Zaloguj się, aby obserwować  
Qba-13

Dragon Ball

856 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2013 o 11:27, Malevyn napisał:

kiedy bedzie battle of gods w kinach w polsce ?

Najpewniej go w kinach w naszym kraju nie będzie. Filmy anime w naszym kraju to nadal dziwne stworzenia które prawie się nie pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 11:27, Malevyn napisał:

kiedy bedzie battle of gods w kinach w polsce ?

A może być takie coś ? :>
http://hatak.pl/news/28759/Dragon_Ball_Z_Battle_of_Gods_w_kinach_IMAX

Swoją drogą to sam się ostatnio natknąłem na jeszcze [nie wiem jakim cudem mnie to ominęło O.o]
Na drugi odcinek odnośnie ojca Goku. "Episode Of Bardock"
http://www.youtube.com/watch?v=ZWavOGeSfjE

Sam odcinek chyba dość świeży jest bo jakość anime i sposób jaki zostało to eee "zrobione" wygląda tak jak od zawsze chciałem aby to tak wyglądało. Szkoda, że nowe odcinki Kai nie zostały tak zrobione bo np opening Kai wygląda Geforce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat trochę zamarł, ale może ktoś mi jeszcze poradzi. Szukam najlepszej części gry z serii Dragon Ball na Xboxa360. Ktoś coś poleci? Battle of Z odpada na starcie, ponoć słabe strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem zobaczyć, jak Dragon Ball wygląda w wersji mangowej. Dodatkowo, ze względu na to, że w młodości oglądałem anime od serii "Z", to chciałem uzupełnić historię na temat młodości Son Goku. Zebranie powyższych punktów spowodowało, że zakupiłem sobie tomiki.

Dragon Balla zapamiętałem jako serię poważną. Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy zderzyłem się z rzeczywistością z tomów. Fabuła dwóch pierwszych tomach jest niezwykle naiwna i... zalatująca, hmmm, sporą ilością ecchi? Przez chwilę miałem nawet przerwać czytanie rozdziałów, ale ogólnie przymknąłem na to oko. To był dobry wybór, bo od turnieju fabuła stawała się poważna i zaczęła pokazywać ciekawe walki.

To co mnie rozbroiło to humor, który chwilami miażdżył.

Spoiler

Totalnie mnie rozwaliło, jak Kuririn i Jackie Chan(Boski Miszcz) tłumaczyli komentatorowi swoje dwu sekundowe starcie.

Nieźle się przy tym śmiałem.

Boski Miszcz ma chyba najbardziej epickie "puszczanie" krwi z nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jeśli dobrze wiem to Dragon Ball Z ma remake w postaci Dragon Ball Kai i Dragon Ball Kai Buu Saga. A czy jest remake zwykłej serii DB, opowiadającej o młodzieńczych latach Son Goku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 00:36, Andrzej15 napisał:

Jeśli dobrze wiem to Dragon Ball Z ma remake w postaci Dragon Ball Kai i Dragon Ball
Kai Buu Saga. A czy jest remake zwykłej serii DB, opowiadającej o młodzieńczych latach
Son Goku?

To Kai Buu Sagę zrobili.? Mi się wydaję, że skubańcy zatrzymali się na Cell sadze. Jakieś 90 + odcinków.
Co do zwykłego DB. Z tego co się orientuję Toryiama nie podjął się tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 00:36, Andrzej15 napisał:

Mam pytanie.

Jeśli dobrze wiem to Dragon Ball Z ma remake w postaci Dragon Ball Kai i Dragon Ball
Kai Buu Saga. A czy jest remake zwykłej serii DB, opowiadającej o młodzieńczych latach
Son Goku?

Nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 00:36, Andrzej15 napisał:

Mam pytanie.

Jeśli dobrze wiem to Dragon Ball Z ma remake w postaci Dragon Ball Kai i Dragon Ball
Kai Buu Saga. A czy jest remake zwykłej serii DB, opowiadającej o młodzieńczych latach
Son Goku?

Niestety nie, tylko Z doczekały się remaku.
Co do mangi - faktycznie pierwsze dwa tomy są najbardziej zwariowane, ale ja zawsze je lubiłem. Kiedyś miałem niezłą faze na DB ale gdy teraz spojrzę z perspektywy czasu to w żaden sposób nie mógłbym tego nazwać "poważną mangą" XD Co absolutnie nie znaczy że DB jest złe, bo to klasyk nad klasykami ;]

Dnia 05.01.2015 o 00:36, Andrzej15 napisał:

Boski Miszcz ma chyba najbardziej epickie "puszczanie" krwi z nosa.

Spoiler

Zwłaszcza w czasie "Ścisk Pysku" XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 12:14, Braveheart napisał:

To Kai Buu Sagę zrobili.? Mi się wydaję, że skubańcy zatrzymali się na Cell sadze. Jakieś
90 + odcinków.


Robią aktualnie :)Anime jest obecnie jest na etapie

Spoiler

fuzji Gotenksa

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 14:51, LastOrder napisał:

Robią aktualnie :)Anime jest obecnie jest na etapie

Spoiler

fuzji Gotenksa

.

Ooo! Bardzo miła wiadomość. Jestem ciekaw jak to im wyjdzie i w ilu odcinkach całe Kai się zamknie.
Stary DBZ miał jakieś 290 + odcinków. Obstawiam, że całe Kai zamknie się na 120 +. W końcu Buu saga była najdłuższa. Ciekawe jak ją "streszczą" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 14:56, Braveheart napisał:

Ooo! Bardzo miła wiadomość. Jestem ciekaw jak to im wyjdzie i w ilu odcinkach całe Kai
się zamknie.


Gdzieś słyszałem że Buu Saga ma zająć z 69 odcinków czy coś w ten deseń. Więc widzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>poważną mangą" XD
>
Jeśli chodzi o brutalność, to ona jest poważną mangą. Zmiana klimatu dziecięcego na bardziej dorosły następuje w Sadze Piccolo -

Spoiler

wtedy ludzie zaczynają masowo ginąć :P


Dnia 05.01.2015 o 13:58, Kosmitus napisał:


> Boski Miszcz ma chyba najbardziej epickie "puszczanie" krwi z nosa.

Spoiler

Zwłaszcza w czasie "Ścisk Pysku" XD


Ile on krwi straci przez takie akcje :D

Szkoda, że podstawowa wersja DB nie doczekała się odświeżenia. No cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2015 o 18:37, Andrzej15 napisał:

Jeśli chodzi o brutalność, to ona jest poważną mangą. Zmiana klimatu dziecięcego na bardziej
dorosły następuje w Sadze Piccolo -

Spoiler

wtedy ludzie zaczynają masowo ginąć :P


Spoiler

Heh, co z tego skoro wszyscy zawsze zostają wskrzeszeni.

Ogólnie ta manga koniec końców jest do bólu pozytywna i optymistyczna ;p

Dnia 05.01.2015 o 18:37, Andrzej15 napisał:

Ile on krwi straci przez takie akcje :D

Przypuszczam że nawet Sayanie by padli gdyby przeszli przez to co on, dobrze że nie są tak podatni ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z kinówkami? Tylko Battle of Gods jest kanoniczne? Jeżeli tak, to lipa, nie podoba mi się ten psi bożek, a skoro akcja filmu dzieje się trzy lata po walce Goku z Buu, to pewnie jego postać pojawi się i w serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buu zreinkarnował się w ciele chłopca, którego przyjął na nauki Goku (postać o nazwie Uub).

Co do kanoniczności, to czytałem, że mamy dwa kanoniczne filmy, dziejące się po końcu Zetki. Jak już wspomniałeś, jest to Battle of Gods, ale będzie/jest jeszcze Dragon Ball Z: Odrodzenie się "F". Te dwie kinówki wprowadzają nas do nowego serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować