Zaloguj się, aby obserwować  
ciaputek

"opowieści z Narnii" - film!!!!!!!

41 postów w tym temacie

wg mnie cała seria xiażek jest super, uważam że ekranizacja jest tylko dobra , ten film niestety nie wcisnął mnie w fotel, dałbym mu 4/6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam film za jedną z najlepszych ekranizacji książek jakie widziałem. Jest wspaniale zgodny z oryginałem, nie widać znaczących zmian, a wszelkie dodatki reżysera (bombardowanie Anglii) są dokładnie tam gdzie powinny być. Szczególnie, że wiele osób dzisiaj nie kojarzy tych czasów i taki wstęp bardzo im to przybliża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film jest Świetny!
Tak samo jak książka.
Nie wiem czy ktoś zauważył ale w filmie nawet niektóre teksty były dokładnie powiedzone z książki.
A w książce jestem w 3 tomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 19:47, graczomaniak napisał:

Albo Piła:D:D

Tak naprawdę poszedłem z kolegami i śmialiśmy się cały seans aż ludzie z sali pytali się czy my jesteśmy zrównoważeni emocjonalnie. No cóż oprostu dla nas takie pułapki i strach innych BARDZO śmieszy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście się film spodobał bo lubie właśnie takie klimaty:D Obejrzałem i teraz zastanawiam się nad przeczytaniem książki :P I chyba sobie przed feriami zakupie żeby się nie nudzić(ja mam ferie od 30.01) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmu jeszcze nie widziałem ale widzę, że trzeba będzie wygospodarować trochę czasu. W grę grałem i jest fajna więc myślę, że w kinie nie zmarnuję kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 17:07, ciaputek napisał:

> Oglądałem film i muszę powiedzieć jedno. Jest za-je-bi-sty! dawno nie widziałem takiego
kawałka
> kinomatografii, na którym bym się nie nudził. No może King Kong no i Jarhead był niezły.
CO
> do Pottera to każda następna część to rzenada, nudne i zawsze wiadomo o co chodzi, książka

> jest denna a film jeszcze bardziej!
>

Zgadzam się z Tobą w zupełności.Byłem na Potterze i przespałem 3/4 filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 30 min filmu daloby sie wyciac... szczegolnie jezeli chodzi o poczatek, gra aktorska jak dla mnie sztywa ;] oprocz krolowej "mrozu" :P efekt jak zawsze w takich przedsiewzieciach calkiem, calkiem, ale ogolnie film slaby ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawian dlaczego tyle szumu wokół tego filmu. Przecież była juz ekranizacja Opowieści z Narnii I do tej pory jakoś nikt sie tak tym filmem nie podniecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam ten film i nawet niezły.Ale dzisiaj byłam w kinie na Harrym Potterze i musze przyznać:oba filmy mi się podobały.I Harry nie jest nudny-to Władca Pierścieni jest taki tandetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła płaska jak deska do prasowania i przewidywalna w 100%. Pomijając to, że nie trzyma się kupy (związki przyczynowo-skutkowe są raczej swobodne :).
Gra aktorska na poziomie hmmm, o jakim poziomie mówimy? Powiedzmy poziom morza - albo może trafniej poziom wydm.
Sceny bitewne przypominają niektóre słabsze kawałki WP (na przykład atak Wargów na ludzi w drodze do Helmowego Jaru). Film na początku dawał pełne złudzenie opowiadania o Królowej Śniegu, a potem było już tylko gorzej.
Animacje komputerowe - nieźle zrobione, ale dzisiaj to samo można powiedzić o każdej wysokobudżetowej reklamie.
Ogólnie dobrze raz oglądnąć, żeby wiedzieć co to je - i to chyba tyle.
Nie wiem jak odbierają to osoby, które czytały oryginał, ale mnie film nie zachwycił. Wtórny do bólu w każdej dziedzinie. Nie zasnąłem tylko dlatego, że liczyłem, że się do niego tylko początkowo uprzedziłem. Przeczekałem jednak do końca czekając wciąż na coś interesującego i... zobaczyłem napisy. :|

Jednak piosenka do filmu na napisach okazała się całkiem niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 13:52, VuLgAtUs napisał:

A ja się zastanawian dlaczego tyle szumu wokół tego filmu.

Marketing i poparcie sił powodujących grupowe kupowanie biletów... ;)

Dnia 25.01.2006 o 13:52, VuLgAtUs napisał:

Przecież była juz ekranizacja Opowieści
z Narnii I do tej pory jakoś nikt sie tak tym filmem nie podniecał.

A nawet niespecjalnie ktokolwiek zauważył. Fakt, że może i graficy się popisali, ale animacje, nie spowodują, że nowa wersja filmu nagle przestanie być denna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zaliczam sie do tych nielicznych, ktorzy uwazaja, ze film byl zwyczajnie slaby. Moze juz jestem za stary na takie filmy ;)
Moja ocena 6/10 (+ za ladne zdjecia i efekty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się film nawet podobał(podobnie jak książka). To co było dla mnie najlepsze to: wspaniała muzyka, efekty, lekkie poczucie humoru(które w książce nie widziałem). Moje ocena to solidna 4/6+ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 21:13, wybrany4567 napisał:

wie ktos kiedy ma wyjsc ekranizacja drugiej czesci opowiesci?? Wiem ze juz dawno byly zdjecia.


No i odwołali nam wycieczke na Słowacje (czy gdzieś tam) bo kręcili Narnie 2. Chlip...
Widzieliście nowy trailer na onecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować