Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2006 o 14:06, gaax napisał:

> Tak masz racje jest to kwestia podejscia,jedni sadza tak a drudzy tak.Tak czy inaczej
uwazam
> ze mogłby dostawac mniej forsy.
Mniej niż... nie wiadomo ile ;D Dobra, dobra już się nie czepiam.

No nie wiem tak miedzy 10-20tys powinno starczyc.Oj daj juz spokuj...:P

Dnia 09.12.2006 o 14:06, gaax napisał:

> Pozdrawiam
Ja również, miło się pościło :)

Wymienilismy swoje poglady miedzy soba,mi równiez milo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 13:59, The Lurker napisał:

Co do tego poparcia Radia Maryja mówiłem z żartem ale poważnie, była bowiem sprawa że na swoich
koncertach Owsiak rozpija (alkoholem, nie oranżadką) nieletnich.


Taaak...? Dziwne, ze tego nei zauwazylem, keidy tam bylem. Jasne, ze bylo wielu nieletnich w stanie upojenia alkoholowego, ale to nie wina Owsiaka. W wiosce Tyskiego nie sprzedawali nieletnim alkoholu. Jesli ktos nie wygladal na 18lat pytali sie go o dowod i rozmowa szybko sie konczyla slowami "nie moge, bo mnei wywala z pracy". Nie spzredawali i koniec. To,z e pelnoletnia osoba kupowala nieletnim, to juz chyba nic na to nie poradzimy, prawda? Wszedzie taks ie dzieje, nie tylko an Woodstocku. Do tego w Kostrzyniu jest zakaz spzredazy napoji wyskokowych poza piwem. Tak wiec gdzie tu rozpijanie nieletnich?

PS. Troche brzydki offtop nam sie zrobil... Mielsimy rozmawiac o WOŚP, a nie o Woodstocku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz mamy termin. 14tego w Krakowie zagramy 2 koncerty dla WOSP. W Cinema City Zakopianka i w Rotundzie. Zapraszam wszystkich wielbicieli trash metalu ( i nie tylko), jako cegielke bedzie mozna kupic nasza plyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka orkiestra świątecznej przemocy... To lubię, a wyciąganie za młodego pieniędzy z puszek... To było coś, teraz się już w to nie bawię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wielu twierdzi że WOŚP to rzecz zła. Że za bardzo medialny, że ZŁY (Kościół), że Owsiak bierze coś dla siebie itd. itp. A ja twierdzę: I co z tego? Należy się przecież chłopakowi. Gdyby nie był taki medialny, to by nie zebrał tyle pieniędzy. I to jest błąd CzK (Czerwonego Krzyża) że nie idą z puszkami do ludzi, tylko stoją przed kościołem. A że Owsiak bieże coś dla siebie bo MUSI. Skądś muszą się wziąść pieniądze na zalegalizowanie iprezy, na te wszystki chale i czas w mediach.

Niech Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi się podobało oskarżenie Radia Maryja o to, że parę osób zabiło się w wypadku jadąc na Woodstock, i że to wina Owsiaka. Ja pier****!! Co zawinił Owsiak że parę osób przedawkowało piwo i jeździło jak wariaci!? Że nie przestrzegali przepisów i jechało za szybko? A to z zazdrości. Rydzyk zazdrości im, że to jego "Radyjko" nie jest największym wydarzeniem kulturowo-muzycznym w Europie! Moim zdaniem księża (jak Rydzyk) powinni się cieszyć że WOŚP uratowało już setki tysięcy osób!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 16:26, nazgul47 napisał:

Niestety, wielu twierdzi że WOŚP to rzecz zła. Że za bardzo medialny, że ZŁY (Kościół), że
Owsiak bierze coś dla siebie itd. itp. A ja twierdzę: I co z tego? Należy się przecież chłopakowi.
Gdyby nie był taki medialny, to by nie zebrał tyle pieniędzy. I to jest błąd CzK (Czerwonego
Krzyża) że nie idą z puszkami do ludzi, tylko stoją przed kościołem. A że Owsiak bieże coś
dla siebie bo MUSI. Skądś muszą się wziąść pieniądze na zalegalizowanie iprezy, na te wszystki
chale i czas w mediach.

Niech Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej!


Jestem dokładnie tego samego zdania.Co z tego że coś weźmie dla siebie.Przecież musi godnie żyć,jak każdy.WOŚP zbiera pieniądze na całym świecie, by polskie szpitale miały dobry sprzęt.Zdaje mi się że orkiestra kupuje więcej nowego sprzętu nawet niż nasze państwo.Gdyby nie orkiestra nasze szpitale wyglądałyby o wiele gorzej. A co do każdego kto orkiestrze jest przeciwny: Polacy lubią narzekać,to chyba taka tradycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobra akcja, ale do końca nie wiadomo czy Owsiak nie bierze sobie trochę. Mój ksiądz negatywnie wyraża się o Owsiaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 18:05, amster22 napisał:

Myślę, że to dobra akcja, ale do końca nie wiadomo czy Owsiak nie bierze sobie trochę. Mój
ksiądz negatywnie wyraża się o Owsiaku...

Pobiera pensję z fundacji, na tym kończy się jego "branie dla siebie". Myślisz, że ma nieograniczony dostęp do konta fundacji? Już o tym pisałem, a pewnie w ciągu najbliższych kilku tygodni będę pisał jeszcze parę razy : WOŚP z uwagi na liczne zarzuty jest ciągle kontrolowany, a jak do tej pory, przez 15 lat nie dopatrzono się żadnych nieprawidłowości. Fundacji i jej funkcjonowaniu raczej nie można nic zarzucić. Co innego Owsiakowi, który jest kontrowersyjną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owsiak jeśli bierze coś dla siebie (w co wątpię) to po to aby:
1. Jeść, mieć dach nad głową i ubrania słowem-żyć.
2.Czy to naprawdę takie trudne by zrozumieć żę takie imprezy kosztują? Nie można sobie od tak, wolontariuszy z puszkami na miasto wyrzucić. A i jeszcze reklamy, hale, prezenterzy, pokazy... to wszystko kosztuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z pierwszego z dwoch koncertow jaki gramy z okazji WOSP. Koncert odbyl sie w Dobczycach i bylo REWELACYJNIE. Ludzie bawili sie od poczatku do konca bez wytchnienia a podczas licytacji nasza plytka osiagnela cene 70 PLN (cena wywolawcza 10 PLN). Oby wiecej takich koncertow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2006 o 12:24, Vaxinar napisał:

Co do tematu, to wypowiem swoje zdanie tak samo jak rok temu - WOŚP oczywiście popieram, robi
się dużo dobrego dla tego kraju, dla ludzie oczywiście. Ale... nie mamy np pewności, czy Owsiak
bierze sobie coś do kieszeni czy nie. Spotkałem się w opiniami ludzi, których znam i szanuję,
że Owsiak to złodziej i połowę z tej kasy bierze sobie, a resztę daje dla dzieci czy na jakiś
inny szczytny cel. To i tak dobrze, ale to by znaczyło, że kłamie. A jak kłamie to ma powód,
jaki?

Na tej stronce masz rozliczenia finansowe i nie tylko WOŚP-u
http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2 Możesz sam stwierdzić ile "bierze". Szkoda, że Caritas i inne fundacje nie podają takich informacji.

Dnia 09.12.2006 o 12:24, Vaxinar napisał:

Drugą sprawą jest Woodstock, a tej imprezy nie popieram (fanem techna, czy hip hopu nie jestem
- odrazu nadmienię :P). Dlaczego? Zła organizacja, chaos i nieporządek.

Zaraz po dojściu do władzy Kaczyńskich zlecono NIK-owi kontrolę Woodstock-u. Kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, poza paroma proceduralnymi, które natychmiast poprawiono.

Dnia 09.12.2006 o 12:24, Vaxinar napisał:

Jakby tego było mało to muzyka... cóż nie dość, że amatorka to jeszcze... mi się nie podoba,
ale to tylko moja prywatna ocena.

Jeśli chodzi o muzykę, to oczywiście jest to rzecz gustu. Ale i Ty będziesz musiał przyznać, że w odróżnieniu do innych koncertów, na Woodstock grają młode zespoły, które dzięki temu mogą się wypromować i polska muzyka nie jest skostniała, tylko się rozwija, a z części tych amatorków na pewno wyklują się dobre, a nawet świetne zespoły. Zobacz, obecna polska muzyka jest ograniczona do zaledwie kilku artystów (choć w przypadku wielu z nich takie miano jest całkowicie niezasłużone). W Radiu Z, RMF FM i innych na okrągło puszczane są te same piosenki, wytwórnie płytowe i radia nie chcą szukać czegoś nowego. Chwalebnym wyjątkiem są małe, lokalne rozgłośnie typu Radio Kampus i Antyradio. Kiedyś była Radiostacja (świetne "Kolonie Francuskie, "Makakofonia", "Muzyka dla Frików i Fraków") i Radio BIS. Obydwie straciły swój charakter alternatywny i otwartość na różne style muzyki (pop i hip-hop też były, choć to żadna alternatywa) - obecnie to już czysta komercja. Więc, możesz mi wierzyć, że Twoje zarzuty pod adresem Woodstock są naprawdę bezpodstawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 17:47, nazgul47 napisał:

A żeby nie kłamać: wiecie ile Owsiak "bierze dla siebie"? Na wynajęcie studia? Proszę: 2 miliony złotych polskich.


Ehh w końcu musi przecież z czegoś żyć i budować te swoje pałacyki, prawda? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 17:47, nazgul47 napisał:

A żeby nie kłamać: wiecie ile Owsiak "bierze dla siebie"? Na wynajęcie studia? Proszę: 2 miliony
złotych polskich.

Czekaj, to dla siebie czy na wynajęcie studia? Bo jak na wynajęcie studia to chyba Ci się coś pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 03:12, Yary5 napisał:

Na tej stronce masz rozliczenia finansowe i nie tylko WOŚP-u
http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2 Możesz sam stwierdzić ile "bierze". Szkoda,
że Caritas i inne fundacje nie podają takich informacji.

Ja nic do Owsiaka i jego organizacji nie mam. On przynajmiej coś robi, a inni tylko narzekają.

Dnia 14.01.2007 o 03:12, Yary5 napisał:

Ale i Ty będziesz musiał przyznać, że w odróżnieniu do innych koncertów, na Woodstock grają młode zespoły

Ja to przyznaję i uznaję za minus. :)

Dnia 14.01.2007 o 03:12, Yary5 napisał:

Więc, możesz mi wierzyć, że Twoje zarzuty pod adresem Woodstock są naprawdę bezpodstawne.

Mój gust jest podstawą, to mi wystarczy. Nie oceniam koncertu pod względem tego jak się on ma do polskiej sceny muzycznej, ale mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna akcja ,poprostu fantastyczna...kosmiczna,każdego roku kiedy sie zaczyna jest taka atmosfera (moim zdaniem),ze aż mnie to podnieca...tylko bez takich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ruszyli!

Kilku tysięczna armia młodych ludzi z puszkami poszłą zbierać pieniądze! A ponieważ stanowczo popieram akcję, przekazuję ( w aukcji) na jej rzecz 144.03zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować