie jest Ewolucja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:14, Tomoya-kun napisał:

W co ty wierzysz? Z tego co słyszałem i czytałem o fabule filmu to twórca mangi nawet
nie miał by takich pomysłów. Goku jako uczeń liceum?! Chi-Chi jako jego koleżanka ze
szkoły w której Goku się podkochuje??!! Dziadek Gohan ginie z ręki Poccolo po tym jak
Goku wraca z imprezy u Chi-Chi?!?! Roshi wyruszający razem z Goku i Bulmą?! A sama Bulma
potrafi walczyć i strzelać z pistoletów?! Powiedz mi gdzie tu są podobieństwa do mangi....

Nie ma podobieństw do mangi ani do anime ... Są za to podobieństwa do kiczowatych i dennych i &*^#*^@#)@*#*#@&#(*@#&*@#&() filmów amerykańskich gdzie występuje ten sam schemat ... Ten film to dno i wodorosty. Nie zasługuje moim zdaniem nawet na ocenę w skali od 0,1 do 1 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to przecież było wiadomo od czasu gdy światło dzienne ujrzał pierwszy trailer chociaż ja już to wiedziałem jak tylko zobaczyłem zdjęcia z aktorami którzy będą grać w filmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 23:17, master962 napisał:

ale to przecież było wiadomo od czasu gdy światło dzienne ujrzał pierwszy trailer chociaż
ja już to wiedziałem jak tylko zobaczyłem zdjęcia z aktorami którzy będą grać w filmie

Dokładnie. Pierwsze zdjęcia na youtube które się ukazały przyprawiły mnie o mdłości ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamiast do szkoły poszedłem sobie do kina na premiere Dragon ball Evolution:) I jak? Film nie jest aż taki zły. Przede wszystkim nie można go oceniać jako ekranizacje anime, ani w ogóle porównywać do anime. Ten film z anime nie ma wiele wspólnego!Tylko postacie i mniej więcej historia smoczych kul. Sam tytuł Evolution!. Fabuła da sie przeżyć, nieskomplikowana, trzyma sie kupy(filmowej, bo w anime było zupełnie inaczej). Scen walk jest wyjątkowo mało, raptem z 4 bijatyki, i jeden pojedynek z Piccolo. Mogli troche powiększyć ten fragment. W zwiastunie pokazane było Ka-me-ha-me-ha, że Goku wypuszcza z jednej ręki. Nie, w filmie zrobi to prawidłowo z 2:) Tylko potem dziwnie leci za tą falą:P Troche denerwowało mnie, Goku musisz sie nauczyć Kamehameha:P Mogli to skrócić do Fali uderzeniowej, jak to w anime było. Samą postać Goku można przeżyć, typowy, gnębiony nastolatek. Chi-chi miejscowa laska, Bulma tez wyjątkowo ładna:). Dialogi w niektórych momentach śmieszne
Chi-chi:Jesteś inny lubie innych.
Goku:ty też jesteś inna, co to za głupie imie Chi-chi:
Ch-chi: <foch>,
Goku: znaczy sie nie typowe

Składnie przenieśli DB do współczesności. Muzyka wyjątkowo wpadło mi w ucho, efekty też dobre. Chociaż, dziwnie wyglądają latające postacie:P Dam takie6+/10. Główny zarzut to krótkie walki, brak SSJ(no dali ozaro to mogli SSJ^^), dla fana anime sporo błędów(

Spoiler

smocze kule zrobiło 7 mistrzów?, Goku zmieniał sie w ozaru, jak miał ogon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 12:18, mlynar911 napisał:

Nie ma podobieństw do mangi ani do anime ...

No to chyba torrenty mają jakąś wykastrowaną wersję albo jesteś ślepy XD

Wystarczy nie być twardogłowym ortodoksem by zobaczyć, że DBE jest podobne do pierwszego DB. To jest po prostu inna interpretacja historii z mangi. Do tego całkiem udana.
Tu przeczytacie więcej, wybaczcie, że nie chce mi się kopiować tekstu ;)
http://crazypumpkinsnest.wordpress.com/2009/04/17/nie-taka-znowu-ewolucja/

Można komentować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować