Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tańsza Vista juz wkrótce

50 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2008 o 19:43, scooby01 napisał:

> w artykule jest mowa o wersji pudełkowej.
No nie wiem, podana cena Vista Home Premium wygląda raczej na OEM.


"Vista Home Premium doczeka się obniżki ze 159 do 129 dolarów."

czyli 160$ * 2,25$ = 360 PLN, w polsce mamy 309 PLN za OEM i 1074 zł za box. Faktycznie, cena jest bliższa wersji OEMowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 22:38, gogowitczak napisał:

"Vista Home Premium doczeka się obniżki ze 159 do 129 dolarów."

czyli 160$ * 2,25$ = 360 PLN, w polsce mamy 309 PLN za OEM i 1074 zł za box. Faktycznie,
cena jest bliższa wersji OEMowej ;)

i jeszcze dolicz podatek VAT 22%, więc wyjdzie ciut więcej (ok.450 zł). ale my jesteśmy bogatym narodem, amerykanie mogą pozazdrościć nam naszych pensji, dlatego u nas wiśta jest droższa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie wprost - to nie obniżka cen, a wyprzedaż nadmiaru towaru, który nie schodził tak, jakby tego chciał M$. Poza tym wkrótce Windows Seven ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kordzik
Na Twoim miejscu wstrzymał bym się z kupnem Visty; w sumie nie jest ona w żadnym wypadku zła, ale ktoś, kto będzie na niej tylko grał, to raczej wykona zbędny zakup.
A laptopy w Twojej szkole pewnie się ślimaczą, bo mają stare Celeronki - i czemu się tu dziwić? :)

Yaevinn
Aha, czyli uważasz, że wymagane około 700MB RAM to wartość zaporowa? Halo, proponuję się obudzić! W 2007 roku zupełnym standardem było 1,5 GB RAMu, obecnie nikt się nie dziwi widząc (w sumie zbędne, ale jednak) 4 GB RAMu. Koszt około 300% niższy, niż na początku 2007 roku. Heh, a pomyśleć, że ja w 2006 roku za 2x512 MB 667 Mhz GoodRam dałem 385zł, a kilka tygodni temu dokupiłem identyczny zestaw za... 72 zł. Postęp jest straszny...

Lamb3rt
A wiesz w ogóle, kiedy wyjdzie Windows Seven? Podpowiem tak cicho, że to twoje wkrótce oznacza przełom roku 2011 i 2012.

I tak ogólnie - widzę, że tu wszyscy narzekają tylko na "wymagania" Visty, a o funkcjonalności nikt nic nie pisze. No ale jeśli niektórzy nadal myślą, że na kilkuletnim Celeronie będzie nieskończenie długo grał i śmigał na najnowszych systemach, to ''''trochę'''' mi takich szkoda. Szczególnie, że jest ich baaardzo tu dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nawet gdyby dali mi za darmo to nie zainstalowałbym. Po co mam męczyć się z wolniejszym chodzeniem gier i może samego systemu na moim kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt duże te obniżki, no! Nadal Vista jest na tyle droga, aby zniechęcić przeciętnego użytkownika. A jak dla mnie, to bym nawet mógł się przesiąść, ale tylko wtedy gdyby ponoć gry chodziły tak dobrze jak na XP(w sumie, to zależźy od sprzętu, bw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Agntx: Jak można pisać o funkcjonalności Visty skoro, nawet najzagorzalszym fanom ciężko jest się dopatrzyć pozytywnych jakichkolwiek aspektów.
Jedynym czynnikiem przemawiającym za kupnem tego crapu jest kompatybilność z DX10, ale i tak jestem zdania, że Microsoft lada moment się złamie i wypuści ServicePacka umożliwiającego korzystanie z dobrodziejstw najnowszych bibliotek także użytkownikom poprzedniej edycji Windowsów - która jak przypominam miała być „standardem na długie lata”. Ale rynek się zmienia i skoro dzieciaki chcą latających po ekranie okienek, świszczących paseczków i ikonek w fikuśnej oprawie graficznej, warto jest zerwać z wcześniej poczynionymi planami i korzystając z przełomu technologicznego zarobić na frajerach kilkadziesiąt miliardów dolców więcej. Za taką politykę, mimo wszystko nadal kosmiczne ceny systemów i „ultra platyczne” OEM-y nie lubię Microsoftu i nie zmieni tego nawet kopia futurystycznych rozwiązań zastosowanych wcześniej w Linkusach dla dzieci neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie wiem jak obniżali ceny Visty ja i tak wolę zostać przy starym dobrym XP, choć zmiana systemu w przyszłości i tak mnie niestety nie ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować