Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2008 o 17:27, Tal441 napisał:

Ja uważam, że WOŚP to w ogóle dobra akcja i ratuje życie wielu osób.
Parę % z zebranej sumy idzie na przystanek woodstock. Owsik czy jak on tam, po prostu utrzymuję
w pewnym sensie ćpunów.


Pieprzenie... Nie zgadzam się z tym. Może za rok zostanę wolontariuszem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:43, Mogrim napisał:

> Z czego wpływy finansowe to 146 milionów złotych. I jeszcze dodaj do tego że w polskim
Caritasie
> pracuje 4495 stałych pracowników, których przecież trzeba opłacić. Fundacja Wielkiej Orkiestry
> Świątecznej Pomocy zatrudnia na stałe 27 osób...
I co w związku z tym?


Z tym że trudno jest porównywać zaplecze kościelnej organizacji, jaką jest Caritas, do zaplecza WOŚP? Nie widzisz różnicy?

Dnia 13.01.2008 o 17:43, Mogrim napisał:

> Bez obnoszenia się wszem i wobec wystarczy że co niedziela pod każdym kościołem tylko
przed
> i po jednej mszy staną panie z puszkami.
Tak się składa, że wolontariusze WOŚP też zbierają najczęściej pod kościołami... banalne, fakt.


Fakt - WOŚP zbiera pod kościołami raz w roku. Caritas co niedziele w każdej parafii.

Dnia 13.01.2008 o 17:43, Mogrim napisał:

> Jak na zaplecze, którym dysponuje fundacja WOŚP
TVN, Polsat, GW, TVP1, TVP2 - spore zaplecze.


Fakt - raz w roku (Kręciołę TVP zdjęło, OTV ma oglądalność w granicach błędu statystycznego) - bez ich wsparcia byłoby krucho, a Ty stwarzasz wrażenie, że na to zdecydowanie nie zasłużyli i powinni przestać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:50, Vojtas napisał:

Z tym że trudno jest porównywać zaplecze kościelnej organizacji, jaką jest Caritas, do zaplecza
WOŚP? Nie widzisz różnicy?


A ty nie widzisz, że nikt nie robi licytacji? Ktoś się zapytał o dane to je przytoczyłem.

Dnia 13.01.2008 o 17:50, Vojtas napisał:

Fakt - WOŚP zbiera pod kościołami raz w roku. Caritas co niedziele w każdej parafii.


To ciekawe, bo ja jeszcze nie widziałem, żeby w mojej parafii Caritas zbierał, więc nie wiem skąd to co niedziele w każdej...

>Ty stwarzasz wrażenie, że na to zdecydowanie nie zasłużyli

Dnia 13.01.2008 o 17:50, Vojtas napisał:

i powinni przestać.


Ja? Następny co czyta co innego niż napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:02, albinskia napisał:

Podobno jakiś ksiądz w kościele darł się ,że ,,dawanie pieniędzy dla Owsiaka to grzech" xD
Ja uważam ,że dają ładne serduszka ;]

Nie, ten ksiądz przesadza, WOŚP zbiera pieniądze raz do roku, i to z jakim skutkiem. Natomiast w kościele zbiórka pieniędzy niby na jego rozbudowę jest co niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2008 o 16:33, Flash606 napisał:

Tjaa, a w Bździochach wylądowali kosmici. WOŚP to nie mafia Owsiaka, ale organizacja charytatywna.
Nie ma tam miejsca na znikającą kasę, która potem ląduje w kieszeni Jurka.

Mam się śmiać, czy zacząć płakać. Takie głupoty to sobie kolegom wmawiaj, ja je będę po prostu pomijał. Nie ma? Mało to było choćby rok temu np na Onecie informacji, że Owsiak dostaje ileś procent za fatygę? Proponuje wreszcie otworzyć oczy.

Dnia 13.01.2008 o 16:33, Flash606 napisał:

A kto według ciebie działa charytatywnie?! Rydzyk? Ta akcja też kosztuje, nie ma nic za darmo.
I pomimo tego, że bardzo pomagają sponsorzy. Ale jak już się tak rzucasz na Owsiaka, to powiedz,
dlaczego nie mógłby wziąć te kilkna(naście) tysięcy złotych jako wynagrodzenie? On przynajmniej
coś robi dla chorych (a w szczególności dla dzieci), nie to co tacy jak ty, którzy tylko narzekają
i twierdzą, że nie ma z tym tak wiele roboty. Zresztą i tak ma pracę w TV Owsiak, czyli stałą
pensję.

Czyżbyś był jego zwolennikiem? Pewnie słuchasz Radia Maryja... Nie. I nie odwracaj kota ogonem. Kilka tysięcy? Widać, żeś z matmy nie rządził... Powtarzam. Policz sobie kilka % z tego co uzbierają w tym roku, tyle bierze Owsiak. Spraw bym przez cały dzień był widoczny w tv a zrobię Ci to samo. On tylko mówi tak jak większość tych akcji. Np w Uwadze ''''wyślijcie SMS''a o treści Pomagam pod numer...'''' jakby taki prezenter nie mógł dać czegoś od siebie... W takim razie bądź łaskaw powiedzieć co Ty takiego robisz? To co napisałeś jest wyssane z palca. Nie narzekam na organizację, ale na to, że nie robi tego w pełni charytatywnie. I ja nie wiem czy tacy jak Ty tego nie rozumieją czy udają... :/ No i co? Nie oznacza to, że nie mógł spędzić ileś tam miesięcy za granicą, bodaj w tamtym roku.

Dnia 13.01.2008 o 16:33, Flash606 napisał:

Ale gdyby nie on, czy ludzie dawali by kasę? Nie. To ty kierujesz się stereotypami, bo zazdrościsz
Owsiakowi jego talentu do przekonywania ludzi, aby wspomogli chorych.

Powiedz ,że to była ironia? Oczywiście, że by dawali gdyby ktoś był na jego miejscu, bo to już jest w pewnym sensie ''''marka'''' ta WOŚP. Ale logiczne jest , że gdyby nikogo nie było na jego miejsce ludzie wpłacaliby te pieniądze lub nie na inną fundację. <lol> Wiesz jesteś zabawny. W OGÓLE mnie nie znasz i nie wiesz czy posiadam talent przekonywania ( a powiadam Ci, że nie raz to słyszałem ) to jeszcze masz czelność pisać takie głupoty... To tak jak z Ojcem Rydzykiem, pewnie jemu też zazdroszczę talentu do wyciągania ostatnich oszczędności od starszych pań... =/ Może nim coś napiszesz przemyślisz to chociaż chwilę?


konrad16061990

>My to doskonale wiemy że fundacja nie oznacza pieniędzy z nieba, ludzie dają te pieniądze. Kilka procent? Masz >na to dane czy piszesz to bo tak uważasz i nie może być inaczej (czyt, wyssane z palca pseudodane) ?
Wybacz ale nie zapisuje sobie adresu każdej strony ,lub numeru gazety gdzie pisało coś na temat tego ,że Owsiak bierze pewien procent z zebranej sumy. Więc Twoja prośba jest irracjonalna. Zacznij czytać np gazety, prędzej czy później to zauważysz. Pytanie tylko czy zechcesz to zobaczyć...

>Za CO konkretnie mógłby nie brać pieniędzy?
Za organizowanie tej akcji?
>"Jeszcze raz podkreślamy, że również po XIV Finale suma, która określi wysokość tegorocznej zbiórki publicznej, >będzie w całości wydana na zakup sprzętu medycznego oraz prowadzenie programów medycznych i programu >edukacyjnego. Tym samym każda złotówka, którą Państwo wrzucacie do skarbonek wolontariuszy, w całości >zostanie przekazywana na cel określony w czasie XIV Finału (ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz nauka pierwszej pomocy)."
Taaaa... w kodeksie prawnym również jest napisane, że za coś grozi kara. Znajdą się jednak ludzie ,którzy za dane wykroczenie czeka dużo mniejsza kara. Dlaczego więc mieliby się publicznie przyznawać? Lepiej to zataić, bo można stracić tych, którzy płacą. Zdrowy rozsądek. Taka rada na przyszłość, nie wierz we wszystko co przeczytasz.

To znaczy że Owsiak nie weźmie z tego ani grosza, czyż nie? Te wszystkie miliony pójdą na ten szczytny cel.
Powiedzmy. Wierz sobie, że wszystko co do złotówki idzie na dany cel. Nie bronię Ci. Tylko mniej świadomość, że nie wszystko co wręcz idealne na pierwszy rzut oka, jest takie po dłuższym przyjrzeniu się...

Kto przeznaczy pieniądze na fundację, to jest już jego sprawa. Pieniądze zebrane dzis pójda w całości na dzieci.
Polecam przeczytanie ze zrozumieniem tego co jest dostępne pod tym linkiem: http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2
To przeczytaj. Wierz i w ogóle niech Owsiak będzie Twoim ideałem. Ja mam inne zdanie, i już nie raz dane mi było czytać o tym, że jednak Pan Jurek coś z tego zabiera dla siebie...

Rzezim
Na zdrowy rozsądek, czy w sprawozdaniu finansowym znajdowałoby się coś, co mogłoby sprawić, iż orkiestra straci fanów? Nie moja wina, że w gazetach czy internecie czytałem o tym, że rzekomo Owsiak bierze coś z puli.


gaax
Tak samo jak Ty.Pisałem Ci już w tamtym roku, przypomnij sobie nasze rozmowy ;P Tłumaczyłem, że w gazetach czy w internecie nie raz czytałem takie artykuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich opluwaczy WOŚP: A wy co zrobiliście aby uratować drugiego człowieka?? Co tacy opluwacze w postaci Rydzyka zrobili?? Kupił Maybacha dla biednych dzieci:)?? Wiadomo że nie cały dochód idzie na sprzęt medyczny i leczenia, bo przecież pieniądze na reklamę akcji, sponsorów, sprzęt i.t.p. nie spadną z nieba. I co w tym złego że Orkiestra ma taką formę? Dzięki temu jest lepiej rozpropagowana i więcej pieniędzy idzie na szpitale. A co do Caritasu: Czy tylko oni mogą mieć monopol na pomoc bliźnim? Niech robią swoje, orkiestra swoje, i na pewno nikt na tym nie straci. Z wyjątkiem pana R i jemu podobnych naciągaczy "modli się za figurą, a diabła ma za skórą...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:


> Nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby przeczytać choć jedną podstronę poprzednich postów...
Dla
> Twojej informacji:
> http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2

Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

Eeee... co roku to samo. Tłum ludzi zapatrzonych w dobro Pana Owsiaka.


I całe szczęście że pomstujących zawistników jest tylko garstka.

Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

Czy tak trudno zrozumieć, że to ludzie DAJĄ TE PIENIĄDZE!?


Czy ktoś twierdzi inaczej? Jurek od zawsze powtarza: "To dzięki WAM, naszym ofiarodawcom, udaje się co roku wyposażyć setki polskich szpitali w najnowocześniejsze urządzenia medyczne. To dzięki WAM wiele dzieci ocaliło zdrowie i życie." A więc jak widzisz, Dzięki NAM. Nigdy nie mówił "dzięki MNIE".

Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

A on jakby tego było mało po prostu bierze sobie z całej pulki kilka % dla SIEBIE.


Nie bierze kilku procent dla siebie.

Dnia 13.01.2008 o 16:19, boduczek napisał:

> PS. Może za parę lat zrozumiesz, że wszystko kosztuje i WOŚP jest traktowane równie
> surowo jak inne organizacje pozarządowe.
Co ma piernik do wiatraka? Nie mówię tutaj o jakiś wzajemnych traktowaniach się czy czymś tam.
Ale o tym, że ON nie robi tego CHARYTATYWNIE. Bo mógłby nie brać za to pieniędzy. I bynajmniej
nie myślę tutaj o kosztach całego tego przedsięwzięcia.


Ok, przepraszam, że użyłem skrótu myślowego - rozwinę to spacjalnie dla Ciebie: działalność organizacji pożytku publicznego, a w szczególności przeróżnych fundacji i stowarzyszeń gromadzących fundusze na cele charytatywne (jest ich ponad 1200 w Polsce), podlegają ścisłej kontroli ze strony państwa polskiego. Do takich organów należy np. Urząd Skarbowy. Wyobraź sobie, że każda taka fundacja i stowarzyszenie ma OBOWIĄZEK rozliczyć się z każdej złotówki i sporządzić sprawozdanie roczne. Myślisz, że WOŚP ma/miał taryfę ulgową? Otóż nie, nie w Polsce. U nas każdej organizacji, która ma zapisaną w statucie działalność charytatywną, patrzy się bacznie na ręce. Owsiak rozlicza sie z każdego grosza, który do puszek wrzucają mu ludzie. Każdorazowa zbiórka pieniędzy musi być rozliczona w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Rozliczenie takie jest podstawą do uzyskania pozwoleń na przeprowadzenie kolejnych Finałów.

Każda organizacja pozarządowa prowadzącą działalność charytatywną ma prawo przeznaczyć na koszty obsługi prowadzenia działalności statutowej (w przypadku WOŚP głównie pomaganie chorym i szkolenia) określony procent swoich przychodów. Fundacja WOŚP wszystkie środki zebrane w zbiórce publicznej w całości wydaje na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych. Pomimo możliwości prawnych - nigdy nie wydali na bieżącą działalność administracyjną czy też na organizację Finału lub Przystanku - żadnych pieniędzy ze zbiórki publicznej. Koszty działalności administracyjnej pokrywany z części odsetek bankowych oraz innych wpłat, które darczyńcy przekazują na konto WOŚP w ciągu roku.

Jeśli masz dowody, że jest inaczej, słucham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 18:13, boduczek napisał:

Wybacz ale nie zapisuje sobie adresu każdej strony ,lub numeru gazety gdzie pisało coś na temat
tego ,że Owsiak bierze pewien procent z zebranej sumy. Więc Twoja prośba jest irracjonalna.
Zacznij czytać np gazety, prędzej czy później to zauważysz. Pytanie tylko czy zechcesz to zobaczyć...


W internecie są archiwalne numery wielu gazet, Googlanie nie boli.

Dnia 13.01.2008 o 18:13, boduczek napisał:

Za organizowanie tej akcji?


A powiedz która fundacja nie bierze nic za organizację itd. Choć musiałbyś rozwinąć słowo organizacja, bo za sam ten finał Owsiak nie dostaje nic, jest dobrze sprawdzany, choćby przez niedowiarków, których jest pełno jak widać;]

Dnia 13.01.2008 o 18:13, boduczek napisał:

Taaaa... w kodeksie prawnym również jest napisane, że za coś grozi kara. Znajdą się jednak
ludzie ,którzy za dane wykroczenie czeka dużo mniejsza kara. Dlaczego więc mieliby się publicznie
przyznawać? Lepiej to zataić, bo można stracić tych, którzy płacą. Zdrowy rozsądek. Taka rada
na przyszłość, nie wierz we wszystko co przeczytasz.


Ty też nie wierz we wszystko co przeczytasz w jakiejś gazecie, taka rada na przyszłość:)

Dnia 13.01.2008 o 18:13, boduczek napisał:

To przeczytaj. Wierz i w ogóle niech Owsiak będzie Twoim ideałem. Ja mam inne zdanie, i już
nie raz dane mi było czytać o tym, że jednak Pan Jurek coś z tego zabiera dla siebie...


Ok, ty wolisz wierzyć gazecie której tu nie przytoczysz, ja wolę wierzyć Owsiakowi:) Podobnie jak setki tysięcy ludzi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 16:33, konrad16061990 napisał:

To znaczy że Owsiak nie weźmie z tego ani grosza, czyż nie?
Te wszystkie miliony pójdą na ten szczytny cel.

Zapominasz o jednym. Owsiak bylby glupcem gdyby trzymal te pieniadze w skarpecie i NIC z nimi nie robil do czasu zakupu sprzetu medycznego. On dobrze o tym wie, wiec pomimo tego, ze te wszystkie pieniadze, ktore wrzucaja ludzie do puszek rzeczywiscie moga isc na pomoc, to czesc z ZYSKOW z obracania tak duza iloscia pieniedzy (konto w banku, akcje/obligacje) moga zostac przeznaczone na promocje, przystanek Woodstock czy dla niego. Ja nie widze w tym nic zlego. Jesli ktos inny widzi to juz jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:56, Mogrim napisał:

To ciekawe, bo ja jeszcze nie widziałem, żeby w mojej parafii Caritas zbierał, więc nie wiem
skąd to co niedziele w każdej...


No widzisz, a ja w swojej widzę co niedziela panie stoją - i mają też stoisko na tyłach kościoła. Np. przed świętami sprzedawali świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wiem, bo kupiłem ją jak co roku...

>> Ty stwarzasz wrażenie, że na to zdecydowanie nie zasłużyli
>> i powinni przestać.

Dnia 13.01.2008 o 17:56, Mogrim napisał:

Ja? Następny co czyta co innego niż napisałem.


Nie mówię, że tak napisałeś. Po prostu mówię o atmosferze tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też nie jest problemem, im więcej pieniędzy dla potrzebujących tym lepiej. Uważam wośp za bardzo wydajną organizację charytatywną i potrzebowałbym lepszych dowodów niż gazeta szukająca sensacji by uwierzyć w jakieś przekręty;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to co kto robi dla/w orkiestrze nalezy podzielic. Owsiaka zasluga jest przede wszystkim to ze w ogole wymyslil i zorganizowal WOŚP, cała reszta to zasługa NAS-ludzi: Owsiaka, wolontariuszy i ludzi dobrej woli.
jesli chodzi o medialnosc akcij-jestesmy ludzmi zadnymi mediow i calej takiej otoczki wokol wszystkiego, tylko wtedy to nas interesuje, ot taka wlasnosc XXI wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 18:19, Luk Zombi napisał:

Do wszystkich opluwaczy WOŚP: A wy co zrobiliście aby uratować drugiego człowieka?? Co tacy
opluwacze w postaci Rydzyka zrobili?? Kupił Maybacha dla biednych dzieci:)?? Wiadomo że nie

O ile wiem wcale nie miał maybacha, jeżeli uważasz inaczej to UDOWODNIJ
***

Dnia 13.01.2008 o 18:19, Luk Zombi napisał:

Fakt - WOŚP zbiera pod kościołami raz w roku. Caritas co niedziele w każdej parafii.

Też nie widziałem. A nawet jak zbierają "na rozbudowę kościoła " to nie otaczają ciebie i nie zwracają się w formie per TY żebyś pomógł biednym dzieciom .
***
>Właśnie wróciłem z koncertu, w którym brałem czynny udział.
Super, to takim samym autorytetem jest dla mnie pan Mieczysław - wróciłem z dyskoteki którą on organizował...
*****
Z orkiestrą jest ten problem że wprawdzie pomaga wcześniakom itp. Lecz sieje ogromne spustoszenie moralne (brudstok itp.) . Co do Kryszny nic nie zostało udowodnione więc się wstrzymam z komentarzami ntt
NIE RÓBTA CO CHCETA TYLKO RÓBTA CO POWINIŚTA !
***
Mówicie że niech owsiak sobie chowa nawet i 2000 zł do kieszeni.
Tylko powiem tak, wezmę złotówkę od każdego mieszkańca ziemi, przecież nikt na tym nie ucierpi - ale czy to będzie ok ?
****

Dnia 13.01.2008 o 18:19, Luk Zombi napisał:

W ciągu całego roku, tymczasem WOŚP zbiera 30mln w 1 dzień. Oczywiście nie ma co porównywać
rozmiarów organizacji.

Daj mi całe zaplecze jakie oni mają a będę w stanie zebrać może nie więcej/mniej bądź tyle samo ale porównywalne kwoty.
***
>Hej, czy ja tu widzę ekipę Radia Maryja?! Do cholery, gdyby ta fundacja była zła, to ludzie nie braliby tak >chętnie udziału! A FINAŁ WOŚP to podsumowanie całego roku ciężkiej pracy
Oto wasza broń, porównywanie do RM i jeszcze niedługo pewnie faszystów.
Porównam - Przecież gdyby idea III rzeszy była zła to by nie brało w niej udziału tyle osób.
****
>Tak, jeszcze napisz, że Owsiak to lewak
Prawicowy to on nie jest...
****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 18:26, Vojtas napisał:

> /.../ Koszty działalności administracyjnej
pokrywany z części odsetek bankowych oraz innych wpłat, które darczyńcy przekazują na konto
WOŚP w ciągu roku.

Jeśli masz dowody, że jest inaczej, słucham...

To nie jest zbiórka publiczna? Darczyńcą można zostać wyłącznie mając stosowną przepustkę? Czy trzeba spełnić specjalne warunki?
Bo z tego wszystkiego wnioskuję, że nie wiesz, co to znaczy słowo "publiczna".
Ale może się myle, więc miodpowiedz na pytania.
I zaznaczam, bez podtekstów, dokładnie to, o co pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 18:55, Geek with AS napisał:

> Do wszystkich opluwaczy WOŚP: A wy co zrobiliście aby uratować drugiego człowieka?? Co
tacy
> opluwacze w postaci Rydzyka zrobili?? Kupił Maybacha dla biednych dzieci:)?? Wiadomo
że nie
O ile wiem wcale nie miał maybacha, jeżeli uważasz inaczej to UDOWODNIJ
***
> Fakt - WOŚP zbiera pod kościołami raz w roku. Caritas co niedziele w każdej parafii.
Też nie widziałem. A nawet jak zbierają "na rozbudowę kościoła " to nie otaczają ciebie i
nie zwracają się w formie per TY żebyś pomógł biednym dzieciom .
***
>Właśnie wróciłem z koncertu, w którym brałem czynny udział.
Super, to takim samym autorytetem jest dla mnie pan Mieczysław - wróciłem z dyskoteki którą
on organizował...
*****
Z orkiestrą jest ten problem że wprawdzie pomaga wcześniakom itp. Lecz sieje ogromne spustoszenie
moralne (brudstok itp.) . Co do Kryszny nic nie zostało udowodnione więc się wstrzymam z komentarzami
ntt
NIE RÓBTA CO CHCETA TYLKO RÓBTA CO POWINIŚTA !
***
Mówicie że niech owsiak sobie chowa nawet i 2000 zł do kieszeni.
Tylko powiem tak, wezmę złotówkę od każdego mieszkańca ziemi, przecież nikt na tym nie ucierpi
- ale czy to będzie ok ?
****
> W ciągu całego roku, tymczasem WOŚP zbiera 30mln w 1 dzień. Oczywiście nie ma co porównywać
> rozmiarów organizacji.
Daj mi całe zaplecze jakie oni mają a będę w stanie zebrać może nie więcej/mniej bądź tyle
samo ale porównywalne kwoty.
***
>Hej, czy ja tu widzę ekipę Radia Maryja?! Do cholery, gdyby ta fundacja była zła, to ludzie
nie braliby tak >chętnie udziału! A FINAŁ WOŚP to podsumowanie całego roku ciężkiej pracy
Oto wasza broń, porównywanie do RM i jeszcze niedługo pewnie faszystów.
Porównam - Przecież gdyby idea III rzeszy była zła to by nie brało w niej udziału tyle osób.

****
>Tak, jeszcze napisz, że Owsiak to lewak
Prawicowy to on nie jest...
****




Ty i wielu innych gramowiczów potraficie wytykać błędy i niedoskonałości WOŚP, bo tak najłatwiej. powiedz lepiej co Ty robisz dla innych, powiedz co robisz dla tych, ktorych nie znasz, dla szpitali, w których być może ( i życze CI tego) nie bedziesz lezal ani nikt z Twojej rodziny, bo to jest to-łatwo jest zrobic cos dla bliskich, ale dla jasia kowalskiego z pipidówki to juz niekoniecznie..moze sproboj poprostu poszukac w WOŚP zalet, wystarczajaco duzo aby przekonaly Cie ze to dobra akcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 18:55, Geek with AS napisał:

>/.../ > O ile wiem wcale nie miał maybacha, jeżeli uważasz inaczej to UDOWODNIJ /.../

Nie ma potrzeby udowadniania. Zjęcie publikowane w internecie jest nieudolnym fotomontażem. Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o fotografii powinien to natychmiast zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 18:55, Geek with AS napisał:

Daj mi całe zaplecze jakie oni mają a będę w stanie zebrać może nie więcej/mniej bądź tyle
samo ale porównywalne kwoty.

Ahh... to jest moj ulubiony argument (oprocz tego o tym, ze Owsiak kradnie). Dlaczego mam Ci dawac takie zaplecze jak Owsiak? On tez zaczynal od zera. I to jest wlasnie jego zasluga - potrafil zmobilizowac OGROMNA liczbe ludzi. Liczbe, ktorej nikt inny nie potrafil zmobilizowac. Czemu wiec Ty masz miec lepiej i miec 16 (albo i wiecej) lat przewagi nad nim? Jesli nie potrafisz tego zrozumiec to trudno.
Ale do dziela. Jesli uda Ci sie zrobic to samo co Owsiak to przyznam sie do bledu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 17:27, Tal441 napisał:

Ja uważam, że WOŚP to w ogóle dobra akcja i ratuje życie wielu osób.
Parę % z zebranej sumy idzie na przystanek woodstock. Owsik czy jak on tam, po prostu utrzymuję
w pewnym sensie ćpunów.

No właśnie.
Zgadzam się z tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 19:12, gordonsumner napisał:

> /.../ > powiedz lepiej co Ty robisz dla innych, powiedz co robisz dla tych, ktorych nie znasz, dla
szpitali, /.../

Nie wiem kogo wywołujesz do tablicy, ale może powiesz, co Ty robisz?
Ja wożę do szpitali książki i je tam po prostu na salach zostawiam. Pewnie nie wiesz po co - już Ci tłumaczę. W szpitalu leżą ludzie chorzy, czasem leżą trzy dni, czasem trzy miesiące. Nie mają co robić i kisną z nudów. Jak zawiozę jednorazowo 50 książęk, to sobie poczytają, aż je zaczytają. Sprawiam ludziom odrobinę radości i daję odrobinę wytchnienia. Nie ja jeden to robię i nie jeden raz to zrobiłem. Pierwszy raz o tym mówię, bo nie trzeba się tym chwalić. Ale skoro już padają takie pytania, jak od Ciebie, to proszę bardzo.
A teraz powiedz, co Ty robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować