Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Studio Epic o UT3 - co się udało, a co nie?

48 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Mike Capps i Mike Morris ze studia Epic Games opowiedzieli na konferencji GDC o grze Unreal Tournament 3 z trochę innej strony - skupiając się na tym, co nie wyszło i co można było jeszcze poprawić. Ujawnili między innymi, że menu gry zmieniano na ostatnią chwilę i planowano dużo bardziej rozbudowaną modyfikację postaci. Developer sądzi również, że gra sprzedawałaby się lepiej, gdyby zdecydowano się na inną datę premiery, niż bogatą w FPS-y końcówkę zeszłego roku.

Przeczytaj cały tekst "Studio Epic o UT3 - co się udało, a co nie?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och tak się napaliłem czytając ten tekst, a na moim sprzęcie takie cudo nie pójdzie choćby nie wiem co... :(
Póki co pogrywam sobie w UT 2004, ale zaczynam czuć niedosyt... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:02, Deejay napisał:

Och tak się napaliłem czytając ten tekst, a na moim sprzęcie takie cudo nie pójdzie choćby
nie wiem co... :(


Jesteś pewien? UE3 jest naprawdę bardzo skalowalny i gra na minimalnych detalach i w niskich rozdzielczościach powinna pójść nawet na starszym sprzęcie. Wyglądać będzie kiepsko, ale gameplay nadal pozostanie świetny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie sobie grałem i muszę przyznać że gra jest świetna. Na początku się wkurzałem, że jestem strasznym noobem ale po paru dniach nabrałem wprawy koniecznej, by czerpać radość z gry :P Nie trwało to długo, a z każdym dniem coraz bardziej podobała mi się szybkość, świetny balans Warfare''a, bardzo ciekawe pojazdy i dobra grafika. Naprawdę dobra gra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż UT3 na PS3 jest dość słaba, pewnie to dlatego ta konferencja...
Są zaskoczeni porażką i puściły im nerwy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:10, Renor Mirshann napisał:

Jesteś pewien? UE3 jest naprawdę bardzo skalowalny i gra na minimalnych detalach i w
niskich rozdzielczościach powinna pójść nawet na starszym sprzęcie. Wyglądać będzie kiepsko,
ale gameplay nadal pozostanie świetny ;)

Tia... tylko miło byłoby gdyby moja karta obsługiwała pixel i vertex shadery 2.0... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz UTIII na PS3 jest od paru dni w europie (dokładnie to weszła wczoraj) i jest na pierwszym miejscu pod zględem sprzedarzy, na stronie www.game.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę oceniam na dobrą, jest kilka wkurzających rzeczy (wspomniana "Zabawa" z postaciami i z menu) ale też kilka babolów m.in żle zrobiony efekt glow przez co czasami kompletnie nic nie widać czy (już naprawione w ostatnim patchu) słabe ustawienia czułości myszy. Gra dobra, niestety CoD4 w multi przebił go po dziesięciokroć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:28, Paddy Lary napisał:

Co ty gadasz UTIII na PS3 jest od paru dni w europie (dokładnie to weszła wczoraj) i
jest na pierwszym miejscu pod zględem sprzedarzy, na stronie www.game.co.uk

Opieram się na danych z USA, gdzie UT3 na PS3 w ciągu 10 tygodni nie przekroczył nawet 250tys, a np. COD4 w tym samym przedziale czasowym osiągnęło prawie milion... Różnica jak widać jest ogromna, a w Europie pewnie będzie trochę lepiej, ale tylko trochę.

A na pierwszym miejscu jest Mario & Sonic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:27, Deejay napisał:

Tia... tylko miło byłoby gdyby moja karta obsługiwała pixel i vertex shadery 2.0... ;)


No dobra, fakt ;) Swoją drogą to głupota, skoro można tak zmienić ustawienia grafiki, że gra będzie wyglądać jak pierwszy UT...

Możesz też kupić wersję na PS3 albo poczekać na x-boksową i mieć problem z wymaganiami z głowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi Renor Mirshann
Czyli mam rozumieć, że na Intel P IV 3,0GHz HT
768 mb Ram DDR [333MHz]
GF FX 5200 128mb powinien ruszyć UTek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:39, Renor Mirshann napisał:

Możesz też kupić wersję na PS3 albo poczekać na x-boksową i mieć problem z wymaganiami
z głowy :P

Jakbym miał wydać tyle kasy na konsole to już kupiłbym sobie PC z kartą obsługującą shadery 2.0 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:48, buried napisał:

Drogi Renor Mirshann
Czyli mam rozumieć, że na Intel P IV 3,0GHz HT
768 mb Ram DDR [333MHz]
GF FX 5200 128mb powinien ruszyć UTek ??


Drogi buried

Najlepiej sprawdź wersję demo i sam się przekonaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, nie trafili z datą premiery, to pewne. Gdyby wydali UT3 teraz, w sezonie ogórkowym, gra byłaby rozchwytywana. A tak sprzedaje się tylko dobrze, a szkoda, bo UT3 wymiata bardzo sensownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Renor Mirshann: Nie oszukujmy się w przypadku Deejaya, czy „drogiego” burieda ciężko jest mówić o „gamepaly-u nadal pozostającym bez zmian”. Siłą rzeczy na każdy gameplay wpływa szereg czynników, z których jednym z najistotniejszych jest oprawa graficzna, tworząca klimat gry i naprawdę ciężko jest się dobrze bawić przy „Legolandzie” w rozdzielczości 800 x 600 przy nawet względnie płynnej rozgrywce. Czasy kiedy działania odciążania jednostki miały rację bytu, by rozgrywka miała jakiś sens (bo zasadniczo niewiele się traciło) już dawno minęły.
Sam mam P IV 3,6 Ghz HT, RX1300, 3 GB DDR2 i gra w wersję demo uświadomiła mi jedynie naglącą potrzebę zmiany sprzętu - ale to dopiero w wakacje, muszę zaliczyć 4 rok P;.

@Harvenar: UT3 sprzedaje się jedynie „dobrze” z uwagi na wymagania sprzętowe. Patrz, sam spełniam (a nawet przebijam) „pudełkowe” wymagania zalecane, a wygodnie sobie nie pogram, to raz.
Dwa, śmiem twierdzić że żaden Crysis czy BioShock nie były w stanie zagrozić UT3. To tytuły jednak różniące się przeznaczeniem - czytaj, nie są adresowane jedynie do rozgrywki sieciowej, ponadto nie stała za nimi renoma poprzednich części (jak w przypadku rzeczonego UT czy CoD-a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gały mi wyszły z orbit, kiedy odpaliłem toto w maksymalnych ustawieniach przy rozdziałce 1280x1024 o_o.

Jeśli chodzi o kampanię...To w końcu UT , nie ? Kto tak naprawdę oczekiwał drugiego BioShocka po singlu ? Raczej nikt. Co do różnorodności postaci,nie jest źle...4 "rasy", po kilka par butów, rękawic, pancerzy...starczy, to nie simsy, ani mmo. Tak czy siak mało mnie obchodzi, jaki model naramienników miał wróg, który właśnie zamienił się w czerwoną chmurę :P Byle było sporo map i mutatorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować