Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

Samą akcję popieram jak najbardziej,ale nie podoba mi się "otoczka" Całej akcji. Szczególnie ci panowie w TV którzy co chwile drą się niemiłosiernie ile to już kasy mają,jacy są cool i w ogóle zaje...fajni. Plakaty w stylu " Kto zrobił więcej od nas?" Hmm... Jan Paweł II?
Ale to tylko moje odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 11:37, Vaxinar napisał:

> Na tej stronce masz rozliczenia finansowe i nie tylko WOŚP-u
> http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2 Możesz sam stwierdzić ile "bierze". Szkoda,

> że Caritas i inne fundacje nie podają takich informacji.
Ja nic do Owsiaka i jego organizacji nie mam. On przynajmiej coś robi, a inni tylko narzekają.

Bardzo się cieszę. Mam taką propozycję, jak na jakimś forum zobaczysz jakiegoś zaciekłego wroga WOŚP-u, który będzie wypisywał, że Owsiak to złodziej itp., wklej mu tego linka. Gust to gust, ale faktycznej pomocy nie można dyskredytować.

Dnia 14.01.2007 o 11:37, Vaxinar napisał:

> Ale i Ty będziesz musiał przyznać, że w odróżnieniu do innych koncertów, na Woodstock
grają młode zespoły
Ja to przyznaję i uznaję za minus. :)

Ten koncert ma inne cele niż tylko puszczenie muzyki. Dobra, zostawmy to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 13:13, Darkstar181 napisał:

Samą akcję popieram jak najbardziej,ale nie podoba mi się "otoczka" Całej akcji. Szczególnie
ci panowie w TV którzy co chwile drą się niemiłosiernie ile to już kasy mają,jacy są cool i
w ogóle zaje...fajni. Plakaty w stylu " Kto zrobił więcej od nas?" Hmm... Jan Paweł II?
Ale to tylko moje odczucia.

Może i przesadzają, ale zauważ, że mimo szczytnego celu i widocznych pozytywnych efektów, od samego początku byli atakowani przez różne środowiska, głównie związane z prawą stroną i kościołem. Przechodzili już mnóstwo kontroli, ostatnią dokonaną przez NIK na zlecenie Kaczyńskich - była to jedne z pierwszych ich decyzji. Wszystkie kontrole wypadły co najmniej pozytywnie. A wciąż są oskarżani o oszustwo, rozpijanie i demoralizowanie młodzieży itp. Jakieś 5 lat temu jeden z biskupów powiedział, że pomoc charytatywna nie może mieć charakteru świeckiego, a Rydzyk najeżdża na WOŚP jak tylko może. Z resztą nie tylko oni. Naprawdę nie ma co się dziwić, że WOŚP tak dużo mówi o swoich dokonaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 13:19, Yary5 napisał:

Mam taką propozycję, jak na jakimś forum zobaczysz jakiegoś zaciekłego wroga
WOŚP-u, który będzie wypisywał, że Owsiak to złodziej itp., wklej mu tego linka. Gust to gust,
ale faktycznej pomocy nie można dyskredytować.

Pamiętaj, że zostaje jeszcze ostatni argument, którego wróg WOŚP napewno użyje. Strona kłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 14:02, Vaxinar napisał:

Pamiętaj, że zostaje jeszcze ostatni argument, którego wróg WOŚP napewno użyje. Strona kłamie.

Na tej stronie jest link do Internetowej Bazy Sprawozdań Finansowych Organizacji Pożytku Publicznego, więc jeśli ktoś będzie się upierał, że ta strona kłamie, to chyba nie warto z nim dyskutować :)
A tak z innej beczki. W zeszłym roku pracowałem w sztabie i dziś jak wyszedłem z domu bez plakietki, to aż mnie korciło żeby opieprzyć niektórych wolontariuszy... Podstawowa zasada - nie zbieraj pieniędzy samemu, łamana notorycznie. Pomijając pieniądze znajdujące się w puszce (a średnio jest to od 500 do 1000 zł) chodzi o bezpieczeństwo samego zbierającego. Niech przepraszam ktoś nieodpowiedni przyuważy takiego samotnego 12-latka trzymającego w rączkach parę stów. No nic - za rok się powyżywam na nich ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że najeżdżanie Rydzyka na WOŚP ma tylko jeden, prozaiczny, ale jakze ważny powód- KASA!
Przecież przez tego Owsiaka Radio Maryja uzbiera o kilka milionów mniej od wiernych radiosłuchaczy..nie no, tak nie może przecież być! (To była ironia) Dlatego Radio Maryja jest przeciwne Owsiakowi..chodzi o pieniądze. Jak już mówiłem w tym temacie bez orkiestry wiele szpitali wyglądałoby..bardzo pusto.Bez sprzętu, wielu pacjentów,td..

Więc Owsiak, great job! Trzymaj tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 14:02, Vaxinar napisał:

> Mam taką propozycję, jak na jakimś forum zobaczysz jakiegoś zaciekłego wroga
> WOŚP-u, który będzie wypisywał, że Owsiak to złodziej itp., wklej mu tego linka. Gust
to gust,
> ale faktycznej pomocy nie można dyskredytować.
Pamiętaj, że zostaje jeszcze ostatni argument, którego wróg WOŚP napewno użyje. Strona kłamie.

Cóż, w takim razie mają obowiązek złożyć zawiadomienie o przestępstwie o podawaniu nieprawdziwych danych do publicznej wiadomości i o oszustwie. Ale jestem więcej niż pewien, że 90% przeciwników nawet nie pomyślało, by wejść na stronkę WOŚP-u i skonfrontować swe podejrzenia z tym co podaje fundacja. A ci co to zrobili pewnie siedzą cicho, lecz swych poglądów nie zmienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 14:16, konrad16061990 napisał:

A ja uważam że najeżdżanie Rydzyka na WOŚP ma tylko jeden, prozaiczny, ale jakze ważny powód-
KASA!
Przecież przez tego Owsiaka Radio Maryja uzbiera o kilka milionów mniej od wiernych radiosłuchaczy..nie
no, tak nie może przecież być! (To była ironia) Dlatego Radio Maryja jest przeciwne Owsiakowi..chodzi
o pieniądze. Jak już mówiłem w tym temacie bez orkiestry wiele szpitali wyglądałoby..bardzo
pusto.Bez sprzętu, wielu pacjentów,td..

Więc Owsiak, great job! Trzymaj tak dalej!

Kasa to jedno. To co boli ich równie mocno to mobilizacja społeczeństwa. Zobacz, przed WOŚP-em jedynie pielgrzymki i przyjazdy papieża mobilizowały społeczeństwo w tak dużej liczbie, a teraz? Do kościoła chodzi coraz mniej ludzi, a jakiś świecki porywa do działania ludzi w całej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta akcja to najwieksze dobrodziejstwo naszych czasow. W KAZDYM polskim szpitalu jest urzadzenie z charakterystycznm serduszkiem. Ci co mowia, ze Owsiak bierze kase dla siebie, sa jacys... smieszni. Poslom /senatorom powinni zabrac czesc diet i dac Jurkowi.
**************************************TO NIE JEST PSEUDO-MODEROWANIE*********************************** ( przynajmniej takei jest zalozenie)
@ losiek7538023- na przyszlosc nie zamieszczaj obrazkow nie zwiazanych z tematem dyskusji( Chyba ze ten samochod ktos przekazal na WOSP, to przepraszam), bo spotkalem sie z ostrzezeniem od Moderatora za ww. "przestepstwo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 16:21, Rhaili napisał:

Mi WOŚP uratowała życie. Miałem chore serce, a WOSP uzbierał kase na sprzęt i żyje.

Bardzo się cieszę. A teraz bądź uprzejmy i rozpowszechniaj ten link: http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2
Na wrogów nie ma skuteczniejszej metody jak walnięcie im w twarz porządnym argumentem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna bierze w tym udział i jestem z niej dumny ;)
Trzeba pomagacć ludziom a w szczególności małym dzieciom ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mi się nóż w kieszeni otwiera jak słyszę jak ktoś naskakuje na Owsiaka. Dzięki WOŚP-owi moja córeczka zaraz po porodzie mała przeprowadzone bezpłatne badanie słuchu wykonane urządzeniem przez nich zakupionym. Przez kościół, Radio Maryja, Giertycha i innych oszołomów przemawiają zawiść, zazdrość i nienawiść. Wszyscy na siłę czepiają się tego, jak dysponuje on funduszami. Ciągle się słyszy, że za dużo forsy idzie na Woodstock. Nikt nie zwraca uwagi na to, że wszystkie zespoły grają na WOŚPie za darmo; ze cała masa ludzi robi to wszytko bo chce. Woodstock jest imprezą, której zadaniem jest podziękować wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do organizacji całej akcji. W jednym z ostatnich numerów Angory, panowie Sobczak&Szpak poruszyli temat Owsiaka w swoim felietonie. Skracając to co oni napisali zadam pytanie. Czemu Owsiak co roku podaje ile dokładnie uzyskał pieniędzy i na co je wydał, a naskakujące na niego Rado Maryja i Caritas to zatajają? Chore;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 16:54, hito_kun napisał:

Czemu Owsiak co roku podaje
ile dokładnie uzyskał pieniędzy i na co je wydał, a naskakujące na niego Rado Maryja i Caritas
to zatajają? Chore;/


Odpowiedź się chyba sama nasówa Owsiak jest uczciwy a Caritas i radio Maryja bierze kase dla siebie przynajmniej tak mi sie wydaje.
Dlatego jestem dumny ze swojej dziewczyny, że bierze udział w akcji Owsiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 17:02, wdowiakm napisał:

Odpowiedź się chyba sama nasówa Owsiak jest uczciwy a Caritas i radio Maryja bierze kase dla
siebie przynajmniej tak mi sie wydaje.
Dlatego jestem dumny ze swojej dziewczyny, że bierze udział w akcji Owsiaka.


Zaznaczę, że ja nie mam zamiaru kogos obrażac jeśli tak zrobiłem to przepraszam ;))
Poprostu stwierdzam fakty Owsiak jest uczciwy to dobry człowiek a ta reszta, o których wspomniał kolega wyżej napewni nie dają wszystkich zebranych pieniędzy na te cele, bo niby dlaczego nie podają tego do wiadomości publicznej? Odpowiedź się sama nazuca ;))

Zaznaczę, że nie mam i nie miałem zamiaru nikogo obrażac jeśli tak się stało to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owsiak ciągnie kasę od wszystkich którzy chcą dać i dzięki temu ma pełno wdzięcznych dzieciaków, które dzięki niemu żyją [oczywiście też dzięki ofiarodawcom, ale on jest "katalizatorem"]
Rydzyk ciągnie kasę od babek, które same nie mają pieniędzy, ale dają mu jeszcze więcej, bo to przecież "nasz kochany ksiądz Tadeusz" i dzięki temu ma Maybacha...

wniosek nasuwa się sam...
i jeszcze żałosne jest to jak Radio Maryja i Trwam próbuje ukazać Owsiaka jako zło wcielone bo organizuje te "pijańskie orgie" [woodstock]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdanie podobne do kolegi na samej górze... Akcja jak najbardziej szczytna i potrzebna. Bez niej wielu Nas by tutaj teraz nie było. Ale ta otoczka dookoła już kłuje mnie w oczy niemiłosiernie...
I jeszcze wielkie halo, bo skrócili transmisję z 8 do 6h ? W czym problem ? Przecież i tak z oglądalności żadnych profitów nie ma, a stan konta mam all time na stronie...

Także podsumowując... jestem na TAK, ale forma prezntacji i ekspresji prowadzących mogłaby ulec zmianie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2007 o 17:12, zbysheck napisał:

wniosek nasuwa się sam...
i jeszcze żałosne jest to jak Radio Maryja i Trwam próbuje ukazać Owsiaka jako zło wcielone
bo organizuje te "pijańskie orgie" [woodstock]


Swoją drogą... WOŚP to jedno Woodstock to drugie ... ale widać nasz kochany ojciec dyrektor nie widzi tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować