Zaloguj się, aby obserwować  
MLODY2K6

ALIENS: COLONIAL MARINES - Temat ogólny

188 postów w tym temacie

Teraz już rozumiem dlaczego z początku zachwycałem się tą grą. Pamiętam jak sam oglądałem ten filmik z dema i był on naprawdę świetny, oprawa dawała radę, ale później coś poszło nie tak. Ten filmik obrazuje różnice pomiędzy wcześniej prezentowanym demem, a finalną wersją gry. Różnice są ogromne. Z tego co widzę demo jest wersją konsolową. Gdyby ta gra wyglądała tak jak w tym demie z całą pewnością dzisiaj bym w nią sobie pogrywał.

http://www.youtube.com/watch?v=6lGXDM3LGnk&feature=player_embedded#!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już jakieś 1,5h single playera i powiem, że AŻ TAK tragicznie to znowu nie jest - AI i obcych, i tych nieszczęsnych najemników na poziomie dna i wodorostów, grafika na X360 kiepska, w ogóle nie porównywalna do tej z wcześniej pokazywanych przez twórców fragmentów, moment gdy

Spoiler

Bishop mówił tej babce, że wkrótce umrze, a ona ze stoickim spokojem pyta "jak długo" po prostu... zabrakło mi słów wtedy -_-

. Ale postrzelać można, klimat jakiś tam jest, muzyka jak najbardziej OK, giwery na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 20:28, Damianuss1 napisał:


albo jaja co w polskich recenzjach gadają o błędach
http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_657765&feature=iv&src_vid=Ge75GZFLbzo&v=EHVUxbD17v0

cycuję dosłownie
"strzelam komuś w głowę, a odpada mu noga"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pograłem chwilę w kampanię. Rzeczywiście grafika mogłaby być lepsza, no i wypadałoby jeszcze naprawić sposób poruszania się naszych kompanów bo czasami dziwnie się zachowują. Nareszcie shooter, w którym bohater się odzywa. :) Ogólnie jestem zadowolony z gry. No i oczywiście figurka świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to chyba już oficjalnie ale głowy nie dam (Takie opinie krążą na forum gry)- nie będzie więcej patchy i DLC do gry ACM a GEARBOX i spółka mają związane ręce w tej sprawie. czyli wszystko zależy od SEGI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 16:25, Numenpl napisał:

Dobra to chyba już oficjalnie ale głowy nie dam (Takie opinie krążą na forum
gry)- nie będzie więcej patchy i DLC do gry ACM a GEARBOX i spółka mają związane ręce w tej
sprawie. czyli wszystko zależy od SEGI.

To pewne w 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 16:25, Numenpl napisał:

nie będzie więcej patchy i DLC do gry ACM


No to ciekawe co z tymi, którzy zakupili Season Passy... Będą im oddawali kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 16:55, Janek_Izdebski napisał:

To pewne w 100%?

ujmę to tak SEGA i Gearbox mieli wydać oświadczenie w ciągu tygodnia taką informację podali 15 lutego a dziś jest 2 marca :\
Na dodatek zarówno moderatorzy jak i wszystkie ekipy milczą w sprawie łatek. Nawet nie wiadmo czy DLC Bugg hunt będzie jedynym prawdziwym dlc a reszta to po prostu skórki do multi(customizacja). Multi praktycznie martwe - wiadomo że za samo multi jak i kod sieciowy odpowiada Nerve Software natomiast trzeba dodać jeszcze studio Shadows in Darkness - oni odpowiadają za tekstury przez co o lepszych teksturach w patchu addonie można pomarzyć bo ci mieli kontrakt tylko na czas produkcji do wydania gry :P

Phobos - pic polega na tym że Bugg Hunt ma wyjść jako składnik tego Season passa czyli nie ma jak się ubiegać o zwrot kasy. Za decyzje w sprawie dalszego Supportu należy do SEGI gdyż to oni mają licencję a nie Gearbox. Multi jest praktycznie martwe. Druga sprawa sprzedaż gry jest sporym zaskoczeniem wśród prasy bo nawet nieźle im poszło jak na taki crap ponad 700.000 sprzedanych kopii w ciągu niecałych 10 dni. natomiast sprzedaż digital nie jest znana ale skoro na 2 tygodnie przez i 1 tydzień po premierze gra była w top 10 sellers na steam wiele ludzi nie ma złudzeń - wyszli na swoje i mają gdzieś to że ludzie się dali nabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 19:26, Numenpl napisał:

> To pewne w 100%?
ujmę to tak SEGA i Gearbox mieli wydać oświadczenie w ciągu tygodnia taką informację
podali 15 lutego a dziś jest 2 marca :\
Na dodatek zarówno moderatorzy jak i wszystkie ekipy milczą w sprawie łatek. Nawet nie
wiadmo czy DLC Bugg hunt będzie jedynym prawdziwym dlc a reszta to po prostu skórki
do multi(customizacja). Multi praktycznie martwe - wiadomo że za samo multi jak i kod
sieciowy odpowiada Nerve Software natomiast trzeba dodać jeszcze studio Shadows in Darkness
- oni odpowiadają za tekstury przez co o lepszych teksturach w patchu addonie można pomarzyć
bo ci mieli kontrakt tylko na czas produkcji do wydania gry :P

Kolejne studio? To już chyba 7-me, prawda? Już nie wiem, śmać się czy płakać... Randy, kurde, a miałem Ciebie za takiego porządnego faceta... No cóż późną jesienią wolał zwiedzać zamki w Bawarii niż pilnować zespół - wiem to, bo na Twitterze wrzucał fotki z urlopu w Niemczech...

Dnia 02.03.2013 o 19:26, Numenpl napisał:

Phobos - pic polega na tym że Bugg Hunt ma wyjść jako składnik tego Season passa
czyli nie ma jak się ubiegać o zwrot kasy. Za decyzje w sprawie dalszego Supportu należy
do SEGI gdyż to oni mają licencję a nie Gearbox. Multi jest praktycznie martwe. Druga
sprawa sprzedaż gry jest sporym zaskoczeniem wśród prasy bo nawet nieźle im poszło jak
na taki crap ponad 700.000 sprzedanych kopii w ciągu niecałych 10 dni. natomiast sprzedaż
digital nie jest znana ale skoro na 2 tygodnie przez i 1 tydzień po premierze gra była
w top 10 sellers na steam wiele ludzi nie ma złudzeń - wyszli na swoje i mają gdzieś
to że ludzie się dali nabrać.

Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Oby nie zwalili "Total War: Rome 2"... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 19:46, Janek_Izdebski napisał:

Kolejne studio? To już chyba 7-me, prawda? Już nie wiem, śmać się czy płakać... Randy,
kurde, a miałem Ciebie za takiego porządnego faceta... No cóż późną jesienią wolał zwiedzać
zamki w Bawarii niż pilnować zespół - wiem to, bo na Twitterze wrzucał fotki z urlopu
w Niemczech...

Poprawka to jest ósme studio. Studio numer 7 to ten noname z którymi SEGA ma rozprawę w sądzie o nie zapłacenie za wykonane zlecenie.


Dnia 02.03.2013 o 19:46, Janek_Izdebski napisał:

Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Oby nie zwalili "Total War: Rome 2"... :)

Nie zwalą bo sytuację ACM można przyrównać z AVP.

W przypadku ACM siedziało 8 ekip a AVP robiła praktycznie różnica masakryczna.
AVP ma wszystko czego ACM nie ma poza coopem wsadzonym na siłę.
czyli ma klimat, muzykę, porządne AI(W porównaniu do ACM), grafikę(dobre sobie AVP ma grafikę jak na lata 2010-2013 przystało a ACM ma taką co by zostałaby wyśmiana nawet w 2003) nawet kampania marine x razy lepsza od tej z ACM i dodatkowo mamy kampanię aliena i predatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 13:10, Numenpl napisał:

Poprawka to jest ósme studio. Studio numer 7 to ten noname z którymi SEGA ma
rozprawę w sądzie o nie zapłacenie za wykonane zlecenie.

Mimo wszystko jest to żałosne. A przy okazji, wiadomo jak ten "noname" się nazywa? Czy dlatego "noname", bo nie znana jest jego nazwa?

Dnia 03.03.2013 o 13:10, Numenpl napisał:

Nie zwalą bo sytuację ACM można przyrównać z AVP.

Oby było, tak jak piszesz... Dla dobre tej serii. :)

Dnia 03.03.2013 o 13:10, Numenpl napisał:

W przypadku ACM siedziało 8 ekip a AVP robiła praktycznie różnica masakryczna.
AVP ma wszystko czego ACM nie ma poza coopem wsadzonym na siłę.
czyli ma klimat, muzykę, porządne AI(W porównaniu do ACM), grafikę(dobre sobie AVP ma
grafikę jak na lata 2010-2013 przystało a ACM ma taką co by zostałaby wyśmiana nawet
w 2003) nawet kampania marine x razy lepsza od tej z ACM i dodatkowo mamy kampanię aliena
i predatora.

Będę zatem musiał kiedyś zagrać w tego "AvP" z 2010 roku.

A przy okazji, naprawdę już nikt nie gra w multi "A: CM"? Lobby zawsze jest puste? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie nazwę cieżko ustalić bo wiadomo jedynie że chodzi o lokalizacje shanghai, China a dokładnie to nie wiadomo nic poza tym że jest rozprawa i mieli udział w produkcji tej abominacji.


AVP z 2010 ma swoje wady i zalety ale przynajmniej Rebelion nie spierniczył tego jak twórcy ACM gra ma klimat, czuć zaszczucie są momenty no i najważniejsze są aliens i AI nie jest spieprzone. A w ACM no od 3 misji mamy drewnianego klona COD z ambicjami na marną podróbkę Serious Sama bo skrypt odpowiedzialny za komendę(zobaczyć gracza = zaatakować) nie zawsze działa + coop który daje jasno do zrozumienia że obcy w tym momencie mają przesrane oraz sposób prowadzenia historii "co z tego że obcy i korporacja zabili ponad 300 marines i tak wszystkich rozwalimy bo zarówno Aliens i najemnicy to skończeni debile!!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 14:06, Numenpl napisał:

właśnie nazwę cieżko ustalić bo wiadomo jedynie że chodzi o lokalizacje
shanghai, China a dokładnie to nie wiadomo nic poza tym że jest rozprawa i mieli udział
w produkcji tej abominacji.

Ok, dziękiza info. :)

Dnia 03.03.2013 o 14:06, Numenpl napisał:

AVP z 2010 ma swoje wady i zalety ale przynajmniej Rebelion nie spierniczył tego jak
twórcy ACM gra ma klimat, czuć zaszczucie są momenty no i najważniejsze są aliens i AI
nie jest spieprzone. A w ACM no od 3 misji mamy drewnianego klona COD z ambicjami na
marną podróbkę Serious Sama bo skrypt odpowiedzialny za komendę(zobaczyć gracza = zaatakować)
nie zawsze działa + coop który daje jasno do zrozumienia że obcy w tym momencie mają
przesrane oraz sposób prowadzenia historii "co z tego że obcy i korporacja zabili ponad
300 marines i tak wszystkich rozwalimy bo zarówno Aliens i najemnicy to skończeni debile!!".

Jeszcze raz dzięki. Kiedyś będę musiał zagrać w "AvP". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 14:06, Numenpl napisał:

AVP z 2010 ma swoje wady i zalety ale przynajmniej Rebelion nie spierniczył tego jak
twórcy ACM gra ma klimat, czuć zaszczucie są momenty no i najważniejsze są aliens i AI
nie jest spieprzone. A w ACM no od 3 misji mamy drewnianego klona COD z ambicjami na\

W moim odczucie. powtarzam, w moim- AvP ma tylko 2 wady: brak marines (w grze nie ma prawdziwych marines i ich sprzętu) i totalne uproszczenie (te wszystkie onebutton-finisher''y, brak kucania, automatyczne ruchy Aliena i Predzia). Tylko i aż, bo te dwie wady mnie od gry odstraszają.
Co do reszty mankamentów, to w AvP (1999) nie przeszkadzały to i teraz nie powinno być problemu.

Dnia 03.03.2013 o 14:06, Numenpl napisał:

przesrane oraz sposób prowadzenia historii "co z tego że obcy i korporacja zabili ponad
300 marines i tak wszystkich rozwalimy bo zarówno Aliens i najemnicy to skończeni debile!!".

300! Ale chyba nie w ramach filmu Aliens? Chodzi o grę, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 15:36, zadymek napisał:

300! Ale chyba nie w ramach filmu Aliens? Chodzi o grę, tak?

no o grze cały czas mowa XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam jakieś okropne lagi na multi. W sumie od poczatku, jak grałem zdarzały się lekkie zwiechy, ale teraz nie da się już grać. W pewnym momencie po prostu wszystkich zamrożiło i tylko ja się poruszałem, jakbym wstrzymał czas. Sprawdzałem prędkość neta i wszystko było w porządku, więc to raczej nie wina mojej sieci. W world of warplanes normalnie mi się gra. Totalna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować