Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

500 milionów pobrań Firefoksa

79 postów w tym temacie

Godne podziwu, rywalizacja z IE to nie jest latwe zadanie, a FF sie to udalo!

Sam dlugo walczylem i opieralem sie innym przegladarkom, ciagle uzywalem IE, ale od okolo 3 lat uzywam FF i przy niej juz na pewno pozostane na dluuuuuugo :-)

Czekam w koncu na full wersje FF3.0!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół miliarda to naprawdę bardzo, bardzo dużo, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić - FF to świetna przeglądarka, sama używam jej dosyć długo i nie wyobrażam sobie przestawić się z powrotem na IE. Sama nie wiem jakim cudem wcześniej mogłam obyć się bez zakładek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dlugi czas uzywalem Opery. Pozniej przypadkowo na laptopie firmowym zainstalowalem Firefoxa... Teraz nie wyobrazam sobie pracy z inna przegladarka.
Pelen profesjonalizm, wygoda, funkcjonalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Opery z kilku podstawowych przyczyn:

1. Jest to najbezpieczniejsza przeglądarka.
2. W łatwy sposób mogę otworzyć nową kartę.
3. Wybór dziewięciu najczęściej używanych stron.
4. Opera pożera mało zasobów komputera.
5. Jest najbardziej funkcjonalna i mało zawodna :).

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 14:47, sig. napisał:

> Jedyną zaletą Liska jest moduł sprawdzania pisowni. Opera rządzi :P
albo mi się wydaje albo jest polski słownik do opery

Ale niestety nie podkreśla błędów. Poza tym, FF nic chyba nie cache''uje. Gdy przejdę na kolejną stronę i chcę wrócić, on ją ładuje od nowa, przez co pola w formularzach są czyste. Nie raz, nie dwa doprowadzało mnie to do szału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super
Open-source jest i tak bardzo konkurencyjny dla komercyjnych programów.
Robiąc format nie musze się grzebać z 15 plytami, wystarczy jedna-systemowa i reszte ściągnąć :)
ale i tak wolę opere;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam Opery. Jest jak dla mnie dużo lepsza niż FireFoX, 9 stron szybkiego wyboru, dużo skórek. Jedyny minus Opery to to, że pliki .pdf mi się w niej nie uruchamiają. Ale to praktycznie żaden minus. Firefox jest dobra przeglądarką, kiedyś z niej korzystałem, ale Opera bardziej przypadła mi do gustu. Mimo to tak trzymać, niech dojdzie do miliarda:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no fajnie. gratulacje.
tylko czasami się zastanawiam, czy ludzie, którzy przy tej przeglądarce pracują, pamiętają o tym, że gadżety to nie wszytko i przydałoby się też popracować nad optymalizacją, przede wszystkim użycia pamięci - która jest w przypadku FF po prostu fatalna :(
600mb zjedzonej pamięci przy raptem 15 otwartych zakładkach to po prostu żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje użytkownikom FF i współczuję, bo niedługo pojawi się wiele wirusów i exploitów na FF (już jest ich coraz więcej)

Przypominam, że licznik ten zawiera także aktualizacje FF''a, NIE jest to ilość UNIKATOWYCH ściągnięć ... ale zawsze macie jakiś tam rekord :)

> Ja tam używam Opery. Jest jak dla mnie dużo lepsza niż FireFoX, 9 stron szybkiego wyboru,
> dużo skórek. Jedyny minus Opery to to, że pliki .pdf mi się w niej nie uruchamiają. Ale
> to praktycznie żaden minus. Firefox jest dobra przeglądarką, kiedyś z niej korzystałem,
> ale Opera bardziej przypadła mi do gustu. Mimo to tak trzymać, niech dojdzie do miliarda:P
- zainstaluj Foxit Reader do PDFów i ustaw w Operze automatyczne otwieranie plików z roszerzeniem PDF za pomocą Foxit Reader - wyjdzie prawie na to samo bo szybkość FR otwierania pdfów jest prawie natychmiastowa poównując do Adobe Reader''a


> Jestem szczęśliwym posiadaczem Firefoxa i to przesądziło o tym że nie używam Opery to
> wygoda i możliwości konfiguracyjne czy możliwość otwierania kilku linkóe z jednej strony
> na zakładkach (w Operze trzeba było przechodzić z tej samej strony).
oczywiście jesteś w błędzie, jest opcja Links/Linki(Odnośniki), która otwiera zakładkę ze wszystkimi linkami na stronie, możesz je sobie wyszukiwać, np. po wpisaniu tam w wyszukiwarce .jpg wyświetli wszystkie linki, które mają w adresie .jpg ... proste i dobre

Niestety FF jest dla mnie strasznie powolne i obciąża system, Opera jest niedościgniona pod względem szybkości działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 18:22, darklordvader napisał:

sam używam Firefoxa i dla mnie nie ma lepszej przeglądarki internetowej

Ja tak samo uważam że od FF''a nie ma lepszej przeglądarki internetowej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 18:53, marcinshinoda napisał:

ale i tak więcej osób używa dziurawego IExP



Zgadza się. Ludzie żyją w nieświadomości, że istnieją inne przeglądarki niż IE.
Ja mam firefoxa i jestem w pełni zadowolony.

P.S Wcześniej miałem Opere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam używam Firefoxa od kilku lat i jestem jak najbardziej zadowolony :)

To bardzo dobra, rozbudowana przeglądarka. Nie ma się co dziwić, że doczekała się tylu ściągnięć - w końcu ludzie ściągają to, co dobre ;) Mam nadzieję że firma tworząca przeglądarkę co rusz będzie nam serwowała nowe, dodatkowe elementy uprzyjemniające życie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować