Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Gawlikowskiemu i Maćkowi Żmudzie-Adamskiemu z Techlandu!

449 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2008 o 15:34, Laid back napisał:

Konsul Techlandu jest aktualnie nieobecny, przepraszamy za brak informacji.


Jeśli można spytać,kiedy będzie dostępny(obecny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

madridista2:
Jeśli chodzi pytania techniczne to proszę o maila na info@techland.pl - pomoc techniczna
Co do solucji - wydaje mi się, że ten wątek jest mało odpowiednim miejscem na tak "szerokie" pytania "gdzie mam iśś dalej" ;-) . Są odpowiednie wątki jeśli nie na oficjalnej stronie to na pewno na gramie.
Młody miro:
Jeszcze nie - ale już niedługo. Cierpliwości... :)
Mazur PL:
Są to po prostu narzędzia do promocji gry. Aktualnie silnie zajmujemy się produkcją gry - potem promocją. Ale już za jakiś czas coś nowego powinno się znaleźć
garrick:
To strasznie obszerne pytanie. Prawdą jest, że jako jedna z nielicznych Polskich firm udało nam się wypłynąć na szerokie międzynarodowe wody. Jednak, aby dobrze wypromować dany tytuł potrzeba wsparcie World Wide - i zawsze to zespoły developerskie chcą uzyskiwać
cromas
Odnośnie CoJa - jeśli to na prawdę tak duży problem postaram się popchnąć sprawę dalej
Co do modderów - spraw nie jest prosta (łatwość obsługi edytora itp.) ale jeśli tylko można na pewno będziemy takie inicjatywy wspierać.
Kończąc to forum jest forum Techland a nie tylko DI
madridista2:
TopWare US miał prawa do Chrome SpecForce.
Lord Avatar
Odpowiadam TAK :) Ozbnacza to, żenie utrzymujemy tłumaczy gier tylko zlecamy to na zewnątrz. Jednak oczywiście mamy własną komórkę, która tłumaczenia te sprawdza, implementuje w grę i sprawdza samą rozgrywkę (bugi tip.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można prosić o jakieś konkretne informacje na temat waszego nowego studia w Warszawie? Ja na razie wiadomo tylko tyle, że ma liczyć 15 osób i zajmie się dokończeniem Dead Island. Troszkę mało. No ale niech tyle będzie na początku. ja bym jendak chciał wiedzieć jak odbije się to na pracy studia we Wrocławiu. Czy ludzie do tej pory robiący DI zajmą się Warhoundsem czy Chromem 2 (lub grą któą robicie, a nic na ten temat nie chcecie powiedzieć, a niektóre środowiska nazywają tą grę Call of Juarze 2), czy może jeszcze czymś się zajmujecie (nowa gra z serii For Fun itp.)? Zresztą, ile tam u was ludzi pracuje, że wy na raz tyle projektami na raz się zajmujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM !!! mam pytanie zwiazane z kupnem gry chce kupic gre bratu na urodziny iz niewiem jak to zrobic mam 150 zl na koncie elektronicznym ale niewiem jak mam kupic gre za te pienidze bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 20:22, Pamelka970 napisał:

WITAM !!! mam pytanie zwiazane z kupnem gry chce kupic gre bratu na urodziny iz niewiem
jak to zrobic mam 150 zl na koncie elektronicznym ale niewiem jak mam kupic gre za te
pienidze bardzo prosze o pomoc

Masz 150zł ale wydać na jedną gre możesz chyba tylko 10-15zł wirtualnych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)Ktory program uzywa Techland do tworzenie modeli 3D i animacji?

2)Techland jak chcesz to moge wam dac linki do cheatow do CoJa !!?? ale to moze lepiej przez e-mail!

3) Do mojego poprzedniego pytania o pomoc dla modderow ze strony Techlandu: Nne chodzilo mi o budowe edytora. Chodzilo mi o pomoc ze strony Techlandu, znaczy....np. Forum, podobne do tego tutaj, wylacznie dla modderow ChromEd''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie narodziło się z powodu coraz większego szumu na temat sposobu w jaki wydawcy gier kontrolują ich użytkowanie. Oczywiście chodzi o szopki, które wyprawia EA i jakie chce zacząć wyprawiać Ubisoft.

Jak Techland zapatruje się na sprawę DRM? Czy ma zamiar uczyć się od największych i ładować jakieś fikuśne zabezpieczenia anty-użytkownikowe, które piratom nie zaszkodzą w najmniejszym stopniu?

Dowiedziałem się ostatnio, że Techland korzysta z usług kancelarii prawnej zajmującej się śledzeniem ludzi udostępniających bezprawnie oprogramowanie na sieciach torrent. Popieram - wyciągają łapy po cudze - niech płacą. Niemniej może podobnie jak EA, Techland zechce walczyć o rynek wtórny i przy okazji bić po twarzy ludzi, którzy za gry Techlandu płacą?

Pytam się o te sprawy, gdyż zrezygnowałem właśnie z usług firm takich jak EA oraz Ubisoft i szukam pewnej alternatywy, która pozwoli mi utrzymać PC w domu jako maszynkę do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 17:05, NITRO Techland napisał:

Pytanie chyba nie do mnie :)

Wielki sukces Tomka Goloba czy przyczyni się to do samej gry? Bo pamiętam dwójkę że Crump ciągle komplety robił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc,
4) Dzis gralem w Far Cry 2! Po 4 h grania mi sie juz znudziala ta jazda tym autem..............swiat FC2 ma 50 km².....swiat DI ma/bedzie mial 30 km², jak wy planujecie podroze w grze, tylko autem czy beda tez jeszcze inne sposoby?
5) Czy misije w DI beda liniowe? bo w FC2 tak za bardzo nie wyszlo z ta wolnoscia, za duzo jej jest.
6) Da sie custom-mapki z CoJa DX9 przezucic na DX10? Czy modderzy CoJa sa wstanie to zrobic tym edytorem, ktory jest dodany do CoJa?
7) Czy wy uzywacie tego samego edytora co jest dodany do waszych gier? (czy macie jakiegos w ktorym jest wiecej opcij?)
8) "Kończąc to forum jest forum Techland a nie tylko DI" - hmm co to ma do rzeczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak jest z premierą drakensanga? tygodnie mijają i żadnych konkretów. ani słychu ani widu...nie ma to jak podgrzewanie przedpremierowej atmosfery. chcecie termin podać trzy dni wcześniej? pytam, bo coraz mniej realny wydaje mi się grudzień. choć chciałbym się mylić...czy zwracał już wam ktoś uwagę, że w waszym dziale marketingu (o ile taki istnieje) pracują jacyś niekompetentni, albo leniwi ciecie? jak można nie wykorzystać okazji, że w tym roku poza reedycją wiedźmina nie wyszedł żaden porządny rpg. nic tylko trąbić o tym. gracze są wyposzczeni, ale nawet nie wszyscy wiedzą, że w polsce ukaże się taka gra. jakaś reklama w gazecie, czy coś...potem nie zdziwcie się, jak się słabo sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 16:23, Młody miro napisał:

> Pytanie chyba nie do mnie :)
Wielki sukces Tomka Goloba czy przyczyni się to do samej gry? Bo pamiętam dwójkę że Crump
ciągle komplety robił :(

Poprawię pytanie, chodzi mi o to czy sukces Golloba przyczyni się do jakiejś akcji promocyjnej itd. no i czy będzie lepsza od 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cromas:
1. ciii - TOP SECRET
2. ??
3. W sumie pomysł niezły - tylko aktualnie mamy bardzo mało wolnych zasobów, wszyscy gry robią :)
4. Podróże autem, motorówką itp. Wszystko co możnabyłoby znaleźć na wyspie z kurortem turystycznym. Ale rozumiem o co chodzi, nie można znudzić gracza "drogą".
5. Nieliniowość jest jednym z wyznaczników DI :)
6. Zapytam - odpowiem
7. W sumie założenia są bardzo podobne, więc można ogólnie odpowiedzieć - tak. Tylko proszę pamiętajcie, że sam edytor to tylko ułamek tworzenia samej gry :)
hallas:
Hmm pytanie trudne - jak sam zapewne wiesz. Robimy gry dla graczy to oni są naszymi klientami, więc jakiekolwiek praktyki uderzające stricte w nich jest bez sensu. Niemniej rozumiem (nie pochwalam) praktyki EA.
Młody miro:
Sukces w jakiejś dyscyplinie sportu zawsze przyczynia się do jego popularyzacji :)
Gorn111:
Niestety takie infmoracje są jeszcze TOP SECRET - poczekajmy na oficjlany press release
jaceloth:
Po pierwsze moja skromna osoba pracuje w dziale marketingu :) Skoro już wiemy, że jestem cieciem odpowiem, że tak. DrakenSang jest naszym najważniejszym tytułem w 2008. I tak mamy zaplanowaną kampanię reklamową, plan komunikacji PRowej, a termin premiery na pewno nie przekroczy 10 grudnia. Tylko czemu zwykłego zjadacza chleba interesują sprawy marketingu Techlandu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 22:39, jaceloth napisał:

czy zwracał już wam ktoś uwagę, że w waszym dziale marketingu (o ile taki istnieje) pracują jacyś niekompetentni, albo leniwi ciecie?


Nawet krytyka ma swoje granice, które wyznacza kultura.
Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak długo będą jeszcze "informacjamii" TOP SECRET ? :P Bliżej już czy dalej do końca. Kilka osób czeka na te gry z niecierpliwością
P.S Kupie je jeszcze za złotówki czy już za Euro? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 10:32, NITRO Techland napisał:

Po pierwsze moja skromna osoba pracuje w dziale marketingu :) Skoro już wiemy, że jestem
cieciem odpowiem, że tak.

nie chciałem nikogo obrażać, ale w kwestii promocji tej gry nie dzieje się prawie nic. była kiedyś taka gra stworzona i wydana również w niemczech. potem wyszła u nas dość mocno wypromowana...i odniosła duży sukces...zdobyła wielu fanów...gothic się nazywała. wydawca był cdp i może to jest różnica.
>DrakenSang jest naszym najważniejszym tytułem w 2008.
wie niech to będzie widac
>I tak mamy zaplanowaną kampanię reklamową,
byleby nie pół godziny przed trafieniem do sklepów...

Dnia 03.11.2008 o 10:32, NITRO Techland napisał:

nie przekroczy 10 grudnia. Tylko czemu zwykłego zjadacza chleba interesują sprawy marketingu
Techlandu ? :)

ponieważ jako fan rpg czeka na grę, która będzie prawdopodobnie rpg roku. spodziewałem się może, że informacje będą mnie atakowały ze wszystkich stron...żartuję, ale choć żeby lekko mnie podszczypywały...a tu prawie nic. cudem jest ostatnia - trzeba rzec- baaardzo ogólnikowa zapowiedź w cda.
dlaczego tak podstawowa sprawa jak termin wydania jest trzymany prawie do ostatniej chwili. ale wydawcom życzę wszystkiego dobrego, bo to ciekawa gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 13:32, walgierz napisał:

Nawet krytyka ma swoje granice, które wyznacza kultura.
Ostrzeżenie.

mea culpa. przyjmuje ostrzeżenie na swoje barki, niemniej ciec, to tylko określenie dozorcy. w tym wypadku akurat adekwatne, bo techland, można rzec, w pewnym sensie dozoruje wydanie gry...z reklamowaniem drakensang nie są zbyt pracowici, stąd to określenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować