Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa wersja najszybszego chipu ATI

31 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2008 o 16:22, Ecko09 napisał:

Przynajmniej Radeony 3xxx w przeciwieństwie do Geforce;ów 9xxx nie sa porażką, więcej,
sa sukcesem.


GFy 9xxx są porażką? Pierwsze słysze - sam mam 9600GT
Fakt większość to tylko zmodyfikowane 8800, ale wspomniany 9600GT ma lepsze shadery, dzięki czemu nawet mała liczba jest równa pod względem wydajności z układami które mają o min. 50% więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 19:21, kotolew napisał:

Brakuje mi jakiejś spójności pomiędzy tym i poniższym niusem:

http://www.gram.pl/news_9APfGe8_ATI_R700_bedzie_wyposazona_w_pamieci_GDDR 5.html

"Wygląda na to, że pamięci GDDR4 nie satysfakcjonują firmy ATI. Nie wnoszą one wystarczająco
wielu korzystnych zmian w stosunku do GDDR3. Za to GDDR5 zapowiadają się obiecująco oferując
częstotliwości nawet do 2,5 GHz (efektywne 5 GHz), co jest wynikiem dwukrotnie lepszym,
niż to, co można wycisnąć z GDDR4."



Bo w chipie RV670 ma być zastosowana pamięć GDDR4, a w RV770 GDDR5. RV670 jest dopracowywany (nie tworzony od nowa) dlatego GDDR4 (zamiast GDDR3).

To jakby nie patrzeć też chwyt marketingowy. Bo dlaczego mają kłaść większy nacisk na nowy chip skoro można dopracować stary (co da trochę więcej czasu na zrobienie nowego i uzyskanie małego zastrzyku gotówki). A potem wypuścić nowy jeszcze lepszy chip i jeszcze więcej kasy.

To jest biznes i tu chodzi o zarabianie, a nie zadowolenie klienta (z tym, że jeśli klient jest zadowolony to kasy przybywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawaj ATI dawaj! :D Ciekawe co odpowie na to Nvidia.

Aha i do Pana PSP, na co mi konsole? GOW''a dostałem na PC :), a pogram w Gothica? WoWa? Stalkera? Fallout? Serie Heroes? Mogę tak wymieniać bez końca :) PC FTW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 21:03, Kris_bla napisał:

A NVIDIA dla odmiany spi i sprzedaje te same produkty pod nowa nazwa... extra :-/


Do tego doda gigantyczno ilość wydzielanego ciepła oraz możliwość niszczenia płyt głównych;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 20:21, kaganiec napisał:

> Przynajmniej Radeony 3xxx w przeciwieństwie do Geforce;ów 9xxx nie sa porażką, więcej,

> sa sukcesem.

GFy 9xxx są porażką? Pierwsze słysze - sam mam 9600GT
Fakt większość to tylko zmodyfikowane 8800, ale wspomniany 9600GT ma lepsze shadery,
dzięki czemu nawet mała liczba jest równa pod względem wydajności z układami które mają
o min. 50% więcej ;)


a zapomniałem, Geforce 9600Gt to wyjątek. Ta karta jest udana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych kart jest. Ja dalej jadę na Radku serii 9550. Trzeba przeczekać tą wojnę. Co dwa tygodnie nowa karta graficzna, to jakiś absurd. Aż nie chce mi się zmieniać karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 21:06, Rzezim napisał:

Do tego doda gigantyczno ilość wydzielanego ciepła oraz możliwość niszczenia płyt głównych;-)


Ano to tak w ramach promocji przed swietami wielkiej nocy ;-)

Szkoda, ze NVIDIA tak ostatnio daje ciala ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może przydałby się na rynku trzeci gracz? Intel coś tam zapowiadał, ale pewnie tylko odświeży X3100 na laptopach. Pamięta ktoś czasy S3, Matrox, 3dfx? Ja przestałem gonić za wydajnością, kiedy wiatraczek na karcie zagłuszać zaczął wszystko inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że będzie nowy procesor ATI skoro drivery znowu będą do niczego. nVidia wygrywa nie lepszymi układami scalonymi a lepszymi driverami. Na co komu karta na której nie sposób pograć w mało popularne tytuły a najbardziej znane uruchamiają się w wybranych rozdzielczościach. Oczywiście o AA nie ma co nawet marzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować