Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

500 milionów pobrań Firefoksa

79 postów w tym temacie

Firefox rządzi!
Ja osobiście używam go odkąd mam internet i od tego czasu nie narzekam. Wprawdzie ma on parę wad, ale nie aż tak wielkich, żeby odechciewało się z niego korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 14:53, Domek napisał:

> Jedyną zaletą Liska jest moduł sprawdzania pisowni. Opera rządzi :P

Jasne, 0,00001% internautów (czy jakoś tak) nie może się mylić. :P

EDIT: I jak, poprawili już obsługę przezroczystości w PNG? ;P

eeee - mała popularność znaczy słabe? Fajnie...

@EDIT: Ojej! Przezroczystość głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze browsera! Fajnie...
Co tam szybkość, mała obciążalność systemu, wygodny interfejs, tworzenie własnych wyszukiwarek (za to powinno się składać ofiary z dziewic twórcom Opery), łatwe i proste powiększanie strony, obsługa torrentów, poczty, IRC-a, RSS... To wszystko blednie wobec obsługi przezroczystości PNG. Jak widać u niektórych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 18:11, Lasca napisał:

Super
Open-source jest i tak bardzo konkurencyjny dla komercyjnych programów.
Robiąc format nie musze się grzebać z 15 plytami, wystarczy jedna-systemowa i reszte
ściągnąć :)
ale i tak wolę opere;p


No, nie ma to akurat żadnego powiązania z przeglądarką internetową, gdyż tą (niezależnie co zainstalujesz) zawsze otrzymujesz wraz z sytemu - niespotkałem się jeszcze z osobnym nośnikiem z zapakowną nań przeglądarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:49, Zaitsev napisał:

To wszystko blednie wobec obsługi przezroczystości PNG. Jak widać u niektórych :P

---> Zaznacze na wszelki wypadek, ze sam jestem fanem Opery, uzywam jej i zycze jej jak najlepiej :)
Ale jednak ta przezroczystosc swiadczy chyba o jakiejs nieudolnosci, skoro dzialala w 9.0 a w 9.1 ja zepsuli i od tej pory (juz chyba ponad rok !) ciagle nie dziala - chyba zarowno w stabilnej 9.26 (nie sprawdzalem) jak i w kolejnych wersjach testowych od wszelkich wersji alfa, na kolejnych betach skonczywszy.

A co do zlosliwej uwagi Domka o ilosci uzytkownikow Opery - dla mnie osobiscie najlepiej by bylo zeby uzywalo jej max 10% uzytkownikow - ilosc z ktora nalezy sie juz liczyc, ale jednak bylby to mniej interesujacy cel dla ludzi szukajacych luk w oprogramowaniu, nie po to, by pomoc tworcom tego oprogramowania ;)

A co do FF - moze 3.0 mnie przekona, poczekam na stabilna wersje, a poki co testowac wole sobie kolejne wersje koffanej Opery :> Kestrel ROX :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 20:49, Zaitsev napisał:

@EDIT: Ojej! Przezroczystość głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze browsera! Fajnie...
Co tam szybkość, mała obciążalność systemu, wygodny interfejs, tworzenie własnych wyszukiwarek
(za to powinno się składać ofiary z dziewic twórcom Opery), łatwe i proste powiększanie
strony, obsługa torrentów, poczty, IRC-a, RSS... To wszystko blednie wobec obsługi przezroczystości
PNG. Jak widać u niektórych :P


Mam to rozumieć jako "nie"? :)

EDIT: A, rozumiem, że poprawili. Uff, good for them. Wreszcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające, że niemal przy każdym wątku jaki pojawia się odnośnie Firefoxa, zaskakująco wiele pojawia się wypowiedzi offtopicznych dotyczących Opery. Leczymy jakieś kompleksy? :)

Osobiście cieszy mnie pozycja Firefoxa, którego używam od kilku lat, a niełatwo było mi się przekonać do tandemu Thunderbird-Firefox, kiedy używałem Mozilli Suite (czyli all in one). Oby tak dalej jeśli idzie o rosnącą popularność tej przeglądarki i jej rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulować tylko należy. A gdtby tak wziąć pod uwagę, że na ziemi jest 6 miliardów ludzi, z czego 2 miliardy nie wiedzą lub nie mają dostępu do kompa to te pół miliarda pobrań yo jednak cholernie duża liczba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W komputerze mam zainstalowane wszystkie trzy najpopularniejsze przeglądarki: IE6, Mozilla Firefox i Opera. Być może Opera ma dużo funkcji i opcji, ale strony strasznie długo się ładują, nie wspominając o szybkości przebiegu tego procesu w Internet Explorerze. W tej przeglądarce to totalna klapa. Nie rozumiem ludzi, którzy ją używają.

A co do Mozilli, to jest bardzo dobrej jakości produkt. I przede wszystkim DARMOWY! Gratulacje dla Mozilla Foundation, za kolejny sukces! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie korzystania z IE, Firefox to najlepsza przeglądarka. Niektórzy nie wiedzą nawet że istnieje coś innego i lepszego od IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować