Zaloguj się, aby obserwować  
Winmenia

Co sądziecie o WOŚP?

404 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2006 o 17:03, Sarafan_Knight napisał:

Oczywiście, że nie on. Chcemy pokazać dlaczego krąży bardzo dużo niepochlebnych opinii o akcjach
i organizacjach charytatywnych.

Ale jest drobna różnica między "niepochlebnymi opiniami", a podejściem typu "Owsiak bierze X % do kieszeni" bez *faktów*. Nie ma to nic wspólnego z idealizowaniem, ale gdyby wychodzić z założenia, że każdy tylko planuje jak nas okraść i oszukać, to najlepiej zamknąć się w domu i nie wyłazić z niego, w ten sposób jesteśmy bezpieczni - chociaż też nie do końca, bo może młodszy brat będzie nam chciał kase podebrać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:07, KaPe napisał:

Ale jest drobna różnica między "niepochlebnymi opiniami", a podejściem typu "Owsiak bierze
X % do kieszeni" bez *faktów*. Nie ma to nic wspólnego z idealizowaniem

>/ciach/

Dokładnie, ale spóbuj wyjaśnić to np. Cheedowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:07, KaPe napisał:

Ale jest drobna różnica między "niepochlebnymi opiniami", a podejściem typu "Owsiak bierze
X % do kieszeni" bez *faktów*.


Podawaliśmy fakty. Czytaj uważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:07, KaPe napisał:

Ale jest drobna różnica między "niepochlebnymi opiniami", a podejściem typu "Owsiak bierze
X % do kieszeni" bez *faktów*.


No chyba, że chodzi o konkretne procenty. Te to zna tylko Owsiak i urząd skarbowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:10, Sarafan_Knight napisał:

Podawaliśmy fakty. Czytaj uważnie...

Nie zauważyłem "faktów" mówiących o tym, że Owsiak bierze kase "do kieszeni", tylko na PW. Może dla ciebie to to samo, dla mnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:11, Sarafan_Knight napisał:

No chyba, że chodzi o konkretne procenty. Te to zna tylko Owsiak i urząd skarbowy...


Sam 1% to przynajmniej 300 000 tys. więc wątpie żebyśmy (jeśli nawet) mówili o jakichś 10%-15% jak niektórzy sugerują. Poza tym jak pisałem może czerpać kasę choćby od sponsorów i % z trzymania tej kasy w banku. Bo samej puli zbiórkowej zawsze się rozliczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:12, KaPe napisał:

Nie zauważyłem "faktów" mówiących o tym, że Owsiak bierze kase "do kieszeni", tylko na PW.
Może dla ciebie to to samo, dla mnie nie.


Faktem są np. jego wycieczki do Australii i jego "pałacyk". Ale dobra kończę, bo ktoś jeszcze pomyśli, że jestem przeciwko WOŚP... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:14, Todryk napisał:

Sam 1% to przynajmniej 300 000 tys. więc wątpie żebyśmy (jeśli nawet) mówili o jakichś 10%-15%
jak niektórzy sugerują. Poza tym jak pisałem może czerpać kasę choćby od sponsorów i % z trzymania
tej kasy w banku. Bo samej puli zbiórkowej zawsze się rozliczają.


Ale zawsze można się przyczepić, że te procenty z banku również może przeznaczyć na WOŚP... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:14, Sarafan_Knight napisał:

Faktem są np. jego wycieczki do Australii i jego "pałacyk". Ale dobra kończę, bo ktoś jeszcze
pomyśli, że jestem przeciwko WOŚP... :)

Niah, jesteś jednym z tych, co "wiedzą więcej" i potrafią "dostrzec" to, czego takie naiwniaczki jak ja już nie potrafią:) Niektórzy lubią też mówić "przeciętny Polak robi/lubi/cokolwiek innego", bo oni nie są, rzecz jasna, przeciętni. Nic osobistego - po prostu pełno takich widziałem na różnych forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:24, KaPe napisał:

Niah, jesteś jednym z tych, co "wiedzą więcej" i potrafią "dostrzec" to, czego takie naiwniaczki
jak ja już nie potrafią:) Niektórzy lubią też mówić "przeciętny Polak robi/lubi/cokolwiek innego",
bo oni nie są, rzecz jasna, przeciętni. Nic osobistego - po prostu pełno takich widziałem na
różnych forach.


Nie czuję, że jestem ponad innymi. Nie uważam też, że Ty lub ktokolwiek inny jest gorszy. Po prostu wyrażam swoje własne zdanie, tak jak robisz to Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem, czego się czepiacie- faktem jest, że Owsiak robi dużo dobrego i co roku zbiera grube miliony na pomoc dzieciom. Porównajcie go sobie do rydzyka, albo polskich polityków, a dopiero potem krytykujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:40, Budo napisał:

Nie wiem, czego się czepiacie- faktem jest, że Owsiak robi dużo dobrego i co roku zbiera grube
miliony na pomoc dzieciom. Porównajcie go sobie do rydzyka, albo polskich polityków, a dopiero
potem krytykujcie.


Jest to fakt, ale faktem jest również, że praktycznie każdy kto by został politykiem, robiłby to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:40, Budo napisał:

Nie wiem, czego się czepiacie- faktem jest, że Owsiak robi dużo dobrego i co roku zbiera grube
miliony na pomoc dzieciom. Porównajcie go sobie do rydzyka, albo polskich polityków, a dopiero
potem krytykujcie.


Tu się zgodzę. Facet przynajmije coś robi, nawet jak sobie weźmie do kieszeni to i tak dużo zrobił i robi.
A rząd nic. O Rydzyku nie wspominając.
Pomyślcie co by było jakby Rydzyk prowadził WOŚP

Dnia 08.01.2006 o 17:40, Budo napisał:

Sarafan_Knight

Podobno byli tez uczciwi politycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 17:55, Vaxinar napisał:

Podobno byli tez uczciwi politycy.


A byli, byli (a przynajmniej tak się uważa :)). Dlatego napisałem "praktycznie", co w tym wypadku jest odpowiednikiem "prawie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 16:44, Vilmar napisał:

A można z fundacji czerpać korzyści majątkowe? Bo coś mi świta że nie, ale to Ty tu jesteś prawnikiem :)


Hmm, arcyciekawe pytanie. Przewertowałem ponownie ustawę o fundacjach (po roku od ostatniego czytania) i musze powiedzieć, że nie ma tam nic o osobistych korzyściach majątkowych fundatora. Hmm, nie jestem jeszcze prawnikiem, ale temat jest ciekawy i chyba wart przemyślenia.
Idąc dalej. Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą a więc osiągać zysk. Pytanie czy fundator (Owsiak w tym przypadku) przeznaczył w statucie fundacji WOŚP pewną część zysku na wynagrodzenia pracowników fundacji i jeśli tak to ile. Niestety na stronie WOŚP doszukałem się tylko czegoś takiego:

"Przedstawiamy Wam dwa pierwsze najważniejsze rozdziały dotyczące funkcjonowania naszej Fundacji zapisane w Statucie. Jeżeli interesuje Was dokładnie cały zapis statutu, jest on do wglądu w Fundacji."

Dalej jest tylko wyciąg ze statutu. Interesujący jest zapis "dwa, pierwsze najważniejsze". Bardz wygodnie, nieprawdaż? Czemu nie ma całego statutu? Niby każdy może go zobaczyć w siedzibie fundacji, ale.. próbował już ktoś? Nie słyszałem. Sam bym z chęcią go przejrzał. Pytanie czy by mi się udało. Jeśli ktoś z Was mieszka w Warszawie to czy mógłby udac się na ulicę Niedźwiedzią i poprosić o wgląd do statutu, albo nawet ksero i zeskanować to na forum? Bardzo ciekawa kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 11:32, Winmenia napisał:

Dziesiaj jes 8, 14 finał Wielkiej Orkiestry Swiąteczniej Pomocy co uważacie na temat tego przedsięwzięcia
czy to jest dobre na co idą pieniądze z tej akcji. Ja uważam że to jest dobre, ludzie pomagają
ludzią a konktetnie małym dziecią tak powinno być dalej a pieniądze są przeznaczane na sprzęt
do ratowania życia i leczenia tylko nie rozumiem z kąd biorą się środki na Przystanek Woodstok??


Znudzila mnie juz ta ciagla żebranina, mimo, że cel jest szczytny i jak mogę to daję. Jurek ma naprawdę wielkie serce i bardzo go za to cenię ale wolałbym aby to państwo (rząd) robiło coś w kierunku polepszenia sytuacji materialnej np. szpitali a nie jego obywatele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



- Przystanek Woodstock i działanie fundacji są mozliwe dzięki 1% odpisowi od podatku ( kasa jest przecież na kontach

- Owsiak nie daje pieniędzy. On daje sprzęt. Spytajcie się ordynatora jakiegokolwiek szpitala, który go dostał. W baaardzo dosadnych słowach powie wam, gdzie ma bajdurzenia ojca Maybacha

- Można nie lubić Owsiaka ( mi się na przykład jego "ideologia" z Woodstocku i sam woodstock nie podoba, ale jestem i będę wolontariuszem.


Powtarzam- spytajcie w szpitalach obdarowanych przez Owsiaka. Spytajcie rodziców, których dzieci zostały uratowane dzięki aparaturze. Wszyscy- wierzący i ateiści, nawet słuchacze radia ojca Maybacha powiedzą wam, że dobrze robi. I dowodzi tego fakt, że z roku na rok więcej pieniędzy zbierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ba! Wiadomo, że dobrze robi zbierając pieniądze dla dzieci. Pytanie tylko czy etycznie je rozlicza. Mówi się, że nawet jak bierze coś dla siebie to i tak te paredziesiąt milionów jest dla szpitali etc. Tak, tylko czy moralne i etyczne jest czerpanie z tego osobistych korzyści majątkowych? To podważa bezinteresowność pana Owsiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owsiaka poprostu nie trawie...jak go widze w tv to odrazu przełączam....cel jest szczytny i bardzo dobrze ze zbiera ale zastanawia mnie skąd czlowiek bierze na swoj "letniskowy domek"*


*czytaj super wypasiona willa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować