Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tomkowi Gawlikowskiemu i Maćkowi Żmudzie-Adamskiemu z Techlandu!

449 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2008 o 01:29, jaceloth napisał:

> Po pierwsze moja skromna osoba pracuje w dziale marketingu :) Skoro już wiemy, że
jestem
> cieciem odpowiem, że tak.
nie chciałem nikogo obrażać, ale w kwestii promocji tej gry nie dzieje się prawie nic.
była kiedyś taka gra stworzona i wydana również w niemczech. potem wyszła u nas dość
mocno wypromowana...i odniosła duży sukces...zdobyła wielu fanów...gothic się nazywała.
wydawca był cdp i może to jest różnica.


Ten przykład trochę nietrafiony. Od premiery Gothica w Niemczech do polskiej premiery minął cały rok, a w międzyczasie miała miejsce premiera światowa. Przez ten rok gra zdążyła już "stać się sławna", a CDProjekt jedynie tą sławę wykorzystał.
W przypadku Drakensang jest nieco inaczej. Gra wyszła na razie jedynie w w Niemczech, a Polska wersja zostanie wydana prawdopodobnie przed premierą światową, więc gra nie zdobyła jeszcze rozgłosu.

Strona internetowa www.drakensang.pl działa - już wkrótce ma być otwarcie. Prawdą jest również to, że dobra gra sama się obroni. Nie oznacza to jednak, że zwalniam Techland z odpowiedzialności informowania o grze. ;)
Mam nadzieję, że jeszcze przed premierą dowiemy się czegoś więcej - może jakiś gameplay z polskiej wersji? Przydałyby się filmiki, które przedstawiłyby różne aspekty gry. Na youtube jest kilka tego typu klipów, lecz niestety po niemiecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możemy liczyć na żużel ligę? A kolejne pytanie jak z tą najnowszą fsgp4, bo jak kocham żużel i gry żużlowe to niestety muszę napisać że fsgp3 nie zrobiło takiego wrażenia jak 1 i 2, dziwne kierowanie było, no i ta skrzynia biegów. A i czy jest pan dostępny na forum gryzuzlowe.pl bo czytałem tam że współpracujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 14:28, macned napisał:

Ten przykład trochę nietrafiony. Od premiery Gothica w Niemczech do polskiej premiery
minął cały rok, a w międzyczasie miała miejsce premiera światowa. Przez ten rok gra zdążyła
już "stać się sławna", a CDProjekt jedynie tą sławę wykorzystał.
W przypadku Drakensang jest nieco inaczej. Gra wyszła na razie jedynie w w Niemczech,
a Polska wersja zostanie wydana prawdopodobnie przed premierą światową, więc gra nie
zdobyła jeszcze rozgłosu.

fakt pewne różnice są. niemniej gra zdobyła już spory rozgłos. to ewenement, że różne wersje okupuje trzy pierwsze miejsca list sprzedaży.

Dnia 05.11.2008 o 14:28, macned napisał:

Mam nadzieję, że jeszcze przed premierą dowiemy się czegoś więcej - może jakiś gameplay
z polskiej wersji? Przydałyby się filmiki, które przedstawiłyby różne aspekty gry. Na
youtube jest kilka tego typu klipów, lecz niestety po niemiecku :)

no właśnie, dlaczego nie ma polskiej wersji trailera??? to ewidentne zaniedbanie. w tym momencie reklama w cda, to światełko nadziei:-)
dobra gra oczywiście obroni się sama, ale nie sprzeda się sama...przynajmniej tak mówią prawidła marketingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 18:03, Miłosz ppp333 napisał:

Dlaczego Techland nie może/chce udzielać informacji o swoich grach. Chyba jeden
nowy trailer czy screen nie sprawi, że projekt upadnie.


Gdzieś już o tym czytałem. Techland podobno nie może/chce udzielić nowych informacji z powodów czysto biznesowych. Czy coś w tym stylu.

Moje pytania:

1. Co z Chrome 2?
2. Z pewnych źródeł wiem, że pracujecie nad "Warhound 2". Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:12, aerko napisał:

> Dlaczego Techland nie może/chce udzielać informacji o swoich grach. Chyba
jeden
> nowy trailer czy screen nie sprawi, że projekt upadnie.

Gdzieś już o tym czytałem. Techland podobno nie może/chce udzielić nowych informacji
z powodów czysto biznesowych. Czy coś w tym stylu.

Moje pytania:

1. Co z Chrome 2?
2. Z pewnych źródeł wiem, że pracujecie nad "Warhound 2". Czy to prawda?

Warhound 2? Jeszcze nie wyszedł warhound. I kolejne pytanie do konsula. Jakie to są powody czysto biznesowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 21:08, Miłosz ppp333 napisał:

> > Dlaczego Techland nie może/chce udzielać informacji o swoich grach.
Chyba
> jeden
> > nowy trailer czy screen nie sprawi, że projekt upadnie.
>
> Gdzieś już o tym czytałem. Techland podobno nie może/chce udzielić nowych informacji

> z powodów czysto biznesowych. Czy coś w tym stylu.
>
> Moje pytania:
>
> 1. Co z Chrome 2?
> 2. Z pewnych źródeł wiem, że pracujecie nad "Warhound 2". Czy to prawda?
Warhound 2? Jeszcze nie wyszedł warhound. I kolejne pytanie do konsula. Jakie to są powody
czysto biznesowe?


Dowiedziałem się z jednego forum. I nie wiem czy to prawda, dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:12, aerko napisał:

> Dlaczego Techland nie może/chce udzielać informacji o swoich grach. Chyba
jeden
> nowy trailer czy screen nie sprawi, że projekt upadnie.

Gdzieś już o tym czytałem. Techland podobno nie może/chce udzielić nowych informacji
z powodów czysto biznesowych. Czy coś w tym stylu.


To w takim razie dlaczego na E3 w 2006 roku (chyba daty nie pomyliłem??) Techland zapowiedział Chrome 2 (Dead Island również) i do tej pory nie pokazał ani jendegoi nowego materaiłu z tej gry (ani gamelaya, ani screenów, ani trailera)? Tak się nie robi. Nie lepiej robić tak jak np. Rockstar Games? Oni po zakońćzeniu prac nad San Andreas zabrali się za GTA IV, które zapowiedzieli oficjalnie jakiś rok przed światową premierą. Moim zdaniem Techland wyznaje taką zasadę, że najpierw zapowiada grę, potem ją dopiero robi, a na poki latach dopiero zaczyna pokazywać efekty swojej pracy, zmuszając graczy do tak długiego czekania na kone info o grze. Wielu już pewnie zapomniało, że taka gra jak Warhound, Dead Island, czy Chrome 2 w ogóle istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:17, Miłosz ppp333 napisał:

Może też być tak, że najpierw wyjdzie warhound 2 a potem warhound.


hahah.......

@aerko: Moze chodzi ci o Call of Juarez 2, bo taka mozliwosc istnieje. Ale WH2.......raczej nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:29, cromas napisał:

> Może też być tak, że najpierw wyjdzie warhound 2 a potem warhound.

hahah.......

@aerko: Moze chodzi ci o Call of Juarez 2, bo taka mozliwosc istnieje. Ale WH2.......raczej
nie!


Dokładnie sprawdziłem! Warhound 2!

"mój wujek pracuje w techlandzie to on między innymi stworzył główną fabułę do call of juarez i (zgroza) CHROME mówił mi że trwają prace nad warhound 2 i dodtkiem do call of juarez"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do Nitro Techland: Wow, dzieki za odpowiedzi ;)
do 2) robicie tego patcha do coja? jak tak to ja wam moge dac linki do cheatow - coja. zebyscie widzieli gdzie sa bledy! :D

do 4) ale motorow raczej nie bedzie, bo jazda motorem z FPP tak za fajnie nie wyglada

do 5) blagam was nie spieprzcie misij w DI..........bo w FC2 misije maily byc fajne a sa takie lipne ze az zal. zawsze to samo, albo cos rozsadzic albo kogos zabic....pfffff

@aerko: hmmm, no nie wiem czy to prawda.....to by Tehcland robil 6 gier na raz? o.O Dead Island, WarHound, Chrome 2, WarHound2, CoJ - Dodatek, For Fun i ta nowa seria zuzlowa??......sorry ale w to nie wierze

Widoczne cos sie dzieje w Techlandzie.......;) jestem ciekaw co bedzie ze strona DI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 17:43, aerko napisał:

...
"mój wujek pracuje w techlandzie to on między innymi stworzył główną fabułę do call of
juarez i (zgroza) CHROME


Że zapytam, dlaczego ta "zgroza" w nawiasie ? Bo może czegoś nie wychwyciłem z kontekstu Twojej wypowiedzi, ale mi osobiście fabuła Chrome''a bardzo się podoba. W zasadzie mogę powiedzieć, że kolejne misje wykonywałem głównie z powodu chęci poznania dalszego rozwoju wydarzeń, a kilka zwrotów akcji bardzo miło mnie zaskoczyło.
Co jednak najbardziej pozytywnie zwróciło moją uwagę i przykuwało do monitora, to dialogi prowadzone pomiędzy bohaterami (tu głównie między Boltem i Carrie, ale nie tylko), zarówno te w trakcie poszczególnych misji jak i pomiędzy nimi. Zwracały uwagę, momentami śmieszyły, zaskakiwały, nie nudziły, nie były też za krótkie. Momentami człowiek bardzo się angażował, a bohaterowie przez to nabierali bardziej realnych barw i stawali się niejako bliżsi. W wielu grach brakuje mi właśnie czegoś takiego ... odrobiny filmowości, ale nie w stylu: "wybierz odpowiedź", tylko takiej prawdziwej.
Nawet gdyby przez to gra miała być bardziej liniowa. FPSowi to nie przeszkadza.
Polecam tu Maxa Payne''a za wzorzec.

A końcową rozmowę pomiędzy dwójką głównych bohaterów (Boltem i Carrie) w momencie opowiedzenia się po stronie kolonistów (nota bene chyba ze trzy razy wczytywałem save''a, aby zobaczyć ten motyw i zawsze wybierałem kolonistów... jest to jedyne zakończenie które znam. Innych zwyczajnie znać nie chcę, bo wydają mi się albo niemoralne, sprzeczne z moimi wartościami, albo nielogiczne z punktu widzenia sytuacji w jakiej stawiany jest Bolt Logan) zapamiętam chyba na zawsze.
Wiecie, mam na myśli ten motyw, gdzie razem zastanawiają się Oni, czy nie zostać tu na dobre ... lub przynajmniej czy nie wziąć udziału w imprezie. ;-)
Ale przecież i tak wszyscy wiemy, jaką decyzję podejmą. Niemniej ta scenka zawiera pewien element zadumy. Na mnie zrobiła duże wrażenie.

Spełnieniem mojej wizji fabuły Chrome''a 2 byłaby kontynuacja wydarzeń z jedynki właśnie w sytuacji wyboru takiego zawiązania jej fabuły ... przecież wiadomo, że bohaterowie na tej planecie by nie zostali (nawet będąc teoretycznie w posiadaniu części udziałów z wydobycia chromu) bo to nie w ich stylu, a w takim ujęciu dalszy ciąg pozostaje kwestią otwartą ... może jakiś nowy układ ?
W każdym razie to, plus jakaś nowa intryga w nowych klimatach, odrobina humoru, może nawet odrobina dramaturgii (zaskoczcie mnie Panowie z Techlandu, proszę ;-)) i oczywiście dialogi ... niech zostaną zachowane na co najmniej takim samym poziomie, może nawet jeszcze bardziej intensywne.
I wtedy byłbym, jak to ktoś powiedział: happy, happy, deliriously happy. ;-)

Nie wiem, jak obecnie wyglądają prace nad fabułą Chrome''a 2, ale mam nadzieję, że nawet jeśli całkowicie odmienna od moich powyżej ujętych spekulacji, wizja twórców będzie tak samo ciekawa jak w przypadku części pierwszej.
Czegokolwiek byście nie zrobili, zostawcie przynajmniej dwójkę głównych bohaterów w akcji.
Z góry dziękuję. ;-)

Dnia 13.11.2008 o 17:43, aerko napisał:

mówił mi że trwają prace nad warhound 2 ...


A jest już w sprzedaży część pierwsza tej gry ? Tak pytam, bo to tell the truth, nie mam nawet pojęcia co to ma być za gra. :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młody miro:
:) - istnieje taka możliwość
jaceloth:
Polska wersja trailera jest, ale tylko z napisami :)
Miłosz ppp333:
To zależy czy mówimy o Techland Development czy Publishing. W pierwszym wypadku nie zawsze możemy w związku z kontraktami biznesowymi, w tym drugim jesteśmy tylko ograniczeni własnymi planami promocji gier.
Dla przykłądu w Polsce nie mogłoby być premiery Gwiezdnych Wojen szybciej niż np w USA. Tak samo z informacjami i assetami.
aerko:
1. Work in progres
2. Na pewno nie
madridista2:
Hmmm muszę zaprotestować :) - było już wiele materiałów np. dotyczących DI
aerko:
Cóż...wiadomo jak się wychodzi z rodziną - dobrze tylko na zdjęciach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Na jakiej zasadzie działać będzie High Texture Pack w Drakensang PL? Czy będzie to zestaw tekstur, które zostaną podmienione za stare, czy raczej pojawi się jako nowa opcja w menu. I najważniejsze - czy zestaw będzie wbudowany w instalator, czy będzie trzeba instalować/rozpakowywać osobno. Jest to o tyle istotne pytanie, że nie wiem, czy polska wersja nie będzie już na starcie mieć podwyższonych wymagań sprzętowych.

-Czy na polskiej stronie drakensang.pl pojawi się forum/community?

- Próbowałem poczytać w internecie o zmianach w patchu 1.02, lecz niestety nie opanowałem w odpowiednim stopniu języka niemieckiego. :) Głównie zastanawiam się, czy poprawiono pracę kamery (podobno dziwnie się zachowywała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mazur PL:
1. Cóż sprzedaż jest na prawde duża, ale trzeba stawiać sobie wysokie wymagania, jeśli chce się wejść na rynek międzynarodowy :)
2. eee... tak :)
macned:
Tak, wersja PL będzie miała już polepszoną grafikę. Nie jest to dodatkowa opcja, po prostu będzie więcej opcji graficznych jak AA. Co do podwyższonych wymagań startowych zostaną one takie jakie są.

Tak już niedługo uruchomimy na www.drakensang.pl forum/community

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy Tension jest wydane u nas po polsku? Na opakowaniu nie ma informacji na ten temat, dlatego się pytam.
2. Macie w najbliższym czasie jakieś plany dotyczące rozwinięcia firmy (City Interactive wchodzi na giełde i otwiera nowe filie, Cd-Projekt kupuje Metropolis i otwiera gog.com, a wy jak na razie otworzyliście tylko nowe studio w Wa-wie. Na tym się na razie skończy).
3. Czy w tym roku możemy spodziewać się jakiś nowych informacji na temat waszych gier (Warhound, Dead Island i Chrome 2 (no i podobno jeszcze Call of Juarez 2)? Chodzi o prezentację wydawcy, jakiś gameplay, czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować