Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: filmy - recenzja - "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street"

26 postów w tym temacie

Lucas the Great

Na dzisiaj mamy dla Was przygotowany smakowity kąsek. Jesli nie wiecie, na co wybrać się w weekend do kina, cóż... przeczytajcie recenzję filmu Tima Burtona Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, a może problem będziecie mieć z głowy.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: filmy - recenzja - "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie niemal w calosci, film godny polecenia i nietuzinkowy. Popisowe aktorstwo, realizacja i klimat. Warto obejrzec w dobie powszechnej hollywoodzkiej papki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna (po Jacku Sparrowie) wspaniała kreacja Deppa. Naprawdę zasłużył na Oscara, wielka szkoda, że nie dostał.
Sam film - piosenki świetne, gra aktorska świetna, klimat genialny, scenografia... chyba sam fakt, że film dostał za nią Oscara mówi sam za siebie.
Jedyny minus w moim odbiorze filmu to nieco zbyt duża ilość posoki... Co prawda wszystkie sceny morderstw są pokazane z przymrużeniem oka, można to nawet by było nazwać sztuką, ale dla mnie mogliby nieco oszczędzić na ciśnieniu tętnic ofiar. Jednak scena, w której Sweeny wesoło sobie śpiewa podrzynając gardła kolejnych ofiar zapada na długo w pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem niedawno.
Niektórzy niesłusznie uważają, że, źle dobrali aktora - świadczy tylko o ich nieznajomości filmu.
Film jest świetny, pięknie pokazany świat, popisowe aktorstwo (pierwszy śpiew Johnnego), jedyny mankament to: musical - nie kżdy potrafi wytrzymać śpiewany film. Ale historia opowiedziana świetnie w filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 21:19, Azreix napisał:

Podobno ten film jest słabszy od poprzednich dzieł spółki Burton+Depp (...)


Zgadzam się, nie jest to według mnie żadne arcydzieło.
Sam Depp bardzo dobrze się tutaj wpasował (w ogóle aktorzy to moim zdaniem plus filmu), ale z kolei postać którą gra jest jak dla mnie trochę zbyt zaślepiona rządzą zemsty i jej działania wydawały mi się pozbawione sensu. Taki obłąkaniec :)
Jeśli ktoś lubi filmy Burtona, czary humor, lekki surrealizm, groteskę i osobliwe postacie, to może się pokusić na wypad do kina, ale bez nastawienia na coś niesamowitego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie wiecie, na co wybrać się w weekend do kina, cóż...

Gdybym tylko miał możliwość obejrzenia tego filmu, a chciałem się na premierę wybrać.
2 tygodnie od premiery, a w repertuarze żadnego lubelskiego kina nie ma Todda.
Chyba pozostaje mi czekać do premiery DVD :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha. A właśnie, że Tim Burton robi "Alicję w krainie czarów". Premiera będzie w 2010. Na razie wiadomo, że Johny Depp zagra Szalonego Kapelusznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 23:20, Wookie3e napisał:

Haha. A właśnie, że Tim Burton robi "Alicję w krainie czarów". Premiera będzie w 2010.
Na razie wiadomo, że Johny Depp zagra Szalonego Kapelusznika.

Tylko oby Tim zrealizował Alicję w "swoich" klimatach, niczym McGee :P A co do Deppa, nie jest to jeszcze potwierdzone, choć zapewne Johnego albo Helenę mamy duże szanse ujżeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...i wspominany już Alan Rickman jako złowrogi i odstręczający sędzia Turbin."

Powinno byc chyba Turpin

A co do filmu... jak dla mnie majstersztyk - widzialem juz 3 razy i jak pokaze sie na dvd to odrazu zasiadam do filmu z rodzinka (ktora jeszcze nie widziala)

No i chce soundtracka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować