Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konsole przyszłością gatunku MMO?

40 postów w tym temacie

Renor Mirshann

GDC nie obyło się bez panelu dyskusyjnego o przyszłości gier MMO. Takie persony, jak Ray Muzyka, Rob Pardo czy Matt Miller dyskutowały m.in. o tym, czy konsole są dobrą platformą docelową dla tego gatunku i odniesie on na nich równie wielki sukces, co na komputerach osobistych. Według nich odpowiedź brzmi "tak", ale wymaga to jego odpowiedniego przystosowania i czasu.

Przeczytaj cały tekst "Konsole przyszłością gatunku MMO?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli komputery stracą ostatni, dzielnie broniący się gatunek gier - MMO.... Ale nie ma się co martwić, zostaną jeszcze Simsy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie grałem w FPS czy Strategie na żadnej z konsol ale po doświadczeniach z celownikiem w TR:L jakoś nie wierzę by pad się do tego nadawał... a teraz jeszcze MMO które bądź co bądź obsługuje się myszką.... (już prędzej widziałbym to na Wii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo słusznie :>

Ja czekam na jakieś porządne mmorpg na PS3. Nie mówię WoW, ale coś z klasą. Może zupełnie nowy mechanizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW na konsoli... jezusie nieee... a w życiu , konsola to cudowna sprawa do scigałek i mordoobić... ale FPP/RTS/MOO ty tylko na blaszaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że pewne Dragon Ball Online ma zostac wydane na X360, ale czy to tylko plotki ? - nie wiem, ale gdyby jednak było potwierdzone to nie wychodze z domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja widze MMO na konsolach. problemem mogloby sie wydawac, ze bedzie strowanie i rzucanie czarow. dajmy na to taki WoW gdzie roznych czarow jest mnogo na kazda okazje i kwestia jak je uzywac przy pomocy pada... ja widze tu bardzo proste rozwiazanie :) opatentuje i bede trzaskal $$$ ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że nowe konsole obsługują klawiatury i myszki (na USB lub Bluetooth, przynajmniej PS3). To, czy da się je wykorzystać w MMO zależy wyłącznie od producenta gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:17, ashar napisał:

a ja widze MMO na konsolach. problemem mogloby sie wydawac, ze bedzie strowanie i rzucanie
czarow. dajmy na to taki WoW gdzie roznych czarow jest mnogo na kazda okazje i kwestia
jak je uzywac przy pomocy pada... ja widze tu bardzo proste rozwiazanie :) opatentuje
i bede trzaskal $$$ ^^

Hehe a co za problem nacisnąc np RT + A/B/X/Y i tym podobne kombinacje (Grałem kiedyś w jakiegoś FPSa gdzie cholernie dużo było rzeczy porozwalanych na klawiaturze - a na padzie wszystko miałbym pod ręką, dlatego nie uważam, że gra na padzie jest dużo gorsza). Poza tym sterowanie nie musi byc takie ciężkie o ile sami programiści wymyślą dobry patent :) (Grając np. w Medal''a na PS2 miałem straszne kłopoty, ale już na X360 żaden FPS dla mnie nie był trudny - taki GOW to chyba jest trudniejszy na PC niż konsoli :D). Jest też taka gra MMO Flyff i do sterowania myszka nie jest koniecznie potrzebna. Pamiętam jak mówiono ze gra w FPSy na konsolach nie ma prawa bytu, a teraz? większośc na nich siupie.
Gorzej już grac w MMO i pisac (Jest mikrofon, ale nie każdy lubi taki sposob komunikacji, poza tym gracze na globalu będą wrzeszczec "Sell xxx"?... nieeee)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMO to domena PC i nic tego nie zmieni, bo jak bez klawierki sie komunikowac? Przez VoIP tylko?

Do tego samo AoC pokazuje, ze zrobienie interface''u na konsole jest niesamowicie skomplikowane, dlaczego? Pewnie dlatego, ze jest tak przystosowane do tego typu gier ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować