Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Podejrzane praktyki Microsoftu

54 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2008 o 16:07, Pluton napisał:

Jaki z tego morał? Taki: na laptopa kupujcie XP (albo w ogóle, kupujcie maca). Na komputer
domowy i do grania to już tylko XP. A Vista? Vistę kupujcie wtedy, gdy możecie wydać
trochę więcej na mocny komputer i chcecie zachwycać się tym systemem na każdym kroku.
:-)


Tylko tyle? A Intel, to taki święty i dobrymi prockami zasłużył na wybaczenie? ;-)

Kitajskaja pasłowica: Jeśli mnie raz oszukałeś, to jesteś świetnym oszustem. Jesli drugi raz mnie oszukałeś, to jesteś wybitnym oszustem. Jeśli mnie oszukałeś trzeci raz, to jestem głupi.

Poprawny morał, jeśli morał ma być, to: omijać sprzęt z napisem Intel, omijać soft z napisem MS Corp. Ale przecież to byłoby takie ultraortodoksyjne, nieprawdaż? :-)

Szczerze mówiąc w takie kontrolowane przecieki nie wierzę, a ta sprawa musi mieć drugie dno. W co teraz Intel i MS Corp. grają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He, he, a bo to pierwszy raz MS zaniżył wymagania swojego softu? A próbował ktoś może zainstalować Windows 95 (choćby nawet i wersję A) na 386 DX z 4 MB RAM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwinego masz tego laptopa...
Ja w swojej Toshibie mam w instrukjci napisane nawet jak rozszerzyć RAM...
Ja bym go do serwisu oddał bootuje się wolno plomby ma w dziwnych miejscach...
Jesteś pewien że twój laptop nie jest open source ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - jeżeli ktoś instaluje system operacyjny dla efektów graficznych to lepiej zrobi instalując jakiegoś linuxa i do tego compiz-fusion lub beryl. Oferuje on wszystkie bajery z aero, plus sporo swoich, a do tego śmiga na laptopowych chipsetach graficznych intel''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 16:54, Blackhand napisał:

He, he, a bo to pierwszy raz MS zaniżył wymagania swojego softu? A próbował ktoś może
zainstalować Windows 95 (choćby nawet i wersję A) na 386 DX z 4 MB RAM?

Ja próbowałem, a raczej - próbowałem taki system uzdrowić bo zatrzymywał się na bluescreenie. Po naprawie (jakaś godzina patrzenia się na komputer = 2 restarty) start systemu w 18 minut (tylko do ekranu startowego), dysk nie przestaje rzęzić nigdy bo część jądra musi siedzieć w pliku wymiany. Samo zamknięcie systemu, to było wyzwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś mi się nie zgadzało patrząc na laptopa siostry. Jak widać miałem rację, naklejki dawano komputerom nieuczciwie, a do tego żeby pomóc Intelowi...szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem część komentarzy i zastanawia mnie, dlaczego nikt nie zwraca uwagi na naciski intela? Według mnie tytuł newsa powinien brzmieć "Podejrzane praktyki Intela". Intel kręci i to mocno :/. Zaczynam coraz mniej przepadać za tą firmą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

intel... KRĘCI NAMI xD biorąc pod uwage wszystkie jego te procesory a microsofta czy jakoś tak ;) viste można to uznać za jeden wielki BURDEL xD (ja i tak zostaje przy Athlonie ;) ) podkręcony mam hehe zamiast 1.8 ghz 2.8 ghz xD i dziala jak sie patrzy a windowsa mam XP wszystko biega jak sie jak ktos wątpi to niech wątpi działa wszystko nawet command 3 co ( prawda czasami sie zacina ale liczy sie efekt ;) ) to tyle mam do powiedzenia :) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pic na wode.....
Pytanie czy te maile są prawdziwe to raz.
Naklejka "Designed for Windows XP" Miała się do XP jak piernik do wiatraka, naklejali ją na sprzęcie na którym dało się uruchomić XP-ka, dokładnie tak samo jak z naklejką "Vista Capable". URUCHOMIC bo o pracy to można było zapomnieć bez rozbudowy tak oklejonego sprzętu. Jakoś nikt z tego powodu sprawy do sądu nie kierował.
Pracownik Microsoftu który kupuje sprzęt "bo była naklejka"... To co, nie wiedział jakie system ma wymagania i jak się to ma do zakupionej konfiguracji? Nie dam wiary. W każdym razie Vistę uruchomił, więc nie wiem w czym jest problem.
Dobra, podsumowując, znowu o Viście głośno. Prawie za darmo. Brawo dla panów z działu reklamy Microsoftu !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ten ''wyciek'' to dość płynne odbijanie przez Microsoft piłeczki w stronę producentów sprzętu, aby zdjąć z siebie część (większość?) zarzutów, w sytuacji gdzie w Stanach stają przed pozwem zbiorowym o naklejki Vista Capable, a w Europie złapali dodatkowego kopa na blisko 900 milionów Euro za praktyki monopolistyczne :P

Wg. mnie to takie "To nie nasza wina, przycisneli nas z Intela! Jesteśmy tylko ludzmi..." ;) Smieszne to zwłaszcza razem z tym ostatnim skrzywdzonym pracownikiem M$ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 16:53, kotolew napisał:

Szczerze mówiąc w takie kontrolowane przecieki nie wierzę, a ta sprawa musi mieć drugie
dno. W co teraz Intel i MS Corp. grają?


Taa... Ja też nie wierzę w takie wycieki... Ciekawe, czy kiedykolwiek poznamy prawdę? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować