Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Gawlikowskiemu i Maćkowi Żmudzie-Adamskiemu z Techlandu!

449 postów w tym temacie

W imieniu własnym oraz Techlandu witamy wszystkich w wątku dedykowanym Konsulom tej właśnie firmy - Tomkowi Gawlikowskiemu oraz Maciejowi Żmuda-Adamskiemu. To tutaj będą oni odpowiadali na zadane przez Was pytania związane z wykonywaną przez nich pracą. Jeśli nie jesteście pewni czym zajmują się nasi Goście, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod tym adresem: http://www.gram.pl/konsulat.asp#kon18
Tam również znajdziecie informacje o porach dyżuru Konsulów, podczas którego będą oni udzielali odpowiedzi na Wasze zapytania.

Bądźcie jednak wyrozumiali, gdyż udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania z czysto technicznego punktu widzenia (ograniczony czas) nie jest możliwe. Pamiętajcie również, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl


Konsulat Techlandu został zamknięty. Dziękujemy za spędzenie czasu z naszymi Konsulami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może banalne, ale ze względu na zwięzłość notki na w.w. stronie nurtuje mnie obszar cytatu:

Ogólnie wymyślanie wszystkiego co jest związane z danym tytułem.

To "Ogólnie" tyczy się dokładniej jakiego obszaru pracy?
Bo w domysłach może być wiele rzeczy, dajmy na to gadżety czy inne "nikomu-nie-potrzebne-rzeczy-wydawane-aby-kasę-nabić" ;-)

Mogę więc liczyć na konkretniejszą odpowiedź niż ta dana na stronie K. ?

Pozdrowienia.
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z Techlandem? Oo

A teraz pytanko ode mnie: Czy Techland jest w stanie, albo czy zaskoczy nas w tym roku? Jakąś gierką czy czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja:
Kiedy czytałem twój opis w zakładce konsule - bardzo zainteresowały mnie te pudełka. Chciałbym zapytać - co z nimi robisz? Projektujesz czy tylko sprawdzasz czy się nadają do "wyjścia na światło dzienne"?
Jeśli to pierwsze, mógłbyś napisać jak to właściwie wygląda itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 16:14, Clicker napisał:

A co to ma wspólnego z Techlandem? Oo

A teraz pytanko ode mnie: Czy Techland jest w stanie, albo czy zaskoczy nas w tym roku?
Jakąś gierką czy czymś?


A ja myślałem że to jest ogólnie

Moim zdaniem Techland czymś w tym roku zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 16:11, Pawlo09 napisał:

Mam pytanie będzie Extra Konkurs 3?

Może byś najpierw przeczytał, komu zadajesz to pytanie? Co ma wspólnego Techland z tym konkursem :/? Zresztą, wcale się nie dziwię, że akurat ty taką bzdurę napisałeś. Posta przecież nabić trzeba...

A ogólnie, to pomysł z tymi topikami nie jest moim zdaniem "falą nieoczekiwanych dziwności" . Ale Sol ma tendencję do sztucznego podsycania atmosfery ;). No, chyba, że to jeszcze nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest okazja to spytam, bo ciekawi mnie kilka rzeczy związanych z Techlandem, kiedyś utrzymywałem z Waszą firmą stały kontakt, no ale się skończyło...

1. Jak prezentują się obecnie prace nad Chrome 2? Z wielką niecierpliwością czekam na ten tytuł, ale niestety Techland nie chce zbyt dużo ujawniać ;)

2. Planujecie pokazanie się na targach Games Convention?

3. Możemy spodziewać się Edycji Kolekcjonerskiej Chrome 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Ocho - widzę, ze już trochę się tych pytań zebrało :)
Postaram się na nie odpowiedzieć, ale nie wiem czy na pewno dam radę - w końcu jutro mamy na IRCu oficjalny czat :)
Ale zachęcam, zachęcam do zadawania pytań.
Pozdrawiam
TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 16:18, gothicsheep napisał:

> Mam pytanie będzie Extra Konkurs 3?
Może byś najpierw przeczytał, komu zadajesz to pytanie? Co ma wspólnego Techland z tym
konkursem :/? Zresztą, wcale się nie dziwię, że akurat ty taką bzdurę napisałeś. Posta
przecież nabić trzeba...

A ogólnie, to pomysł z tymi topikami nie jest moim zdaniem "falą nieoczekiwanych dziwności"
. Ale Sol ma tendencję do sztucznego podsycania atmosfery ;). No, chyba, że to jeszcze
nie wszystko.


Na temat proszę. Pytania, a nie dyskusja kto spamuje i czy wątki mają sens. O tym można pogadać gdzie indziej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnosnie "Crime cities"...czy piszczy cos w trawie na temat kontynuacji?!...bo historia przedstawiona w tej gierce (oraz opowiadaniu wprowadzajacym) jest naprawde mocna i szkoda, ze nie ma sequela!
Albo choc cos odnosnie wykorzystania samego pomyslu (uniwersum, story)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że Dead Island w dniu premiery ma wyglądać nie gorzej niż Crysis. Czy rzeczywiście da się aż tyle wyciągnąć z pocziwego Chrome Engine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mr.M:
Można powiedzieć, że dany produkt jest "mój" - aby dokładnie to rozpisać potrzebowałbym przedstawić Ci schemat pracy jaką trzeba wykonać przy danym tytule. Oczywiście to nie jest tak, że robię wszystko sam :) - taki zdolny (jeszcze :P) nie jestem. Ale większość rzeczy akceptuje i biorę udział w ich tworzeniu. Tak więc od badania rynku (czy w ogóle pojawienie się takiej gry na rynku ma sens), fizyczności pudełka, dodatków (które, jak powiedziałeś, nikomu nie są potrzebne :P), reklam, wywiadów dla prasy, dostarczaniu i tworzeniu assetów dla prasy, aż po konkursy, targi, imprezy i dbanie o dobry PR - ktoś to musi "spinać" - oto ja :)

Clicker:
Odpowiem tajemniczo "TAK" :) Jesteśmy w stanie i zaskoczymy

Erunn0:
:D podałem przykład pudełek ponieważ z tym jest zawsze najwięcej problemów ;-) . Oczywiście mamy w firmie bardzo uzdolnionych grafików i to oni odwalają lwią cześć pracy. Ja jedynie razem z nimi wymyślam co powinno znaleźć się na pudełku, czy potrzebujemy kogoś, aby narysował nam coś na pudełko, jakie kolory są ostatnio "na topce" itp. Można promować super grę, zrobić extra marketing i PR do niej, przecenę - ale jeśli pudełko będzie brzydkie itp. nikt nie zwróci na nie uwagi w sklepie. Zresztą na pewno zauważyliście pudełko np. "Orange Box" i oto chodzi !

Sephirath:
Już kiedyś informowaliśmy o tym, ale mogę powiedzieć raz jeszcze. Jako pierwsi w Polsce zrobiliśmy grę na Xboxa360 (COJ), jako pierwsi na świecie zrobiliśmy grę wykorzystującą DX10 (równocześnie z naszym COJem wszedł Halo 2, ale o ile mnie pamięć byliśmy o parę dni wcześniej w sieci). To zobowiązuje. Dlatego też wszystkie tytuły jakie będziemy teraz robili i będą wykorzystywały silnik Chrome Engine 4 będą robione również na konsole.

master matrox:
1. Pracę wciąż postępują do przodu, ale nie ukrywamy, że największy nacisk kładziemy teraz na Dead Island i Warhounda. Poza tym doświadczenie zdobyte na tych dwóch tytułach pozwoli Chromowi dwa ;) pokazać się jako godny następca jedynki.
2. Zawsze się pokazujemy, już od ponad 2 - 3 lat.
3. Ojej jeszcze nie wiadomo kiedy wyjdzie a tu już o edycję kolekcjonerską pytają :) W sumie jeśli tytuł jest dobry powinno się dawać graczom szansę nabycia EK. Jako, że tak traktujemy ten tytuł (sprawa honorowa) na pewno coś takiego się znajdzie na rynku - ale kiedy ?? (może jakaś noga Mecha w pudełku?:))

Thor:
Ech Crime Cities - polska odpowiedź na G Police :) Aktualnie nie myślimy o tej grze, za dużo rzeczy na głowie, ale... Coraz więcej osób zaczyna nam ją przypominać. W końcu robimy gry dla Was, nie dla siebie. Jeśli na prawdę będzie duży "hype" na ten tytuł pomyślimy o tym. Kto wie, stary klimat, nowa oprawa graficzna itp. Zobaczymy co powie społeczeństwo :)

P.G.:
No tak, pierwszy raz na tym wątku mamy Techlandowski obiektywizm. Nie chcąc zbytnio reklamować itp.
Ooo może dam przykład. Pamiętasz na pewno jak wyglądał Chrome 1 - pamiętasz również jak XR i XRX oraz CoJ. Jak zapewne zauważyłeś grafika coraz lepsza a silnik niby ten sam ;-). Po pierwsze aktualnie robimy gry na Chrome Engine 4 (CoJ był na ChE3). Po drugie Więc cały czas go upgradujemy.
Na prawdę trudno określić, czy grafika będzie lepsza/gorsza niż w Crysisie (szczególnie mi :)). Mogę jedynie powiedzieć, że osoby, które oglądały finalnego Crysisia i betę Dead Island myliły oba tytuły pod względem grafiki. A Beta to jeszcze nie koniec prac nad grą przecież :)

Uff mam nadzieję, że odpowiedzi są wyczerpujące. Zapraszam na dzisiejszego IRCa z nasza ekipą.
Pozdrawiam
TG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy inne gry wzorem Call of Juarez DX 10(gra robiona ewidentnie pod ATI), konkurencyjne karty będą traktowane po macoszemu i znacząco ustępować wydajnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uspatente:
1. nie ma znaczących różnic pomiędzy wydajnością CoJ''a na nVidii i ATI
2. inżynierowie z nVidii mogliby poczuć się urażeni tym postem. W końcu spędzili u nas dobre kilkadziesiąt godzin optymalizując kod CoJa :)

Nie wiem skąd takie opinie ? W końcu jako developerom zależy nam, aby gra chodziła jak najlepiej na wszystkich możliwych ustawieniach sprzętowych - inaczej ograniczamy ilość potencjalnych odbiorców - a tego przecież nie chcemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 13:52, starf napisał:

Czy Techland zamierza tworzyć gry także na konsolę PLAYSTATION 3?



O, to i ja się dołączę.. i na iksboksa?! ;]

Sorki, że się podpięłam pod Twoje pytanko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować