Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

biorąc pod uwagę, że sam się poddaje dobrowolnie kontroli- możemy powiedzieć, że jest uczciwy.

Dowodem niech będzie, że skarbówka go cały czas sprawdza i uchybień się nie doszukali

Moralnie?:

- Maybach buduje sobie kompleks radiomaryjny
- Glemp kasę na dozywianie dzieci zbieraną przeznaczył na remont ( a raczej "wybajerzenie" ) kościoła, a ludziom, którzy mieli pretensje powiedział, żeby się wpisali na ogólnodostępną listę zażaleń. Imieniem i nazwiskiem


Możnaby podać wiele przykładów organizacji, które otaczają się obłudną aureolą świętości, a w rzeczywistości podejrzanie się rozliczają z fiskusem.

Owsiak nie jest idealny, ale przynajmniej wiadomo, że jak kasę dasz, to się po urzędnikach nie rozejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasę? Poloczcie sobie no, powiedzmy 2 % z ( powiedzmy że) średnio 12 milionów złotych. Policzyli? Tyle odsetek dostają za miesiąc. Starcza na PW i utrzymanie fundacji. Jeśli ludzie dadzą więcej pieniędzy, odsetki też się zwiększą. A ta "willa" jest ich centrum operacyjnym. I nie ma się nijak do większości kościiołów w Polsce. Jest nawet mniej warta od Maybacha ojca Obłudnika.

A prawdę mówiąc, i mi Owsiak nie pasi z tym zwoim "róbta co chceta" i PW zrzeszającym bandę.... no, nie powiem, bo sie jeszcze jakiś uczestnik obrazi :),ale nic pochlebnego o nich nie sądzę :). Natomiast to, co szanuję, to fakt, że założył taką fundacjię, miał ten pomysł, wystarczająco wielkie serce i dość rozumu, żeby sprzęt kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam skończ porównywanie Owsiaka do Ojca Dyrektora, bo jedno do drugoego ma się jak piernik do wiatraka. A to, że skarbówka nie ma nic to dlatego, że Owsiak działa zgodnie z prawem. A, że niemoralnie to juz inna sprawa. Rydzyk tez jest niemoralny, to wyzyskiwacz, tylko po co o nim wspominać. Przecież to nie tamat o Radiu Maryja. Daj spokój.
Willa centrum operacyjnym? Dobre, jeszcze czegoś takiego to nie słyszałem. ;-) Myślałem, że siedziba jest na Niedźwiedziej w Warszawie. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2006 o 19:12, HumanGhost napisał:

Willa centrum operacyjnym? Dobre, jeszcze czegoś takiego to nie słyszałem. ;-) Myślałem, że
siedziba jest na Niedźwiedziej w Warszawie. :-D


Źle myślałeś. Siedziba jest tam, tam jest ich biuro. Ale centrum operacyjnym jest "willa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 19:31, Lone Wolf napisał:

Źle myślałeś. Siedziba jest tam, tam jest ich biuro. Ale centrum operacyjnym jest "willa"


Naprawdę? Tylko czemu nie mogę jakoś znaleźć zdjęć tego "centrum"? To jakies takie tajne centrum? Jakbyś mógł to podaj linka do jakichś informacji na ten temat, bo na razie to zagłębiamy się w jakieś teorie spiskowe. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 21:49, Quarionr napisał:

wośp może byc tylko hasło róbta co chceta jest głupie .

Niom ale tu chyba chodzi tylko o PW ale i tak lekka przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 19:46, HumanGhost napisał:

Naprawdę? Tylko czemu nie mogę jakoś znaleźć zdjęć tego "centrum"? To jakies takie tajne centrum?
Jakbyś mógł to podaj linka do jakichś informacji na ten temat, bo na razie to zagłębiamy się
w jakieś teorie spiskowe. ;-)


Wiesz co HumanGhost - nie widzisz tego. Toż to jest oczywiste: "willa" to ściśle tajne centrum dowodzenia WOŚPEM, jest tak tajne, że nawet Owsiak nie wie gdzie ono jest ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ludziom "centrum operacyjne" a już w głowach mają obraz setek ludzi w jakimś podziemnym bunkrze, pod dowództwem doktora Zło :D Chodziło mi tylko li wyłącznie o miejsce, gdzie podejmowane są decyzje o tym, co kupić za zebrane pieniądze. A jest nim właśnie "willa" , którą "jak wiadomo" Owsiak budował troche czasu za zrabowane pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orkiestra do północy zebrała ponad 22,5 milionów nowych (w tym trzy dychy ode mnie :) ) Dla mnie bomba, uważam WOŚP za jedyną kwestującą, zbierającą kasę organizację której można zaufać. Zawsze publikują do wglądu dla każdego sprawozdanie finansowe z imprezy, potwierdza to ich uczciwość. A Caritasy przeróżne i inne kościelne zbiórki na Maybacha niech spadają na drzewo. Pamiętam jak po powodzi jakiś tłusty klecha powiedział, że zebrali 12 milionów, a na powodzian przekazali 7. Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co roku dostaję serduszko, jak urodziła mi się córeczka to doceniłem że dzięki WOŚP miała darmowe badanie słuchu , wiele dzieci zostało dzięki nim uratowane więc zawsze im pomogę na ile mogę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdżałem w weekend przez jakies bliżej niezidentyfikowane miasto i zobaczyłem pewiem bilboard. Był na nim plakat, wielki plakat WOŚP. Jacyś ludzie, wyliczenie ile uzbierali i wileki napis w stylu: kto zrobił więcej od nas?!? Poczułem się trochę.. zniesmaczony. W końcu chciałbym postrzegać WOŚP jako akcję ludzi/wolontariuszy którym niezależy na pochwałach czy nagrodach, ludzi, którzy to co robią traktują jako zwykłą rzecz nie widząc potrzeby aby sie tym przechwalać. Tymczasem to wyglądało jak plakat, za przeproszeniem wyborczy. Czyżby Pan Owsiak zaczął sie interesowac polityką? Moze wyczuł przedterminowe wybory? Plakat jeszcze ujdzie, ale ten napis mnie rozbroił. Tragicznie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować