Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Podejrzane praktyki Microsoftu

54 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2008 o 14:05, Little Maggot napisał:

Moja Vista minutowy przestój ?
To chyba właśnie na takim kompie kupionym z taką naklejką przez jakiegoś naaba ;]

Taa, m.in. mój służbowy laptop, w którym nie mogę nic zrobić bo kretyni z działu zaopatrzenia zamówili Vista Business na konfigurację z 1 GB RAM (która to ilość do prac biurowych jest przesadą na normalnym systemie operacyjnym). A klienci tylko patrzą z politowaniem jak nowy komputer uruchamia się 5 minut pod kontrolą tego crapu.

Do postu powyżej: przezroczystość nie jest "be", to fajny bajer, ale na litość - nie kosztem komfortu pracy. Co do pierwszej części o przezroczystości, napiszę tylko: po co zdobywać wiedzę, skoro ignorancja jest natychmiastowa?
Akurat kwestię rozwiązań open source traktuję dość wybiórczo. Uważam że na obecnym stadium rozwoju OpenOffice jest sto lat za nowym Office Microsoftu, na wersji 2007 pracuje się świetnie właśnie dzięki całkiem nowemu podejściu do interfejsu. Koniec z przekopywaniem się przez tony okien, wszystko jest czytelne i na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5min? No nie chce Ci robic przykrosci,ale na moim laptopie z 1GB ramu (Benq A52, wiec nie taki super) smiga az milo (tez Business), bez problemu na niej programuje (a to wymaga wiecej zasobow niz praca biurowa), wiec ktos tu chyba cos kreci... ;) Dodatkowo mam tu i OO i Office 2007, oba pieknie chodza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest niezły przeskok jakościowy przy 2 GB RAMu uruchamia się 45 sec :)
Co tu duzo gadac taka np. mandriva uruchamia się minimum 1,5 min, NIEZALEŻNIE od konfiguracji :]


Oj tak ta ignorancja płace raz niecałe 400 zł i mam spokój do końca swoich dni, dostep do wszystkich aplikacji, całego sprzętu oraz bezproblemową sieć WiFi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 14:22, tomas92 napisał:

Od dawna było wiadomo, że komputery "pod Vistę" są tak naprawdę zbyt słabe, aby uciągnąć
ten system.

Co więcej od dawna wiadomo, że z Vistą kompatybilna jest tylko niszczarka do dokumentów, a i tak trzeba trochę poupychać ręką żeby wszystko przeszło :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 14:23, Little Maggot napisał:

No to jest niezły przeskok jakościowy przy 2 GB RAMu uruchamia się 45 sec :)
Co tu duzo gadac taka np. mandriva uruchamia się minimum 1,5 min, NIEZALEŻNIE od konfiguracji
:]


Oj tak ta ignorancja płace raz niecałe 400 zł i mam spokój do końca swoich dni, dostep
do wszystkich aplikacji, całego sprzętu oraz bezproblemową sieć WiFi :D

Uruchomienie do pierwszego ekranu nie jest pełnym uruchomieniem systemu. W linuksie jest juz bez ściemniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówiłem o wyświetleniu pulpitu już :)

Jeśli przez brak kompatybilności rozumiesz fakt że możesz wyrzucić wszystkie płytki ze sterownikami Vista Ci sama wszystko zainstaluje bez gadania to tak niszczarek jeszcze sama nie instaluje tak jak ekspresu do kawy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 14:29, Little Maggot napisał:

Ale ja mówiłem o wyświetleniu pulpitu już :)

No ja mowiłem o tym samym. Po wyświetleniu pulpitu uruchamiają się procesy. System jeszcze nie stoi na nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkąd premierę miał system Windows Vista, tak od razu wszystkie sklepy oszalały i każdy komputer dostawał to badziewie na dysk twardy.

Próżno szukać obecnie nowych laptopów, które mają Windowsa XP. Prawie każdy ma tą Viste, mimo iż na niektórych ledwo ona chodzi. Ale czego to człowiek nie zrobi dla pieniędzy... cóż, zachowania Microsoftu mi się nie podobają od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maszynka do e-maili za ponad 2000 dolców? Co za ludzie, jak przy kupnie takiego sprzętu można sugerować się naklejką? Ciekawych pracowników ma Microsoft. A wystarczyło by popatrzeć i trochę pomyśleć a nie kupować bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa z taką naklejką. Powiedziec Wam co ma w środku?

Celeron M 1,7 GHz
512 MB RAM DDR2
Intel Graphics Media Accelerator 950
120 GB HDD

Ani mi sie śniło instalowac na nim Visty (całe szczęście nie jest nowy i miał XP).
(Tak na marginesie to nawet Heroes 5 mi na nim nie chodzi...)

Kto chciałby instalowac Vistę na takim sprzęcie? Na sali chyba nie ma samobójców? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezu przecież Micro coś tam zawsze chciał coś zrobić żeby jeszcze więcej zarobić i jeszcze nie wiem może lubią się tak wzbogadzać ale jeśli nowy windows nic nie zmieni no to będzie totalna paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oto po raz kolejny wyciekają informację, jak wielcy manipulują maluczkimi czyli nami, za naszymi plecami. Nic nowego tak naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był wielki błąd dyrektora microsoftu , koleś będzie miał przerąbane , Btw pomysły jak szybko kase zdobyć to mają , a jak ulepszyć dla klienta to mają problemy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 14:21, Maksymus007 napisał:

5min? No nie chce Ci robic przykrosci,ale na moim laptopie z 1GB ramu (Benq A52, wiec
nie taki super) smiga az milo (tez Business), bez problemu na niej programuje (a to wymaga
wiecej zasobow niz praca biurowa), wiec ktos tu chyba cos kreci... ;)

Tak, i zaczynam widzieć kto.
Uruchomienie wg. mnie to nie jest samo dojście do ekranu logowania, a pełna gotowość systemu do pracy, łącznie z uruchomieniem zewnętrznych programów, antywirusa i innych tego typu pierdółek. Zanim Vista skończy mi międlić dyskiem po starcie i mogę komfortowo uruchomić program do obsługi klienta, mija dobre 5 minut. Jesli spróbuję odpalić oprogramowanie wcześniej, muszę patrzeć jak idiota na kręcący się kursorek-kółeczko - a efekt tego jest żadny.
Zanim zapytasz - tak, mam powyłączane te wszystkie paski boczne, duperele preinstalowane przez producenta lapka (HP) i zbędne usługi.
Tak, wiem że z 2 GB RAM lub więcej komfort pracy byłby zadowalający. Problem jest jednak taki, że firma nie zasponsoruje mi apgrejdu, a sam w tym kompie nic zmienić nie mogę (plomby). A pewnie kupiłbym ten dodatkowy GB za własne pieniądze (zresztą niewielki to wydatek) mając na względzie spokój własny i klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego morał? Taki: na laptopa kupujcie XP (albo w ogóle, kupujcie maca). Na komputer domowy i do grania to już tylko XP. A Vista? Vistę kupujcie wtedy, gdy możecie wydać trochę więcej na mocny komputer i chcecie zachwycać się tym systemem na każdym kroku. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i dokladnie o tej samej gotowosci do pracy mowie ja. Po zalogowaniu jedyne co sie u mnie odpala dodatkowo to gmail notifier. Bajery mam powywalane,antywira z wyboru nie mam. Efekt? 53s od czasu wcisniecia przycisku power (no i tu jeszcze bios, grub etc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować