• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Taykun

folder FOUND.000

Pytanie

dysku D:\ mam folder FOUND.000 i FOUND.001 w folderze FOUND.000 mam ponad 300mb...Pytanie jest takie do czego słuzy ten folder i czy moge go swobodnie skasowac i jakie sa konsekfencje tego czynu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.02.2008 o 21:17, Taykun napisał:

dysku D:\ mam folder FOUND.000 i FOUND.001 w folderze FOUND.000 mam ponad 300mb...Pytanie
jest takie do czego słuzy ten folder i czy moge go swobodnie skasowac i jakie sa konsekfencje
tego czynu...


Jeśli posiadasz partycję o formacie FAT32 to przy skanowaniu dysku mogą powstawać takie katalogi.
Zawierają one uszkodzone pliki, które "zagubiły się" i były niezdatne do odczytu.
Przy Windows XP zaleca się konwersję partycji do NTFS, które jest bezpieczniejsze.

Duża ilość plików "FOUND" i wysoka częstotliwość skanów dysku przy starcie komputera może wskazywać na koniec żywotności dysku twardego komputera lub na sporą niestabilność sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.02.2008 o 21:27, RobeN napisał:

Jeśli posiadasz partycję o formacie FAT32 to przy skanowaniu dysku mogą powstawać takie
katalogi.
Zawierają one uszkodzone pliki, które "zagubiły się" i były niezdatne do odczytu.
Przy Windows XP zaleca się konwersję partycji do NTFS, które jest bezpieczniejsze.

Duża ilość plików "FOUND" i wysoka częstotliwość skanów dysku przy starcie komputera
może wskazywać na koniec żywotności dysku twardego komputera lub na sporą niestabilność
sprzętu.



dzieki wielkie naprawde, ja mam takie 2 foldery i w jednym mam ponad 300mb u kumpla sprawdzilem ma takich 12 folderow i łacznie zajmoja 60mb...tak mam partycje fat32 niestety niemam jak przeniesc danych zeby znienic na ntsf:/...ale nadal niewiem czy moge usunac te pliki w tym folderze zeby niespsuc dysku wrazie czego.. wiec prosił bym o prosta odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Można skonwertować w Windows XP partycje za pomocą wiersza poleceń i komendy CONVERT.

Start => Uruchom i w okienko URUCHOM wpisujemy CMD, zatwierdzamy ENTERem.

W okienku wiersza poleceń wpisujemy np. dla partycji C:

CONVERT C: /FS:NTFS (zatwierdzamy ENTERem)

Ponieważ dysk (partycja) C: jest partycją systemową to zostanie one przekonwertowana przy następnym starcie systemu.

UWAGA!!! Proces ten może również skutkować utratą danych skrzyżowanych i zagubionych!!! Jak w przypadku skanowania CHKDSK, który tworzy katalogi FOUND.000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.02.2008 o 09:56, RobeN napisał:

UWAGA!!! Proces ten może również skutkować utratą danych skrzyżowanych i zagubionych!!!
Jak w przypadku skanowania CHKDSK, który tworzy katalogi FOUND.000.



Wiec wole nie testowac tego narazie jeszcze pokasuje se dane,ale zamiast formata zrobie ta w przyszłosci.

Dysk C:\ mam na ntsf. Zato niestety d:\ mam na fat 32..Wiec rozumiem ze zawartosc foldera FOUND.000 moge wykasowac tak? o ile dobrze zrozumiałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować