Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

Zamiast rzucać procentami 10, 15, 20%... przedstawcie jakieś dowody na poparcie waszych tez. Bo ja np. moge powiedzieć, że 20% z was jest idiotami, bez uzasadnienia dlaczego tak uważam i wyjdzie na to samo.

Ponadto najepiej z dupskiem na fotelu siedzieć i wytykać wszystkich na około - ten złodziej, tamten złodziej. Każdy kto u nas coś robi i to odnosi sukces jest złodziejem. W ten sposób leczycie chyba swoje kompleksy ludzi, którzy nigdy w życiu nic nie zrobili i już nic nie zrobią. Ale proszę kontynuujcie, psy szczekają a karawana jedzie dalej, ku szczytnym celom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Pan Owsiak nigdzie nie pracuje, a przecież musi się jakoś utrzymać i jeszcze zorganizować Woodstock z czegoś. Ponadto wycieczki do Australii też sporo kosztują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 14:58, Sarafan_Knight napisał:

O ile się nie mylę to Pan Owsiak nigdzie nie pracuje, a przecież musi się jakoś utrzymać i
jeszcze zorganizować Woodstock z czegoś. Ponadto wycieczki do Australii też sporo kosztują...


Napewno bierze troche do siebie a poza tym to ma sponsorów. Kturzy mu pomagają bo z kąś musi miećkase żeby na nastepny rok to znów zrobić ale weżcie pod uwage ilu ludzią pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 14:58, Sarafan_Knight napisał:

O ile się nie mylę to Pan Owsiak nigdzie nie pracuje, a przecież musi się jakoś utrzymać i
jeszcze zorganizować Woodstock z czegoś. Ponadto wycieczki do Australii też sporo kosztują...


Domysły nie równa się dowody. A Australia za 15% z kilkudziesiąciu milionów to trochę żałosny argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:01, Todryk napisał:

> O ile się nie mylę to Pan Owsiak nigdzie nie pracuje, a przecież musi się jakoś utrzymać
i
> jeszcze zorganizować Woodstock z czegoś. Ponadto wycieczki do Australii też sporo kosztują...

>

Domysły nie równa się dowody. A Australia za 15% z kilkudziesiąciu milionów to trochę żałosny
argument.

Ale wiesz o tym sie czyta, wie, itp. każdy na pewno by coś takiego robił i w ogóle widać że on nie żyje jak jakiś szary obywatel i na oranizacja wszystkich tych rzecyz to też musi mieć jakiś kapitał wcześniej a skąd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:01, Todryk napisał:

Domysły nie równa się dowody. A Australia za 15% z kilkudziesiąciu milionów to trochę żałosny
argument.


Ja ani razu nie napisałem, że jest to jakiś procent z tej sumy co zostaje uzbierana. Piszę jedynie, że na pewno bierze jakąś prowizję. Nie wiem czy jest to 12 tys. zł czy 1,5 mln zł, pewne jedynie jest to, że coś bierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:04, Kartel napisał:

Ale wiesz o tym sie czyta, wie, itp. każdy na pewno by coś takiego robił i w ogóle widać że
on nie żyje jak jakiś szary obywatel i na oranizacja wszystkich tych rzecyz to też musi mieć
jakiś kapitał wcześniej a skąd??


Około 500 000 tys. od sponsorów, reszta (około miliona) z kasy fundacji. W tym mieszczą się wszystkie koszta organizacji - sztaby, studia, koncerty po wszystkich miastach itd. Wydanie miliona żeby zebrać trzydzieści uważasz za gorzką pigułkę nie do przełknięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko przyklasnąć takiej idei, szczególnie w czasach gdy Polska służba zdrowia sama wygląda jakby miała zaraz zaliczyć zgona, część szpitali jest zadłużona, a kolejki do specjalistów jak do mięsnego za komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowody? To ma pojechac pod pałacyk Owsiaka i zrobić mu zdjęcie? Ochrona by mnie w minute załatwiła. A moze zwinąć mu bilet lotniczy?
Ja do WOŚP nic nie mam. Więcej, popiera tą ideę. Wkurza mnie tylko to, że Owsiak bierze za to kasę. To co to ma być organizacja charytatywna czy zarobkowa?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:04, Sarafan_Knight napisał:

Ja ani razu nie napisałem, że jest to jakiś procent z tej sumy co zostaje uzbierana. Piszę
jedynie, że na pewno bierze jakąś prowizję. Nie wiem czy jest to 12 tys. zł czy 1,5 mln zł,
pewne jedynie jest to, że coś bierze...


A ksiądz to za co żyje? Jak wszystko odda na kościół to za co będzie jadł? Jeśli weźmie jakaś prowizje organizując największe akcje w Polsce - WOŚP pomagającą setkom tysięcy dzieci i świetny darmowy koncert dla 300 000 tys. młodych ludzi to wcale mnie to nie zmartwi. Zasłużył. A wyssane z próżni twierdzenia, że są to kwoty rzędu milionów świadczą tylko o wypowiadających takie rzeczy. Może podświadomość nasuwa wam ile byście sami wzięli na jego miejscu? Albo jak już mówiłem kompleksy wiecznych malkontentów. Trudno mi powiedzieć. Mnie wystarczy potwierdzony fakt zakupu dziesiątek aparatów, sprzętów, szkoleń i innych charytatywnych działań żeby popierać tę akcje. Wiele innych krajów zazdrości nam, że coś takiego u nas ma miejsce, ale polska mentalność oczywiście karze nam szukać w tym dziury i drugiego dna? Może pochwalcie się co wy zrobiliście w ostatnim roku oprócz rzucenia kasy waszych rodziców na tacę i wystawienia talerzyka dla zbłąkanego gościa?

-->Sarafan_Knight
Ten post to nie do Ciebie personalnie, tylko tak ogólnie do tych wszystkich oskarżycielskich 15%-owych wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:30, HumanGhost napisał:

Ja do WOŚP nic nie mam. Więcej, popiera tą ideę. Wkurza mnie tylko to, że Owsiak bierze za
to kasę. To co to ma być organizacja charytatywna czy zarobkowa?!


Dokładnie. Ja także tą akcję popieram i mógłbym nawet przymknąć oko na jego prowizję, gdyby wyszedł przed kamerę po każdej akcji i ogłosił, że w tym roku wziął tyle i tyle, z czego tyle i tyle pochłonęła organizacja, tyle i tyle pójdzie na Woodstock oraz tyle i tyle trafiło do mojej kieszeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jakby to zrobił otwarcie to bym się przestał czepiać, że kręci jakies tam lody. A czemu tego nie robi? Czyżby miał coś do ukrycia? Bo to, że procent bierze to wiadomo powszechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:34, Sarafan_Knight napisał:

Dokładnie. Ja także tą akcję popieram i mógłbym nawet przymknąć oko na jego prowizję, gdyby
wyszedł przed kamerę po każdej akcji i ogłosił, że w tym roku wziął tyle i tyle, z czego tyle
i tyle pochłonęła organizacja, tyle i tyle pójdzie na Woodstock oraz tyle i tyle trafiło do
mojej kieszeni...


Fundacja dysponuje też pieniędzmi nie pochodzącymi ze zbiórek publicznych. Nie wnikając czy są to % z trzymania ogromnych kwot na koncie, sponsorów itd. To co się dzieje z tamtymi pieniędzmi mnie nie interesuje. Cześć dokładana jest do puli ze zbiórki i idzie na cele charytatywne, resztą być może dysponuje Owsiak. Na pewno nie są to moje pieniądze i nie musze mu patrzeć na ręce żeby spać spokojnie. Za te 30 milionów i tak robią dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 15:41, HumanGhost napisał:

Zgadzam się. Jakby to zrobił otwarcie to bym się przestał czepiać, że kręci jakies tam lody.
A czemu tego nie robi? Czyżby miał coś do ukrycia? Bo to, że procent bierze to wiadomo powszechnie.


Ja też się zgadzam, że gdyby wszystko było otwarcie byłoby lepiej. Ale czy to powód do szkalowania, narzekania, rzucania jakimiś 15%? Zamiast cieszyć się z pieniędzy dla dzieci ludzie liczą ile to Owsiak "nakradł"... najbardziej martwi mnie to, że zwykle robią to ludzie bez żadnych zasług osobistych. Gdyby zrobili to np. pracownicy Caritasu, Czerwonego Krzyża, fundatorzy sierocinca itd. Ale tutaj robią to gówniarze, którzy często jeszcze swoimi rękami złotówki nie zarobili... nie mówiąc o przekazaniu jakiejś większej kwoty na szczytny cel czy organizacji czegokolwiek. I pod tym kątem staje w obronie, bo np. jego ostatnie hasło "Czy ktoś zrobił więcej" też mnie strasznie wkurzyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mnie to się wydaje, że sam Owsiak rozpętuje wokół siebie burze. Właśnie przez takie wypowiedzi. A ludzie słysząc to zaczynają mu wytykać różne rzeczy, choćby ten brak otwartości rachunków organizacji. A jak się tak wokół kogoś kopie to w końcu wykopuje się różne brzydkie rzeczy. I tak dalej, koło się toczy. Gdyby Owsiak był szczery w tym co robi to sam bym dla niego mógł pracować jako wolontariusz. A tak to "na niego" pracować nie zamierzam.
W każdym razie WOŚP - TAK; Postawa Owsiaka - NIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 14:13, Snake_GMC napisał:

> Jak możesz być człowiekiem bez serca.

Niech Cię to nie interesuje, dobre?


Jeśli się tu wypowiadasz, to mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest wielkim szokiem od wielu lat, że to udaje się w naszym kraju. Jestem całkowicie za, popieram akcję i zastanawiam się tylko, że ta cała akcja to, w dużej mierze, wynik przypadku.
Dla osób doszukujących się jakiś podejrzanych działań i podtekstów Owsiaka powiem:
zrobił dla społeczeństwa więcej dobrego niż większość polityków na wysokich stanowiskach myślących o profitach, odprawach i prestiżudla siebie, swojej rodziny i swojej partii.
Jeśli nawet ktoś udowodni, że Owsiak wziął do kieszeni jakiś grosz (niewielki) to mnie osobiście to nawet nie ruszy.
Porównując np. z panią Waniek walczącą o prawa członków KRRiT (Krajowej Rady Radia i Telewizji) do odprawy po kilkaset tys. zł uważam Owsiaka za człowieka kryształowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 16:26, jadam napisał:

zrobił dla społeczeństwa więcej dobrego niż większość polityków na wysokich stanowiskach myślących
o profitach, odprawach i prestiżudla siebie, swojej rodziny i swojej partii.


A gdybyś Ty był posłem, to byś nie myślał "o profitach, odprawach i prestiżu dla siebie, swojej rodziny i swojej pratii"?

Dnia 08.01.2006 o 16:26, jadam napisał:

Porównując np. z panią Waniek walczącą o prawa członków KRRiT (Krajowej Rady Radia i
Telewizji) do odprawy po kilkaset tys. zł uważam Owsiaka za człowieka kryształowego.


Zapewne Ty byś odmówił wzięcia tej odprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że tak bardzo się zdenerwowałeś, przecież chyba każdy taką akcję na tym forum popiera, ale w przeciwieństwie do Ciebie my widzimy ciemniejszą stronę tej akcji. Wartość nowego sprzętu jest naprawde ogromna, ratuje on zdrowie i życie tysiącom ludzi, jednak trzeba zauważyć, że cześć pieniędzy idzie na PW(mam mieszane uczucia), cześć pewnie na jego cele własne... Tylko tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować