Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2007 o 17:25, zardzel napisał:

Także podsumowując... jestem na TAK, ale forma prezntacji i ekspresji prowadzących mogłaby
ulec zmianie...


e tam ... ja twierdze, że jak mają się czym chwalić to niech się chwalą i niech utrą nosa tym wszystkim, którzy twierdzą, że są złodziejami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka formule ma WOŚP, ze aby byla skuteczna musi byc o niej glosno, zbieraja kase w ciekawy sposob, gwarantujac przy tym dobra zabawe tym ktorzy maja an to ochote, sam nie biore udzialu, czasem daje kase czasem nie, ale napewno odpowiada mi bardziej taka formula z rozliczaniem sie niz slodkie pierdzenie rydzykow, geirtychow i innych. Niech te srodowiska, ktore tak wiele maja do gadania o imprezie same sie rozlicza napierw, a jesli wiecej osob kase rzuci na pomoc to zle? ze dary nie beda tylko mialy loga carritas, albo innego?
Tak samo jak wiekoszosc przeciwnikow woodstocku, tak i wosp, nigdy nie bralo w nich udzialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 17:37, kordzio1 napisał:

Tak samo jak wiekoszosc przeciwnikow woodstocku, tak i wosp, nigdy nie bralo w nich udzialu.


A co jeśli ktoś nie lubi Woodstocku, a WOŚP tak? Ja np Woodstocku nie lubię, ale WOŚP zawsze wspieram, jak moge. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 00:44, Winmenia napisał:

w tym roku akos cicho było o WOŚP nie wiem czemu...


Ja wiem czy było cicho... transmisje w telewizji były tradycyjnie, pieniędzy znów zebrano dużo, imprezy zorganizowane we wszystkich dużych miastach, w Łodzi było świetnie. Ale masz rację było ciszej o WOŚPie niż poprzednimi latami, bo moim zdaniem przeszliśmy nad tym do porządku dziennego, akcje charytywne na tak wielką skalę, nie są już dla nas tak wielkim ewenementem i to dlatego nie są już głównym tematem przez tygodnie czy też miesiące po zakończeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardzo dobra idea. Kasa idzie wkoncu na ratowanie zycia... Kazdy powinien cos dac, bo gdyby jego dzieciak byl chory to watpie, zeby wtedy nie rozpaczal, a nie kazdy ma tyle kasy zeby zapewnic dziecku kompleksowe leczenie... Co do Przystanku, to nam na WOSie (Wiedza o Spoleczenstwie, jakby ktos nie byl zorientowany w systemie edukacji obecnym :P) mowil, ze to jest tak ze cala kasa z Orkiestry idzie na kilka miech do bankow no i te procenty moga albo sobie wziasc na rozne cele, albo dokupic troche wiecej sprzetu, z tego co nam powiedzieli to Owsiak bierze maly procent z tych procentow na Przystanek i na inne potrzeby organizacji (utrzymanie, reklama itp), a za reszte dokupuje sprzecior do ratowania zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 12:34, Mr. Cin napisał:

coś ludzie nie piszą a wośp dzisiaj, zaraz idę z kunplem zbierać :D


no właśnie. 16. wielka orkiestra się rozpoczęła a tu zero zainteresowania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam że niedawno się obudziłem, ale zaraz wysłałem smsa na orkiestrę:) SMS o treści Serce na numer 7547 ;] (mam telefon w Erze) Jeśli kogoś dorwę to też drugi raz dam i serducho dostanę:D Może mniejsze zainteresowanie jeszcze na forum bo w tv skoki narciarskie? Sam nie wiem.. Tak czy siak trzymam kciuki by znowu pobili rekord w zebranej sumie:) Bardzo piękne słowa w studiu dziś powiedziano, orkiestra zmienia oblicze pieniądza, to nie jest wtedy jakiś impuls na koncie w banku a dobry gest, życzliwość, chęć pomocy. I to jest piękne w tej akcji, po prostu piękne;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zbierają to dobrze. WOŚP jest dobrym przykładem medialnej propagandy i robienia ludziom wody z mózgu - robi się wokół tego taką wrzawę, jakby WOŚP gromadził najwięcej pieniędzy i jakby nie on to niewiadomo co - a tymczasem są organizacje, które nie robią wokół siebie szumu i nie obnoszą się gdzie tylko się da ile komu pomogli (a ciężką pracą przez cały rok, a nie pare dni jak w przypadku WOŚP pomagają znacznie większej ilości osób). A jak widzę tych polityków z poprzyklejanymi serduszkami to śmiać mi się chce.

"Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili." (Mt 6, 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:15, Mogrim napisał:

Jak zbierają to dobrze. WOŚP jest dobrym przykładem medialnej propagandy i robienia ludziom
wody z mózgu - robi się wokół tego taką wrzawę, jakby WOŚP gromadził najwięcej pieniędzy i
jakby nie on to niewiadomo co - a tymczasem są organizacje, które nie robią wokół siebie szumu
i nie obnoszą się gdzie tylko się da ile komu pomogli (a ciężką pracą przez cały rok, a nie
pare dni jak w przypadku WOŚP pomagają znacznie większej ilości osób). A jak widzę tych polityków
z poprzyklejanymi serduszkami to śmiać mi się chce.

"Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach,
aby ich ludzie chwalili." (Mt 6, 2)

Wreszcie ktoś o normalnym punkcie widzenia...Zaraz za ten wers zostaniesz okrzyczany jako antysemita itp. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ile masz tego "szumu" w tv? Czyżby nie jeden dzień? (pomijając reklamy kilka dni wcześniej, ale w porównaniu z wieloma fundacjami to orkiestra mniej się reklamuje):/ Już bardziej mi przeszkadzają natrętne reklamy innych fundacji co chwila w tv, zwykle bardzo smutne. I jak niby mieliby skutecznie zebrać pieniądze? Być cichutko w kącie?:/ Co do polityków, to potrzeba medialnych osób, by akcja była skuteczna, nie wnikam w to czy polityk chce się komuś przypodobać, czy robi to z dobrego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:35, konrad16061990 napisał:

Ok. Ile masz tego "szumu" w tv? Czyżby nie jeden dzień? (pomijając reklamy kilka dni wcześniej,
ale w porównaniu z wieloma fundacjami to orkiestra mniej się reklamuje):/ Już bardziej mi przeszkadzają
natrętne reklamy innych fundacji co chwila w tv, zwykle bardzo smutne. I jak niby mieliby skutecznie
zebrać pieniądze? Być cichutko w kącie?:/ Co do polityków, to potrzeba medialnych osób, by
akcja była skuteczna, nie wnikam w to czy polityk chce się komuś przypodobać, czy robi to z
dobrego serca.


Dobrze powiedziane.W wszelakich akcjach na całą Polskę właśnie WOŚP jest najnormalniejszy.Zamiast przygnębiać daje radość i jakoś skromnie się reklamuje (Gigantyczny +) . Szkoda tylko że w tym roku nie mogłem kwestować ("Bo jesteś za młody"...ehh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:15, Mogrim napisał:

Jak zbierają to dobrze. WOŚP jest dobrym przykładem medialnej propagandy i robienia ludziom
wody z mózgu - robi się wokół tego taką wrzawę, jakby WOŚP gromadził najwięcej pieniędzy i
jakby nie on to niewiadomo co - a tymczasem są organizacje, które nie robią wokół siebie szumu
i nie obnoszą się gdzie tylko się da ile komu pomogli (a ciężką pracą przez cały rok, a nie
pare dni jak w przypadku WOŚP pomagają znacznie większej ilości osób).


Zauważ, że finał Orkiestry - czyli masowa publiczna zbiórka pieniędzy - jest tylko raz w roku i ma charakter zabawy - no chyba że uważasz, że połączenie zabawy, uśmiechu i pomocy potrzebującym jest zdecydowanie złym pomysłem i raczej powinno się przybrać marsowe miny stojąc pod kościołem lub nawet siedzieć w domu zostawiając samą puszkę na rynku. Po drugie - nagłaśniane jest to po to, by więcej ludzi się dowiedziało, że to właśnie DZIŚ wolontariusze biegają z puszkami - by więcej ludzi wrzuciło choćby złotówkę - to chyba dość sensowny powód "robienia ludziom wody z mózgu" (jak to raczyłeś nazwać). Po trzecie Fundacja WOŚP przez cały rok zbiera pieniądze i przyciąga sponsorów - pracują non stop. Nie wiem, czy wiesz, ale oprócz organizacji styczniowego Wielkiego Finału, wokół którego jest tyle medialnej propagandy, przeprowadzany jest program szkoleń pierwszej pomocy czy zakupu sprzętu - to że o czymś nie wiesz, nie oznacza, że nie istnieje. Samo styczniowe zbieranie to również ogromne przedsięwzięcie prawno-proceduralno-organizacyjno-logistyczne i spięcie tego wszystkiego wymaga nie lada wysiłku. Nie chcesz, nie pomagaj, to indywidualna sprawa każdego. Mierzi mnie jedynie to, że coraz częściej krytykuje się szlachetną inicjatywę pomocy jaką jest WOŚP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak, jeszcze napisz, że Owsiak to lewak i w ogóle cała wośp to sprawa komunistów, aby obalić pozycję kościoła katolickiego lol xD
Jaki widzisz w tym problem? Onie zbierają wielkie sumy poprzez różne imprezy i reklamę. I zdecydowanie działają w dobrym celu. Dla Ciebie to chyba wszyscy powinni sie zakutać w worki pokutne i chodzić na kolanach x_X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:42, Vojtas napisał:

Zauważ, że finał Orkiestry - czyli masowa publiczna zbiórka pieniędzy - jest tylko raz w roku
i ma charakter zabawy - no chyba że uważasz, że połączenie zabawy, uśmiechu i pomocy potrzebującym
jest zdecydowanie złym pomysłem i raczej powinno się przybrać marsowe miny stojąc pod kościołem
lub nawet siedzieć w domu zostawiając samą puszkę na rynku. Po drugie - nagłaśniane jest to
po to, by więcej ludzi się dowiedziało, że to właśnie DZIŚ wolontariusze biegają z puszkami
- by więcej ludzi wrzuciło choćby złotówkę


Odpowiadam Tobie i Budowi - mi nic nie przeszkadza, że akcja jest nagłośniona, mi całe WOŚP w ogóle nie przeszkadza - nic takiego przecież napisałem. Napisałem chyba wyraźnie, że przeszkadza mi PRZEKONANIE społeczeństwa, że tylko WOŚP coś robi lub robi najwięcej właśnie dzięki tej medialnej pompie - a tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:52, Mogrim napisał:

przeszkadza mi PRZEKONANIE społeczeństwa, że tylko WOŚP coś robi lub robi najwięcej właśnie
dzięki tej medialnej pompie - a tak nie jest.


A skąd wiesz, co uważa społeczeństwo? Dysponujesz wynikami jakichś ankiet?

Każde nagłaśnianie tego typu akcji jest potrzebne, bo bez tego ludzie się nie dowiedzą. Nie każdy czyta gazety, nie każdy codziennie wychodzi z domu, za to niemal każdy ma telewizor. Jestem przekonany, że pod względem pomocy medycznej dzieciom WOŚP robi w Polsce najwięcej - choć, o zgrozo, wyposażeniem szpitali powinno się zająć państwo - a jak nie, to sprywatyzować szpitale i niech je wyposażają prywatni inwestorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 16:54, hito_kun napisał:

/.../ a naskakujące na niego Rado Maryja i Caritas
to zatajają? Chore;/

Co do Radia Maryja nie będę się wypowiadał, ale co do Caritasu owszem. Nie chwalą się tym co robią, bo stosują sie do nakazów Pisma Świętego w sprawie dobrych uczynków. Dobrymi uczynkami nie należy się chwalić, w tym przypadku należy stosować zasadę," niech nie wie lewica, co czyni prawica". Tylko bez podtekstów proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 14:58, Vojtas napisał:

A skąd wiesz, co uważa społeczeństwo? Dysponujesz wynikami jakichś ankiet?


A wiem np. czytając wypowiedzi internautów czy chociażby to forum - jest temat o WOŚP, a o Caritasie nie ma?

>Każde nagłaśnianie tego typu akcji jest potrzebne, bo bez tego ludzie się nie dowiedzą.

A ja powtarzam: mi nie nagłośnienie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować