Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kasi Kuczyńskiej z CD Projekt RED!

125 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2008 o 23:22, Flesh00er napisał:

Sporo osób, które zajmują się wymyślaniem fabuły gry, mają pewne inspiracje zaczerpnięte
z innych tytułów RPG. Jak jest z Panią? Czy czerpała Pani jakieś pomysły z innej gry?


Z innych gier czerpię inspirację zazwyczaj do rozwiązań określonych sytuacji, sposobu przekazania graczom jakiś treści. Przy wymyślaniu samej treści odwołuję się zazwyczaj do książek, filmów i seriali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 02:52, maciekwitek napisał:

Witam ponownie. O to kolejna porcja pytań:

1.Na jakich zasadach (licencji) zostanie udostępniony edytor modułów? Inaczej, czy jeśli
ktoś stworzy do programu łatkę spolszczającą, albo dokona jakichkolwiek innych zmian
w edytorze, to czy będzie mógł to zrobić, bez obaw, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności
za złamanie czyjś praw autorskich?


Tego typu ingerencja byłaby już złamaniem praw autorskich.

Dnia 12.03.2008 o 02:52, maciekwitek napisał:

2.Bliźniacze pytanie. Czy twórca, naprawdę interesującej, przygody będzie mógł ją dystrybuować
za pieniądze? I odwrotnie, czy jeśli CDP zechce jakieś rozszerzenie profesjonalnie zlokalizować
i wydać wraz z kolejną reedycją gry, to czy będzie miał do tego prawo bez zgody autora
tejże modyfikacji?


Nie umiem jeszcze w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie, ale najprawdopodobniej nie będzie można sprzedawać tak stworzonych modów na własną rękę.

Dnia 12.03.2008 o 02:52, maciekwitek napisał:

3.Czy ma Pani jakieś rady, wskazówki dla przyszłych moderów? Może czego się wystrzegać,
na co zwracać szczególną uwagę, etc.


Po pierwsze: zacznijcie od czegoś małego. Nawet niewielki mod z dwoma - trzema questami zajmie wam na początek sporo czasu, znim opanujecie wszystkie funkcje Djinniego. Poza tym, zanim weźmiecie się za implementację questa, dokładnie go przemyślcie, postarajcie się wziąć pod uwagę wszystko, co gracz może zrobić w danym momencie gry. Czas, włożony w zaplanowanie questa oszczędzi wam późniejszych zmian w kodzie, co jest znacznie trudniejsze i niesie ryzyko błędów.

Dnia 12.03.2008 o 02:52, maciekwitek napisał:

4.Jak pierwotnie miał wyglądać pierwszy rozdział gry?


Z tego, co mi wiadomo, osią intrygi miała być Abigail, która była żoną owczarza. Mieliśmy zaganiać owce do zagrody, rozszyfrować zagadkę śmierci łowczego, kochanka Abigail, z którego gończej sfory powstały barghesty. Tyle wiem, ta fabuła powstała jeszcze zanim przyszłam do firmy :)

Dnia 12.03.2008 o 02:52, maciekwitek napisał:

5.Mogłaby Pani polecić jakiś system osobom zaczynającym przygodę z papierowym RPG?


Oczywiście polecam mój własny system, Poza Czasem ;) A tak na poważnie, całkiem nieźle nadaje się Warhammer, jeśli ktoś lubi klimat postapokalipsy to Neuroshima, starszym osobom spodoba się pewnie Świat Mroku.

Dnia 12.03.2008 o 02:52, maciekwitek napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)


Proszę bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 10:45, pobite gary napisał:

Czy tworzac fabule myslisz o wprowadzeniu do gry "eastern eggs" czyli jakis zarcikow
i nawiazan np. do innych gier?


Takie rzeczy zazwyczaj tworzą się spontanicznie, raczej nie wymyślam ich osobno, tylko po to, żeby mieć jakieś "easter eggs".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań donośnie wiedźmina:
1. Kiedy zostanie poprawiony bug z królową Addą w 3 akcie(nie można z nią porozmawiać)
2. Kiedy wyjdzie D''jinni z łątką 1.3 ??
3. Czy każdy posiadacz gry Wiedźmin otrzymię dodatki elektronicznie, gdy na rynek wejdzie Edycja Rozszerzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 07:34, Gollum14 napisał:

3. Czy każdy posiadacz gry Wiedźmin otrzymię dodatki elektronicznie, gdy na rynek wejdzie
Edycja Rozszerzona

tak, będą do ściągnięcia z netu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 12:47, Europlayer napisał:

Czy w Wiedzminie sa jakies odwolania do polskiej branzy gier komputerowych?


Przynam, że nie przychodzi mi nic do głowy, chyba nie ma nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 21:25, Daviochlebak napisał:

Czy sama pani wymyślała fabułę czy potrzebowała czyjeś pomocy przy jej tworzeniu?


Fabuła była wymyślana przez cały zespół designu, a w szczególności przez Artura Ganszyńca i Marcina Blachę. Mojego autorstwa są questy poboczne w akcie 4 i 5. Podczas implementacji poszczególnych questów oczywiście również wymyślałam pomniejsze elementy fabuły, ale całość historii została zaprojektowana już wcześniej

Dnia 29.03.2008 o 21:25, Daviochlebak napisał:

Czy są w CDP Red miejsca dla nowych twórców np. grafik, dialogów, fabuł itd.?


Zapraszam na http://www.thewitcher.com/community/pl/career/ - są tam ogłoszenia o pracy dla osób o różnych specjalnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 07:34, Gollum14 napisał:

Mam kilka pytań donośnie wiedźmina:
1. Kiedy zostanie poprawiony bug z królową Addą w 3 akcie(nie można z nią porozmawiać)


Każdy następny patch będzie poprawiał jak najwięcej błędów, nie wiem jakie

Dnia 31.03.2008 o 07:34, Gollum14 napisał:

2. Kiedy wyjdzie D''jinni z łątką 1.3 ??


D''jinni powinien ukazać się niedługo, opóźnienie jest niestety niezależne od nas. Wszelkie informacje na temat daty premiery znajdują się na http://www.thewitcher.com/community/pl/news/.

Dnia 31.03.2008 o 07:34, Gollum14 napisał:

3. Czy każdy posiadacz gry Wiedźmin otrzymię dodatki elektronicznie, gdy na rynek wejdzie
Edycja Rozszerzona


Tak, każda osoba, która kupiła podstawową wersję Wiedźmina będzie mogła za darmo ściągnąć z sieci całą zawartość Edycji Rozszerzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam dwa proste pytania.

1. Chciałbym wiedzieć na jakiej osobie wzorowaliście się tworząc kapitana Vincenta Meisa? Postać bardzo przybadła mi do gustu, gdyż jest twardym i sprawiedliwym gliną i goni nawet przestępców będąc Wilkołakiem.

PS: Jeżeli Vincent był już w sadze Sapkowskiego to przepraszam za pomyłke. Nie czytałem sagi.

2. Co poprawi patch 1.3??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 16:12, hagen321 napisał:

mam pytanie czy ten edytor jest w języku polskim

edytor tylko po angielsku, ale będzie do niego polska dokumentacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 14:55, Bezimieny130 napisał:

Zadam dwa proste pytania.

1. Chciałbym wiedzieć na jakiej osobie wzorowaliście się tworząc kapitana Vincenta Meisa?
Postać bardzo przybadła mi do gustu, gdyż jest twardym i sprawiedliwym gliną i goni nawet
przestępców będąc Wilkołakiem.

PS: Jeżeli Vincent był już w sadze Sapkowskiego to przepraszam za pomyłke. Nie czytałem
sagi.


Vincent jest połączeniem archetypu dobrego gliniarza, który załatwia przestępców nawet nielegalnymi metodami oraz pewnych cech Batmana (ma nawet kryjówkę w stylu superbohatera).

Dnia 02.04.2008 o 14:55, Bezimieny130 napisał:

2. Co poprawi patch 1.3??


Patch 1.3 daje możliwość uruchamiania modułów, stworzonych przy użyciu edytora przygód, razem z nim ukaże się także przygoda "Cena neutralności", która powstała w naszym studiu. Patch poprawia również stabilność gry i naprawia wiele pomniejszych błędów i problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 16:12, hagen321 napisał:

mam pytanie czy ten edytor jest w języku polskim i czy planujecie wiedzmina2????


Edytor zostanie wydany po angielsku, ale dołączony będzie do niego obszerny manual w języku polskim, w którym znajdują się tłumaczenia wszystkich pozycji menu. Na pytanie o Wiedźmina 2 nie odpowiem (tak samo jak na inne pytanie o dalsze plany studia), ponieważ w tej chwili nic nie jest wiadome w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 18:23, gaax napisał:

Mam pytanie, choć nie jestem pewny czy kieruję je do właściwej osoby, ale tak mi wskazał
któryś z użytkowników naszego forum :)
Żeby się nie powtarzać: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&pid=22801
Zaznaczam, że chodzi mi tylko i wyłącznie o wygląd.


Twarz Zygfryda jest wzorowana na twarzy jednego z designerów. Może ktoś zgadnie którego (na moim blogu są zdjęcia) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 21:37, Tomicha napisał:

1.Czy CDProjekt Red ma wolne miejsca pracy?


Jak już pisałam powyżej: zapraszam na http://www.thewitcher.com/community/pl/career/ - są tam ogłoszenia o pracy dla osób o różnych specjalnościach.

Dnia 07.04.2008 o 21:37, Tomicha napisał:

2. Czy macie zamiar połączyć się z jakimś innym studiem?


Ostatnio do grupy CD Projekt dołączył z Metropolis, o czym można przeczytać tutaj: http://www.thewitcher.com/community/pl/press_releases/220.html. Natomiast jeśli chodzi o CD Projekt Red, to z tego co mi wiadomo zamierzamy pozostać niezależnym studiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować