Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pachter o próbie kupna Take-Two przez EA

39 postów w tym temacie

pepsi

[Uaktualniono] Zdaniem analityka rynkowego Michaela Pachtera próba przejęcia firmy Take-Two przez Electronic Arts nie ma nic wspólnego ze zbliżającą się premierą gry GTA IV. Głównym celem "Elektroników" jest nabycie praw do dystrybucji tytułów sportowych T2, które rokrocznie przynoszą tej spółce spore zyski.

Przeczytaj cały tekst "Pachter o próbie kupna Take-Two przez EA" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech lepiej rywalizują, przejęcie oznaczałoby dla polskiego gracza tylko wyższe ceny, bo Bioshock nie kosztowałby 80zł tylko 130zł a dla graczy też jest ważny ich portfel nie tylko prezesów i udziałowców, NIE dla EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U jeło mnie jedno zdańie "To oznacza bardzo wiele dla EA. Cała reszta to tylko dodatek. GTA to tylko dodatek...". HMN jak GTA IV to dodatek to ja jestem .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przejmować sie czy nie? ..oto jest pytanie. znając życie, przetrwają tylko najwięksi więc czy wcześniej czy później do tego dojdzie, a samo GTA4 nie zapewni Take2 niezależności na rynku.. gracze moim zdaniem są już nieco znudzeni takimi grami, GTA4 nie odniesie takiego sukcesu jak ich poprzedniczki gdyż już to wszystko było i seria zacznie schodzić na psy ( odgrzewany przysłowiowy kotlecik ), no bo jak nazwać kolejną część GTA, żadnych rewolucji nie będzie, no bo jakie niby mialy by być? ..ja nie mówie że GTA4 będzie słabe, mówie jeno ze to wszystko już było.. dla starych wyjadaczy nic nowego, dla nowych owszem owszem GTA4 to ciacho z kremem, tylko ci nowi to głównie młodzi gracze którzy ze względu na zawartą treść w tej produkcji powinni obejść sie smakiem ( ograniczenia wiekowe ), ale jak wiadomo większość nie będzie brała tego pod uwage i zasiądą przed monitorem by mordować i chędożyć gdzie sie da.. na to liczą producenci tego tytułu, a to nieładnie, bardzo nieładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA tu EA tam człowiek będzie sie bał otworzyć lodówke żeby go EA nie zaatakowało... Tyle dobrego że nie przepadam za sportowymi ;)

---> deuser nie przesadzasz? W takim Starcrafcie 2 wygląda że tyż nic nowego nie zrobią a i tak wszyscy czekają jak na zbawienie... A do macherów z Rockstar mam pełne zaufanie - zreszta skoro ludzie chcą 4 raz to samo to dostaną 4 raz to samo.. jak dotąd działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 11:40, Michl napisał:

---> deuser nie przesadzasz? W takim Starcrafcie 2 wygląda że tyż nic nowego nie zrobią
a i tak wszyscy czekają jak na zbawienie... A do macherów z Rockstar mam pełne zaufanie
- zreszta skoro ludzie chcą 4 raz to samo to dostaną 4 raz to samo.. jak dotąd działało.


Starcraft to tytuł który jest bardzo popularny od dłuuugich lat, jest to jeden produkt który zdobył rzesze fanów i dlatego wszyscy wyczekują jego sequela ( zapowiedziany również od dawna ). GTA doczekało sie wielu wersji w tym jednej rewolucji ( przejście w 3D przy trzeciej części ), teraz takiej rewolucji nie będzie, będzie nowy silnik, ładniejsza grafika i nowa historia ..i tryb multiplayer ( z którym poradzili sobie wcześniej sami gracze ), także nic nowego w sumie nas nie czeka.. już nie będzie takiej fascynacji jaka zapewniały nam Vice City czy trójeczka. GTA4 odniesie sukces z pewnością, ale wieloletni fani serii będą w pewnym stopniu zawiedzeni podanym odgrzanym mięchem, ale co można w kwestii innowacyjności zrobić w GTA, niestety niewiele albo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A do macherów z Rockstar mam pełne zaufanie - zreszta skoro ludzie chcą 4 raz to samo to dostaną 4 raz to samo.. jak dotąd działało.

Nawet po początkowych cenach San Andreas!? Pełen podziw ;) 250zł to tyle co 3 moje gry i wysyłka do nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby do tego nie doszło, bo czeka nas monopol no i EA tak szybko cen nie opuści...do tego GTA w rękach EA...to by oznaczało kolejnego tasiemca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie przewidziałem ;) EA dobrze kombinuje (z zyskiem dla siebie), nie będzie to na pewno dobre dla graczy, na szczęście ja nie gram w żadną sportówkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 12:16, Beliar-13 napisał:

Oby do tego nie doszło, bo czeka nas monopol no i EA tak szybko cen nie opuści...do tego
GTA w rękach EA...to by oznaczało kolejnego tasiemca.


a GTA nie jest tasiemcem? o_O a ile już części sie doczekaliśmy, jak dobrze licze to 7.. to w/g ciebie tasiemiec nie jest, no no no ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Módlmy się, aby tak się nie stało.

A definicji tasiemca nie ma, ale gry z serii GTA, każda kolejna podnosiła poprzeczkę o wiele wyżej, więc typowym tasiemcem bym tego nie nazwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to nawet dobrze, że nie interesują się GTAIV! Jak oni by zbezczeszczaliby te cudo.....
Właściwie to już "wyrzucili" Crysisa(zdaje mi się, że gra pospiesznie robiona, szczególnie w ostatnich etapach)..... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem na "nie" co do kupna Take-Two przez EA.

Gdyby tak się stało, nastąpiłby chociażby monopol w grach sportowych. NBA, NHL nie miałyby już z kim walczyć, bo tak naprawdę nie mają dobrej konkurencji. Zapewne od razu po przejęciu Take-Two przez EA skoczyły by ceny gier - jak wiadomo EA ma duże tendencje do wysokich cen gier, tworzy mało serii wydawniczych - w zasadzie jest tylko jedna, Classic. No i ma słaby kontakt z graczami, żadnego forum czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować