Zaloguj się, aby obserwować  
Smuggler416

nasza-klasa.pl - Temat Ogólny

698 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2009 o 13:42, Hellmut napisał:

> Jakieś dowody czy procent ten wyliczyła twoja złośliwość?
Liczyłem, kto z klas do których należałem uprawiał ten cyrk z łańcuszkami... wyszło minimalnie
poniżej 3/4 ogółu.


Czyli cała społeczność n-k to ludzie z twoich klas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 13:42, Hellmut napisał:

Liczyłem, kto z klas do których należałem uprawiał ten cyrk z łańcuszkami... wyszło minimalnie
poniżej 3/4 ogółu.


0_o
Czyli na podstawie kilkudziesięciu osób z twoich klas śmiesz oceniać, że ok. 70% użytkowników całego portalu (70% z 29 mln kont) wkleja te łańcuszki i kody? Jesteś śmieszny człowieku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 13:45, Mistic napisał:

Czyli na podstawie kilkudziesięciu osób z twoich klas śmiesz oceniać, że ok. 70% użytkowników
całego portalu (70% z 29 mln kont) wkleja te łańcuszki i kody? Jesteś śmieszny człowieku
:-)

A co, mam zrobić kompleksowe badanie na całej społeczności tego portalu? Jaka wg Ciebie jest dolna granica uczestników sondaży, od której będę mógł "ośmielić się" wyrazić opinię o portalu?

SportNews

Nie miałem dostępu do "nieswoich klas". I nie powiedziałem, że to cała społeczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 13:53, Hellmut napisał:


SportNews

Nie miałem dostępu do "nieswoich klas". I nie powiedziałem, że to cała społeczność.


Jak nie jak tak. Powiedzieć to nie powiedziałeś, ale napisałeś, że 70% społeczności n-k, a tak naprawdę badałeś tylko niewielką - jak na 29 mln - grupę osób..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 13:53, Hellmut napisał:

A co, mam zrobić kompleksowe badanie na całej społeczności tego portalu? Jaka wg Ciebie
jest dolna granica uczestników sondaży, od której będę mógł "ośmielić się" wyrazić opinię
o portalu?


Może najlepiej nie wypowiadać się na tematy nt. których nie masz zielonego pojęcia? Nie masz żadnych danych to po kiego diabła rzucasz procentami z powietrza. A ocenianie poziomu użytkowników portalu na podstawie zachowania twoich koleżków również nie jest najlepszym pomysłem.

Dnia 03.10.2009 o 13:53, Hellmut napisał:

Nie miałem dostępu do "nieswoich klas". I nie powiedziałem, że to cała społeczność.


Jakoś "ponad 70% użytkowników portalu" nie wskazuje na to, że miałeś na myśli tylko swoich koleżków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 13:58, Mistic napisał:

Może najlepiej nie wypowiadać się na tematy nt. których nie masz zielonego pojęcia? Nie
masz żadnych danych to po kiego diabła rzucasz procentami z powietrza.

Podałem Ci, skąd mam te procenty. To nie jest powietrze. Jeżeli Twoje widzimisię nie uznaje kilkuset osób za wystarczającą grupę reprezentatywną, to już mnie nie interesuje.

Dnia 03.10.2009 o 13:58, Mistic napisał:

A ocenianie poziomu
użytkowników portalu na podstawie zachowania twoich koleżków również nie jest najlepszym
pomysłem.

A kim są moi "koleżkowie" jeżeli nie użytkownikami portalu? Grupą specjalną? Mam łazić po obcych mi zupełnie kontach i po nich oceniać jakość portalu?

Dnia 03.10.2009 o 13:58, Mistic napisał:

Jakoś "ponad 70% użytkowników portalu" nie wskazuje na to, że miałeś na myśli tylko swoich
koleżków...

Kolego, jak Ci mówią, że 59% Polaków było kiedykolwiek szaleńczo zakochanych (czy jakoś tak, to tylko przykład), to wiadomo, że przepytali reprezentatywne 1000 lub podobną liczbę, a nie 38 mln obywateli naszego państwa... Zrobiłem coś na kształt sondażu, bo niby na jakiej podstawie sprawdzona przeze mnie grupa różni się jakoś szczególnie od reszty użytkowników?

SportNews

Masz wszystko podane wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 14:08, Hellmut napisał:

Podałem Ci, skąd mam te procenty. To nie jest powietrze. Jeżeli Twoje widzimisię nie
uznaje kilkuset osób za wystarczającą grupę reprezentatywną, to już mnie nie interesuje.

Jego widzimisie WIE, ze próba reprezentatywna to nie jest losowo dobrana grupka ludzi z danego srodowiska. Pozwolisz, ze cos Ci przytocze ze strony Pentora

Próba reprezentatywna (losowa) - grupa respondentów uczestnicząca w badaniu ilościowym, reprezentująca określoną zbiorowość / populację badaną i dobrana w sposób losowy spośród wszystkich członków tej zbiorowości - Np. reprezentatywna próba dorosłych Polaków; reprezentatywna próba użytkowników jakiegoś produktu.
Próba reprezentatywna konstruowana jest zgodnie ze statystycznymi prawidłami doboru respondentów. Pozwala to na wiarygodne i rzetelne generalizowanie wyników pomiaru wobec całej badanej populacji Rezultaty uzyskane w próbie reprezentatywnej, z określonym prawdopodobieństwem i określoną dokładnością, traktowane są jako opis rzeczywistego stanu całej badanej zbiorowości.


Reasumujac: TAK, powinienes zrobic kompleksowe badanie ze wszystkich grup z portalu naszej-klasy, a nie jedynie jednej, TWOJEJ...

Odpowiednio dobrana proba reprezentatywna 500 osob, moze byc BARDZIEJ miarodajna niz losowa grupa z ulicy z 'rejonu danego supermarketu'. A to dlatego, ze wsrod TWOICH klas nie masz przekroju CALEGO portalu. Ale parafrazujac Ciebie: ''to już mnie nie interesuje...'', ze tego nie wiesz...


Update - podam Ci inny przyklad. Studiujesz/uczysz sie sobie na kierunkach, gdzie 99% ludzi to faceci, ktorzy sa zapisani do naszej klasy. Czy na podstawie klas do ktorych nalezales mozesz wysnuc wnioski, ze 99% uzytkownikow naszej-klasy to faceci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jeden mi pokazał, że się mylę i gdzie:

Dnia 03.10.2009 o 14:32, Piotrek_K napisał:

/.../

Nie zaprzeczam, że definicja jest nieprawidłowa.

Dnia 03.10.2009 o 14:32, Piotrek_K napisał:

Reasumujac: TAK, powinienes zrobic kompleksowe badanie ze wszystkich grup z portalu naszej-klasy,
a nie jedynie jednej, TWOJEJ...

Tylko że ja nie mam pojęcia, czym się miałaby różnić inna grupa od mojej. Może mi powiesz? Wiek różny, szkoły różne, miejsca zamieszkania różne...

Dnia 03.10.2009 o 14:32, Piotrek_K napisał:

Odpowiednio dobrana proba reprezentatywna 500 osob, moze byc BARDZIEJ miarodajna niz
losowa grupa z ulicy z ''rejonu danego supermarketu''. A to dlatego, ze wsrod TWOICH klas
nie masz przekroju CALEGO portalu. Ale parafrazujac Ciebie: ''to już mnie nie interesuje...'',
ze tego nie wiesz...

Owszem, to mnie zainteresowało. Kurczę, nie lubię tych skrótów myślowych :/ nie chodziło mi tyle o klasy, ile o wszystkich moich znajomych (wiadomo, że nie wszyscy byli pozapisywani do "moich" klas).

Dnia 03.10.2009 o 14:32, Piotrek_K napisał:

Update - podam Ci inny przyklad. Studiujesz/uczysz sie sobie na kierunkach, gdzie 99%
ludzi to faceci, ktorzy sa zapisani do naszej klasy. Czy na podstawie klas do ktorych
nalezales mozesz wysnuc wnioski, ze 99% uzytkownikow naszej-klasy to faceci?

Wiem, o co chodzi w tym przykładzie. Ale nie wiem, jak by tu można jeszcze bardziej zwiększyć różnorodność ww. poszczególnych czynników.

Prosze również wziąć pod uwagę, że - jakkolwiek zabrzmiał mój pierwszy post - nie chciałem obrażać userów nk, nie chciałem generalizować (przepraszam za to), ale tak właśnie ten portal przedstawiał się z mojego punktu widzenia (innego za życia nie będę miał). Wkurzył mnie, 2 lata wyrabiał sobie u mnie negatywną opinię i czarka goryczy się przelała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 15:03, Hellmut napisał:

Tylko że ja nie mam pojęcia, czym się miałaby różnić inna grupa od mojej. Może mi powiesz?
Wiek różny, szkoły różne, miejsca zamieszkania różne...

Dnia 03.10.2009 o 15:03, Hellmut napisał:

Owszem, to mnie zainteresowało. Kurczę, nie lubię tych skrótów myślowych :/ nie chodziło
mi tyle o klasy, ile o wszystkich moich znajomych (wiadomo, że nie wszyscy byli pozapisywani
do "moich" klas).


Ale trzymając się już tego pojęcia "klas", tak umownie aby było wygodniej ;), to jeśli jesteś zapisany do "klas" z obecnych 1-3 podstawki, a także go gimnazjów/liceów/studiów... blah blah blah aż po klasy z lat 50-tych (a takie na n-k też są) to możesz mówić o grupie reprezentatywnej.

Zresztą, tako czy siako, pomińmy już nawet kwestię wieku, bo jak rozumiem Twój wniosek obraca się raczej wśród młodszych userów tegoż portalu, którzy mają być "solą tej ziemii" (chrońcie nas Bogowie Chaosu) i kiedyś wejść w to społeczeństwo. To tak czy siak musisz mieć znajomych z małomiasteczkowej szkółki na Pomorzu Zachodnim oraz z najbardziej prestiżowego liceum w Krakówku. Kolegów uczęszczających do technikum w Zielonej Górze oraz do ogólniaka w Lublinie. Musisz znać ośmiolatków z Wałbrzycha, 14-latków z Piotrkowa oraz 18-latków z Suwałk.

Dodajmy, musisz ich znać w miarę zbliżonych proporcjach. Wniosek, albo jesteś światowym człowiekiem, liderem jakiegoś tajnego stowarzyszenia bądź szefem największej grupy fanów Star Wars w Polsce ;) albo... Twoja grupa nie jest reprezentatywna. Wybacz.

Ale ja to piszę tak naprawdę tylko pro forma, kierowany moim genetycznym czepialstwem. Powyższe bowiem nie zmienia faktu, iż
a) ogólnie to masz rację, a tak naprawdę kilku userów powyżej (pomijam tu imć Piotrka) po prostu chwyta Cię za słówka; jak byś zmienił owe nieszczęsne 70% na ogólnikowe "wielu", "znaczna część", "większość", podejrzewam że ta - nie ukrywajmy :> - jałowa dyskusja by nie miała wcale miejsca;
b) jestem... errr... zaskoczony Twoim zaskoczeniem... nie wiem skąd w społeczeństwie, w którym najpoczytniejszą gazetą jest "Fakt", zaś populacja co wieczorem wchłania bez zastanowienia papkę made in Woronicza albo TuskNetVision, miałoby się wziąść inne młodsze pokolenie; obracasz się zapewne w zaufanym Ci gronie studenckim (zgaduję na podst. gramsajta) i na podstawie tego postrzegasz cały świat jako dziwny, kiedy to tak naprawdę to wąskie grono jest aberracją ^^''

Ach, i żeby nie było, takoż samo jest wszędzie, czy to w Germanii, czy nad Sekwaną, czy pośród wzgórz Brytanii (choć tam jeszcze uniwerki próbują uczyć samodzielnego myślenia). To nie tak że społeczeństwo nam idiocieje - po prostu w dobie otwartości na net to bardziej widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 15:45, Dexter_McAaron napisał:

Dodajmy, musisz ich znać w miarę zbliżonych proporcjach. Wniosek, albo jesteś światowym
człowiekiem, liderem jakiegoś tajnego stowarzyszenia bądź szefem największej grupy fanów
Star Wars w Polsce ;) albo... Twoja grupa nie jest reprezentatywna. Wybacz.

Wycofuję to słowo (grupa reprezentatywna). Jestem (byłem) zwykłym zjadaczem chleba, który korzysta z portalu, i widzi taki oto tragiczny stan rzeczy... To tyle. Aż tyle i tylko tyle.

Dnia 03.10.2009 o 15:45, Dexter_McAaron napisał:

Powyższe bowiem nie zmienia faktu, iż
a) ogólnie to masz rację, a tak naprawdę kilku userów powyżej (pomijam tu imć Piotrka)
po prostu chwyta Cię za słówka;

... o czym Piotrkowi powiedziałem w pierwzym zdaniu. Tym "No, jeden mi pokazał..."

Dnia 03.10.2009 o 15:45, Dexter_McAaron napisał:

jak byś zmienił owe nieszczęsne 70% na ogólnikowe "wielu",
"znaczna część", "większość", podejrzewam że ta - nie ukrywajmy :> - jałowa dyskusja
by nie miała wcale miejsca;

Założyć się nie zakładam, ale śmiem poddać w wątpliwość ;) Wszak "większość", to - o zgrozo! - co najmniej 51% userów! ;] Dyskusja przestała być jałowa od postu Piotrka.

Dnia 03.10.2009 o 15:45, Dexter_McAaron napisał:

b) jestem... errr... zaskoczony Twoim zaskoczeniem... nie wiem skąd w społeczeństwie,
w którym najpoczytniejszą gazetą jest "Fakt", zaś populacja co wieczorem wchłania bez
zastanowienia papkę made in Woronicza albo TuskNetVision, miałoby się wziąść inne młodsze
pokolenie; obracasz się zapewne w zaufanym Ci gronie studenckim (zgaduję na podst. gramsajta)

Ożesz Ty, wskazałeś mi winnego! (mówię to pół-serio, wiem przez kogo mam mentalność zrzędzącego na młodsze pokolenie) ;) Sam jestem jeszcze uczniem, studenci nie są moim gronem, w którym się obracam. Ale istotnie, obracam się tylko w zaufanym gronie, co, jak widzę oglądając moje otoczenie (tego się nikt nie przyczepi) wcale nie jest regułą.

Dnia 03.10.2009 o 15:45, Dexter_McAaron napisał:

i na podstawie tego postrzegasz cały świat jako dziwny, kiedy to tak naprawdę to wąskie
grono jest aberracją ^^''

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale to chyba wiesz ^^

Dnia 03.10.2009 o 15:45, Dexter_McAaron napisał:

Ach, i żeby nie było, takoż samo jest wszędzie, czy to w Germanii, czy nad Sekwaną, czy
pośród wzgórz Brytanii (choć tam jeszcze uniwerki próbują uczyć samodzielnego myślenia).
To nie tak że społeczeństwo nam idiocieje - po prostu w dobie otwartości na net to bardziej
widać.

Już się boję :( nawet wyjechać z kraju strach. Z tą otwartością masz pełną rację, a słowa Lema każdy może przypisać sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 15:45, Dexter_McAaron napisał:

a) ogólnie to masz rację, a tak naprawdę kilku userów powyżej (pomijam tu imć Piotrka)
po prostu chwyta Cię za słówka;


Cóż, ja się dowaliłem tylko dlatego, że napisał to moderator. Gdyby napisał to ktoś bez czerwonego statusu to bym olał to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu, myślałem że ludzie którzy nie myślą abstrakcyjnie wyginęli...Nie łatwiej ściągnąć dodatek do przeglądarki lub usunąć wszystkich śledzących?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 16:09, Mistic napisał:

Cóż, ja się dowaliłem tylko dlatego, że napisał to moderator. Gdyby napisał to ktoś bez
czerwonego statusu to bym olał to :-)


Wiesz, zgadzam się Hellmutem. U mnie też jakimś dziwnym trafem 70% to jacyś nienormalni. Spam w śledziku, łańcuszki, 50 zdjęć +, konta fikcyjne w znajomych. NK to bajzel jakich mało, portal służył do tego do czego miał służyć przed boomem, aktualnie to jedna wielka zbieranina nastolatków, dzieci i osób niedojrzałych, bo prawie wszyscy normalnie wykorzystali już ten serwis do spotkania się ze znajomymi, podkreślam jeszcze raz PRAWIE, żeby nie było.
Reasumując, dodaje swoją grupę która jest grupą różniącą się od grupy Helmuta, co przy podobnych wynikach daje nam bardziej rzetelny pogląd na sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy jest na sali psycholog/psychiatra czy ktoś inny w tym guście? Bo chciałbym wiedzieć, co myślą sobie dziewczyny z N-K... Co myślą, kiedy dają komentarz typu: "SłItAśNe!!! :******" albo "aLe ŚlIcZnIe!!! :***" czy też "LoFcIaM cIe!!!! :***"
Ja tego kompletnie nie rozumiem! Może jestem jakiś ograniczony. Nie wiem, ale dla mnie to jest kompletnie niepojęte zjawisko! Jest wstanie mi to ktoś "po chłopsku" wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 16:45, KuroNeko napisał:

Mam pytanie: Czy jest na sali psycholog/psychiatra czy ktoś inny w tym guście? Bo chciałbym
wiedzieć, co myślą sobie dziewczyny z N-K... Co myślą, kiedy dają komentarz typu: "SłItAśNe!!!
:******" albo "aLe ŚlIcZnIe!!! :***" czy też "LoFcIaM cIe!!!! :***"
Ja tego kompletnie nie rozumiem! Może jestem jakiś ograniczony. Nie wiem, ale dla mnie
to jest kompletnie niepojęte zjawisko! Jest wstanie mi to ktoś "po chłopsku" wytłumaczyć?


Niestety w pewnym wieku dziewczyny na naszej klasie tak piszą w komentarzach...i tego się NIE DA LOGICZNIE WYTŁUMACZYĆ a jeśli ktoś tu ma być ograniczony to nie ty tylko te dziewczyny co takie komentarze walą. Ogólnie dla mnie takie komenty to szczyt idiotyzmu i nie świadczą one pozytywnie, o inteligencji piszącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze są rzeczy typu kilka gwiazdek i gdzieś tam serduszko i pisze jak znajdziesz serduszko masz napisać kocham się albo niefart.
Chyba to piszą jakieś dziewczyny z kompleksami co im rajstopy na podłogę spadają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować