Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

Eeee... co roku to samo. Tłum ludzi zapatrzonych w dobro Pana Owsiaka. Czy tak trudno zrozumieć,
że to ludzie DAJĄ TE PIENIĄDZE!? A on jakby tego było mało po prostu bierze sobie z całej pulki
kilka % dla SIEBIE.


My to doskonale wiemy że fundacja nie oznacza pieniędzy z nieba, ludzie dają te pieniądze. Kilka procent? Masz na to dane czy piszesz to bo tak uważasz i nie może być inaczej (czyt, wyssane z palca pseudodane) ?

Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

Co ma piernik do wiatraka? Nie mówię tutaj o jakiś wzajemnych traktowaniach się czy czymś tam.
Ale o tym, że ON nie robi tego CHARYTATYWNIE. Bo mógłby nie brać za to pieniędzy. I bynajmniej
nie myślę tutaj o kosztach całego tego przedsięwzięcia.


Za CO konkretnie mógłby nie brać pieniędzy?
"Jeszcze raz podkreślamy, że również po XIV Finale suma, która określi wysokość tegorocznej zbiórki publicznej, będzie w całości wydana na zakup sprzętu medycznego oraz prowadzenie programów medycznych i programu edukacyjnego. Tym samym każda złotówka, którą Państwo wrzucacie do skarbonek wolontariuszy, w całości zostanie przekazywana na cel określony w czasie XIV Finału (ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz nauka pierwszej pomocy)."

To znaczy że Owsiak nie weźmie z tego ani grosza, czyż nie? Te wszystkie miliony pójdą na ten szczytny cel.

"Dodatkowo zdobyte w ciągu roku pieniądze, o których pisaliśmy wyżej, Fundacja przeznaczy na:
-uzupełnienie zakupów medycznych
-koszty obsługi działalności statutowej tj:
-pensje pracowników (...)"

Kto przeznaczy pieniądze na fundację, to jest już jego sprawa. Pieniądze zebrane dzis pójda w całości na dzieci.
Polecam przeczytanie ze zrozumieniem tego co jest dostępne pod tym linkiem: http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:56, Szperacz Robson napisał:

A nie rozumiesz, że WOŚP to połączenie pomocy potrzebującym i zabawy jednego dnia? To nie jest
zwykła akcja.


A w którym miejscu nie rozumiem? Nauczże się człowieku czytać i przeczytaj o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcja jest świetna rzeczą. A Jurek Owsiak to jeden z największych autorytetów (przynajmniej dla mnie), którzy stąpają po tym świecie. Właśnie wróciłem z koncertu, w którym brałem czynny udział. Pieniądze, które zebrano w czasie naszego występowania pójdą oczywiście na WOŚP. Za rok mam zamiar zabrać się za wolontariat. Nie ukrywam, że trzeba dorobić sobie punktów do liceum ;] Ale oczywiście nie tylko dla tego. Jurek to człowiek o naprawdę wielkim sercu. I dopóki żyję, złego słowa powiedzieć o nim nie pozwolę!!!

Grajcie do końca świata i jeden dzień dłużej!!!

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akcja ogólnie bardzo fajna, poruszony został problem czy Owsiak coś z tego "bierze". Myślę sobie tak: facet tyle robi dobrego więc choćby sobie pare tysięcy odpalił to chyba nic by się nie stało? Napewno nie bierze kilku% (10% od 20mln= 2mln dla niego, czyli raczej niemożliwe no chyba że jeździ mercem ma ville itp) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:31, Vojtas napisał:

> > > > /.../
Co do Caritasu to tu nie ma nic do interpretacji. To jest ich wewnętrzna sprawa i jeśli tak
uważają za słuszne, to jest ich wybór.

Z tym się zgadzam. Niemniej jednak zauważ, że w poście pierwszym odpowiadałem na konkretne pytanie "dlaczego?". Niczego nie sugerowałem, odpowiedziałem zgodnie z moją najlepszą wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat czytać umiem, a chodziło mi o fragment: "Bez obnoszenia się z tym wszem i wobec." Zabrzmiało to tak, jakby cała ta akcja była na pokaz -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakiś ksiądz w kościele darł się ,że ,,dawanie pieniędzy dla Owsiaka to grzech" xD Ja uważam ,że dają ładne serduszka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:53, Mogrim napisał:

W 2006 r. pomoc udzielona przez Caritas Polska wynosiła ponad 234 mln złotych. (vide sprawozdanie
finansowe Caritas Polska na rok 2006r.)

W ciągu całego roku, tymczasem WOŚP zbiera 30mln w 1 dzień. Oczywiście nie ma co porównywać rozmiarów organizacji.

Dnia 13.01.2008 o 15:53, Mogrim napisał:

Bez obnoszenia się z tym wszem i wobec.

Na tym polega specyfika finału - możliwie największe zwrócenie uwagi na imprezę, czymkolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

A on jakby tego było mało po prostu bierze sobie z całej pulki kilka % dla SIEBIE.


Możesz pokazać, gdzie te kilka % znajduje się w sprawozdaniu finansowym?

Nie mierz każdego swoją miarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

Eeee... co roku to samo. Tłum ludzi zapatrzonych w dobro Pana Owsiaka. Czy tak trudno zrozumieć,
że to ludzie DAJĄ TE PIENIĄDZE!? A on jakby tego było mało po prostu bierze sobie z całej pulki
kilka % dla SIEBIE. /.../

Ty oczywiście starą śpiewkę... Skąd pochodzą dane na temat dochodów Owsiaka? Proszę o jakiś konkret, inaczej to nic więcej jak opowiastka wyssana z paluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawiść ludzka niekiedy nie zna granic... Szczególnie widoczna w naszym narodzie, jak i na tym forum. Jak niektórych forumowiczów boli fakt, bądź co bądź, pomocy potrzebującym. Już się zastanawiają czy aby cała kasa idzie na szczytne cele, czy może chociaż ten 1 zł Owsiak przypadkiem nie chowa sobie do kieszeni. A to złodziej, oszust i naciągacz... Niech się taki stuknie w głowę z 10 razy to może pomoże... może. Mój imiennik powyżej, rozjaśnił chyba nieco sprawę finansowania zarówno pana O. jak i pozostałych pracowników jego fundacji. Poruszona została kwestia Caritasu. Ponad 234 mln brzmi dumnie - ale o pozostałych przeszło 5,5 mln, które na konto Caritasu wpłynęły - cichosza. Poszły na utrzymanie? Prawidłowo, nie zabraniam im tego, tylko niech tym faktem też się podzielą z opinią publiczną. Całe te chore zamieszanie wokół WOŚP, przypomina mi pozostałe cechy "prawdziwego" Polaka. np. Jak Adam skakał - cała Polska go uwielbiała -> jak nie wyszły mu 2-3 skoki, czy nawet 1 sezon -> już się wyśmiewają. Jak sąsiad ma nowy samochód -> to na pewno ukradł i jakiś przewalacz z niego. Obraz nie tylko ze wsi, ale i z miast -> jak sąsiadka założyła nową kieckę -> to już pozostałe się zlatują i obgadują. idealnie obrazują to filmy w stylu "Dzień świra". Szkoda, że niektórzy śmieją się, nie wiedząc dobrze z czego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że WOŚP to w ogóle dobra akcja i ratuje życie wielu osób.
Parę % z zebranej sumy idzie na przystanek woodstock. Owsik czy jak on tam, po prostu utrzymuję w pewnym sensie ćpunów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:27, Tal441 napisał:

Owsik czy jak on tam, po prostu utrzymuję
w pewnym sensie ćpunów.


Większej bzudry dawno nie słyszałem. W jakim sensie utrzymuje ćpunów? Byłeś chociaż raz na przystanku? Nie? To zapraszam do odpowiedniego wątku na ten temat, może zmienisz zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:13, gaax napisał:

W ciągu całego roku, tymczasem WOŚP zbiera 30mln w 1 dzień. Oczywiście nie ma co porównywać
rozmiarów organizacji.


Oczywiście jest to możliwe tylko dlatego, że zbiórka jest organizowana raz na rok (gdyby była codziennie, nie zbieraliby co dzień 30 mln) no i mają ogromną reklamę w mediach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:24, conradzik napisał:

Zawiść ludzka niekiedy nie zna granic... Szczególnie widoczna w naszym narodzie, jak i na tym
forum. Jak niektórych forumowiczów boli fakt, bądź co bądź, pomocy potrzebującym./ciach/


Dość zabawne jest to, że sporo krytykujących akcje userów jest młodsze niż sama akcja.
Niby zabawne a jednak Nic śmiesznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 15:53, Mogrim napisał:

W 2006 r. pomoc udzielona przez Caritas Polska wynosiła ponad 234 mln złotych. (vide sprawozdanie
finansowe Caritas Polska na rok 2006r.)


Z czego wpływy finansowe to 146 milionów złotych. I jeszcze dodaj do tego że w polskim Caritasie pracuje 4495 stałych pracowników, których przecież trzeba opłacić. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zatrudnia na stałe 27 osób...

Dnia 13.01.2008 o 15:53, Mogrim napisał:

Bez obnoszenia się z tym wszem i wobec.


Bez obnoszenia się wszem i wobec wystarczy że co niedziela pod każdym kościołem tylko przed i po jednej mszy staną panie z puszkami. Jak na zaplecze, którym dysponuje fundacja WOŚP, wykonują absolutnie fantastyczną robotę - bez otoczki medialnej takiej sumy, jaką zbierają co roku w styczniu, z pewnością zebrać by się nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:37, Rzezim napisał:

Dość zabawne jest to, że sporo krytykujących akcje userów jest młodsze niż sama akcja.
Niby zabawne a jednak Nic śmiesznego.

Jak to leciało ?? Bo na komercję i koncentrację na materializację najłatwiej się ciska gromy gdy samemu ma się zapewniony ciepły domek, jedzonko i wszystkie luksusy przez rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:40, Vojtas napisał:

Z czego wpływy finansowe to 146 milionów złotych. I jeszcze dodaj do tego że w polskim Caritasie
pracuje 4495 stałych pracowników, których przecież trzeba opłacić. Fundacja Wielkiej Orkiestry
Świątecznej Pomocy zatrudnia na stałe 27 osób...


I co w związku z tym?

Dnia 13.01.2008 o 17:40, Vojtas napisał:

Bez obnoszenia się wszem i wobec wystarczy że co niedziela pod każdym kościołem tylko przed
i po jednej mszy staną panie z puszkami.


Tak się składa, że wolontariusze WOŚP też zbierają najczęściej pod kościołami... banalne, fakt.

Dnia 13.01.2008 o 17:40, Vojtas napisał:

Jak na zaplecze, którym dysponuje fundacja WOŚP


TVN, Polsat, GW, TVP1, TVP2 - spore zaplecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować