Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Studio Epic o UT3 - co się udało, a co nie?

48 postów w tym temacie

Z wymaganiami odnośnie sprzętu trochę przesadzacie (a nawet bardzo :) bo szczerze mówiąc UE3 jest bardzo skalowalny i działa świetnie nawet na takich bublach, jak 7600GS czy 8600GT. Ale już troszkę głupotą jest się pytać o chęć grania na 5200U, bowiem szczerze mówiąc ta karta już od początku 2006 roku nie nadaje się do gier. Pomijam już w ogóle bezsens uruchamiania czegokolwiek na czymś słabszym od 8800GT (sam mam 7900GS który ciągnie z 30FPS wszystkie obecnie dostępne gry na rynku w maksymalnych detalach, lub średnich w przypadku Crysisa, ale wiem, że już się wkrótce to zmieni i poza tym z grami dałem sobie spokój). Ale że UT3 czy w ogóle gry na UE3 mają wysokie wymagania, to się kompletnie nie zgodzę. Komp za 1300-1500zł bez problemu da sobie radę na wysokich detalach i będzie można płynnie grać. O pamięci to już w ogóle nie wspominam (bardzo niskie ceny), ale ostatnio grając w BioShocka na maksymalnych detalach (tylko bez DX10) zauważyłem, że ledwie wykorzystuje 50% mocy procka i ciągnie... 300 MB z RAMu O_o Toż to taki Crysis czy CoD4 zdziera mi około 1000-1200 MB i rozgrzewa kompa do ponad 50C (karta powyżej 90C), a BioShock czy Gearsy... ledwo 40C (karta 75C).
A martwienie się co niektórych, czy ma się shadery czy nie, to już głupota :) Która karta z PS 1.1 lub 2.0 da sobie radę choćby z CoD4 na minimum? ;) Już nie wspominam, że koszt karty z PS 3.0 to około 100zł, tylko że... na takim czymś zobaczymy tylko pokaz slajdów :D To w takim razie po co niektórzy sobie wkręcają, że "zagrałbym w UT3, ale nie mam shaderów"... Zupełnie bez sensu. Tak samo, jak bez sensu jest nazywaniem Assasins Creed na PC tytułem zasobożernym. Przypominam - mamy 2008 rok :D Dwurdzeniowce to standard od 2006 roku, 2 GB RAM to śmieszny wydatek a taki 8800GT pociągnie wszystkie gry przez jeszcze dobre 1,5 roku na praktycznie maksimum (DX10) lub maksimum (DX9).

PS. Aha, osobiście wygląd UE3 na max oceniam jako porażkę, no ale nie każdego da się zadowolić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to szczere jest, a na ile gadanie bzdur pod publiczke, ale fajnie jest sobie poczytac iscie komunistyczna samokrytyke ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7600GS i nie uważam żeby ta karta graficzna to bubel!! Spokojnie sobie gram na swoim trochę starawym sprzęcie na 800x600 i ze średnimi detalami.

A co do wypowiedzi dwóch panów - cóż dobrze, że wiedzą co zrobili źle. Mam nadzieje, że wyciągną z tego wnioski i kolejna część UT (może oznaczona 4) będzie jeszcze lepsza.

PS. Co do daty wydania gry-tutaj byli w położeniu patowym. Jakby przełożyli premierę to wtedy gracze by się znowu burzyli, że premiera po raz kolejny jest przesuwana. Stało się inaczej i wydali w takim a nie innym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny UT przy którym bawiłem się naprawde świetnie to UT 1. Już sama walka z botami była frajdą. Do tej pory uważam iż pierwsza część UT była i jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, póki co nie grałem w najnowszą część UT. Ale z wyników sprzedaży tej części nie wygląda na to żeby ten UT był dobry :/ No ale nic, jak zagram to zobaczę, aczkolwiek wg. mnie nic i tak nie przebije pierwszego UT albo części pierwszej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną porażkę - wyeksplatowaną już formułę. Zwyczajnie przestały bawić mnie takie odmódżone strzelanki i szukam czegoś ambitniejszego i bardziej rozbudowanego. Zwyczajnie wyrosłem z Quake''ów i jemu podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pełnego akcji, bardzo szybkiego i dynamicznego shootera. Zgadzam się że jest szybki i dynamiczny ale lepsze akcje robiło się w 2004 tam dało się tworzyć różne kombinacie tu jest żal i rozpacz. I nie zrobili dużej modyfikacji postaci i tak mało i śmią mówić że ludzie nie zwracają na to uwagi. Postać jest główną atrakcją w grze.

Nowy UT ma sporo wad odstających od 2k4 i jak dla mnie starsze wersje są kozackie a ta to przeciętniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh Buried pewnie mysli ze to on ma najslabszego kompa ale...
AMD 1400+ 1,4GHz
768RAM DDR
ATi Radeon 9250 128mb
Spojrz na moj procesor... na takim to mi zaaadna gra nie pojdzie :(

A UT3 niezła giera grałem u kolegi :D Wciagnela nas i gralismy cala noc =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 09:59, Renchar napisał:

pełnego akcji, bardzo szybkiego i dynamicznego shootera. Zgadzam się że jest szybki i
dynamiczny ale lepsze akcje robiło się w 2004 tam dało się tworzyć różne kombinacie tu
jest żal i rozpacz. I nie zrobili dużej modyfikacji postaci i tak mało i śmią mówić że
ludzie nie zwracają na to uwagi. Postać jest główną atrakcją w grze.

Nowy UT ma sporo wad odstających od 2k4 i jak dla mnie starsze wersje są kozackie a ta
to przeciętniak.


Nie pamiętasz jak ludzie narzekali na UT2k4, że są pojazdy, że Assault to nie ten sam Assault co w pierwszym UT i inne?? Wyjdzie kolejna część (jeżeli wyjdzie) to znowu każdy będzie na nią narzekał i dużo osób stwierdzi, że UT3 to była dobra gra.
A po co mają robić duże modyfikacje postaci?? Przecież to nie Simsy!! W 2k4 z tego co pamiętam nie można było modyfikować i nikt nie narzekał. Teraz wprowadzili coś nowego i zaczęło się marudzenie.

PS. Ja tam czekam na kolejną część (jeżeli będzie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Renchar i reszta narzekających na niewielki stopień możliwości modyfikacji postaci: Wszyscy tak kochacie i darzycie najwyższą estymą wcześniejsze tytuły z serii UT, a pragnę przypomnieć, że zarówno w pierwszym UT, jak i 2k3/2k4, modyfikacji postaci podlegała jedynie jej twarz. I co z tego że w drugiej generacji Tournamenta był większy wybór postaci, skoro model takiej Asp niczym nie odróżniał się od Cleopatry, a Arclite „nosił” identyczny pancerz co Cannonball i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz kiedy po raz pierwszy dodano możliwość niewielkiej modyfikacji wyglądu bota, wszyscy nagle się rozwydrzyli i żądają nie wiadomo czego. Fikuśne galoty nie pomogą wam w zdobyciu tych paru fragów więcej. A sam zdążyłem się przyzwyczaić że grając, że na Online gram z czterema Malcolmami, dwoma Clan Lordami i milionem innych sobowtórów. Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste: sami zróbcie model!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 10:13, Brtek napisał:

Ehh Buried pewnie mysli ze to on ma najslabszego kompa ale...
AMD 1400+ 1,4GHz
768RAM DDR
ATi Radeon 9250 128mb
Spojrz na moj procesor... na takim to mi zaaadna gra nie pojdzie :(

A UT3 niezła giera grałem u kolegi :D Wciagnela nas i gralismy cala noc =]


Spokojnie pójdzie ci FIFA 08, hehe.
UT3 jest spoko,choć grałem tylko w demo. A, i czy za UT3 trzeba płacić abonament co miesiąc(np. jak za Quake''a)?

A wymagania ma takie sobie, u mnie wszystko na full detalach, rozdziałka 1680x1050 na Viście. Mój config:

Intel Core2 Duo E6420 2,13 GHz
GeForce 7900 GS 256 MB
2 GB RAM Kingston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 24.02.2008 o 11:39, porschak napisał:

A, i czy za UT3 trzeba płacić abonament co miesiąc(np.
jak za Quake''a)?


Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie UT3 jest niestety tylko rozwinięciem UT 2K4. Spodziewałem się większych rewolucji a nie powolnej ewolucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować