• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

problem z rundll32

Pytanie

Mam problem z kompem.
Mianowicie przy wylączaniu go wyskakuje mi "rundll32.exe nie odpowiada... bla bla Zakończ teraz", a na partycji c: pojawił mi się jakis pliczek adaware.exe którego nawed jaśli usunę to po ponownym uruchomieniu i tak sie pojawi. Wcześniej miałem problem z aplikacją moo3.exe (WTF?) "wystąpił błąd w programie moo3.exe i nastąpi jego zamknięcie... bla bla Wyślij/Nie wysyłaj". Pojawiało się to zawsze gdy Avira znajdowała wirusa i po trzech takich komunikatach wyskakiwał mi alert, że komp zostanie zamknięty po minucie.
Tu mam logi z ComboFixa http://www.tremba.republika.pl/log.txt
i hijack this http://www.tremba.republika.pl/hijackthis.log

Jeśli ktoś sie na tym zna lepiej odemnie to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

W tym wypadku Avira może generować błędne komunikaty i blokować dostęp do plików systemowych oraz blokować procesy ukryte aplikacji.
Na czas instalacji oraz grania zalecane (o ile nie wymagane) jest wyłączenie programów antywirusowych.
Jeśli jest taka możliwość należy w programie antywirusowym gry wpisywać na listę aplikacji zaufanych/bezpiecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z moo (tak swoją drogą wyczytałem, że to jest trojan. Tyle że nie chciałem się rejestrować na tamto forum tylko dla napisania 1/2 postów) jakoś sobie poradziłem. Poprostu kazałem avirze automatycznie blokować, a wcześniej automatycznie usuwała. Ale niepokoi mnie ten rundll i plik adaware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Możesz przeskanować komputer dodatkowo MKS Online i Ad-Aware 2007 personal oraz Spybot Search adn Destroy.
Różne programy wykrywają różne aplikacje typu spyware, trojan i wirus... Może coś jeszcze znajdziesz, bo jest kilka rzeczy w logach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować