Zaloguj się, aby obserwować  
Smuggler416

nasza-klasa.pl - Temat Ogólny

698 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2010 o 00:34, Furr napisał:

Czyli konkretnie obawia się nieodpłatnego wykorzystania jego zdjęć/danych w celach komercyjnych/marketingowych.

"Cele marketingowe" to żaden konkret.

Dnia 24.06.2010 o 00:34, Furr napisał:

Czytanie ze zrozumieniem stało się najwyraźniej sztuką tajemną...

Oj, tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 11:36, Bithda napisał:

> > A co złego jest w tym, że moje zdjęcie chcą wykorzystywać w calach komercyjnych/marketingowych?

>
> > No, jeżeli ktoś ma brzydką twarz to na pewno go nie wezmą, logiczne... A jeżeli

> ktoś
> > jest "pięęęęęękniu$$iiiii" to będzie bardzo happy jak użyją właśnie jego zdjęcia.

> To
> > + dla N-K a nie -.
>
> http://patrz.pl/zdjecia/kosz-z-pedalem-xd
O shit o_O...Na koszu? To poniżenie jest przecież:/

Nieodpłatne poniżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 12:26, Kardithron napisał:

> Czyli konkretnie obawia się nieodpłatnego wykorzystania jego zdjęć/danych w celach
komercyjnych/marketingowych.
"Cele marketingowe" to żaden konkret.


Dla mnie jakikolwiek "cel marketingowy" jest konkretnie niedopuszczalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 22:14, Furr napisał:

Dla mnie jakikolwiek "cel marketingowy" jest konkretnie niedopuszczalny.

Podsumowując mamy dwa problemy: wysyłanie spamu na skrzynkę pocztową (1) i nieodpłatne wykorzystywanie zdjęcia głównego w celach marketingowych (2).
Ad. 1 Regulamin zaakceptowałem z tydzień temu i jak na razie nie otrzymałem ani jednej wiadomości od Spółki. A każdy spam jest przeze mnie usuwany dosyć sumiennie. Można powiedzieć, że jeden kłopot z głowy.
Ad. 2 Na zdjęcie główne załadowałem plik nie przedstawiający mnie (ani nikogo innego) - mogą sobie wykorzystywać. Kolejny kłopot z głowy.

Tak sytuacja wygląda w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zaakceptowałem nowego regulaminu i wypinam się na naszą-klasę. Do szczęścia mi to nie potrzebne a nie chcę, aby mój wizerunek znalazł się na ulotce reklamowej Krajowego Rejestru Długów czy szpitala chorób wenerycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 09:17, HumanGhost napisał:

Nie zaakceptowałem nowego regulaminu i wypinam się na naszą-klasę. Do szczęścia mi to
nie potrzebne a nie chcę, aby mój wizerunek znalazł się na ulotce reklamowej Krajowego
Rejestru Długów czy szpitala chorób wenerycznych.

Jedynym rozwiązaniem jest wstawianie zdjęć z kumplem przy piwie np. Dwóch osób nie wstawią, a co jeszcze lepsze, większej ilości;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwią wasze komentarze na temat zmian w portalu n-k.pl, jak coś wam się nie podoba w tych zmianach usuńcie konto :), jest wiele innych portali społecznościowych podobnych do n-k.pl, bez opłacania dodatkowych gadżetów ;), np. mixer.pl, fotka.pl (dobra ten portal jest jeszcze gorszy niż n-k.pl xP), facebook.com i inne takie pierdółki ;), ja tam używam n-k.pl tylko po to aby się z kimś umówić na jakąś imprę, spotkanie, lub jak mam jakąś ważną sprawę do znajomego... nic innego nie robię, no jeszcze wstawiam rzadko fotki na mój profil ;P, ale nie płacę za taki badziew np. żeby dać osobie super ocenę czy coś w tym stylu jedynie mogę zapłacić za większe pokazanie listy gości którzy wbili na mój profil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 12:39, Mich4elos napisał:

Trochę mnie dziwią wasze komentarze na temat zmian w portalu n-k.pl, jak coś wam się
nie podoba w tych zmianach usuńcie konto :)

doh, a myślisz, że co większość już zrobiła? xD

Dnia 27.06.2010 o 12:39, Mich4elos napisał:

ocenę czy coś w tym stylu jedynie mogę zapłacić za większe pokazanie listy gości którzy
wbili na mój profil ;)

/facepalm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 09:17, HumanGhost napisał:

Nie zaakceptowałem nowego regulaminu i wypinam się na naszą-klasę. Do szczęścia mi to
nie potrzebne a nie chcę, aby mój wizerunek znalazł się na ulotce reklamowej Krajowego
Rejestru Długów czy szpitala chorób wenerycznych.


Dokładnie. N-K = nie korzystać. Masz konto? Kasuj. PBD - Policyjna Baza Danych.

Nasza Klasa jest jak szkoła w niedzielę. Bez klasy.

PS - do Facebook''u im daleko. (chociaż i tak się tym nie zachwycam). W ramach rozwoju portalu powinien być nie śledzik tylko twitter, no może ewentualnie bliper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy uważają, że Facebook jest super, bo nie "kradnie" waszych zdjęć:

"For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos ("IP content"), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook ("IP License")." (regulamin Facebooka)

Szybkie tłumaczenie: Facebook ma prawo do darmowego wykorzystywania waszych zdjęć i filmików bez potrzeby uzyskiwania od was zgody. Brzmi znajomo? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 14:01, Dared00 napisał:

Dla wszystkich, którzy uważają, że Facebook jest super, bo nie "kradnie" waszych zdjęć:

"For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos
("IP content"), you specifically give us the following permission, subject to your privacy
and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable,
royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection
with Facebook ("IP License")."
(regulamin Facebooka)

Szybkie tłumaczenie: Facebook ma prawo do darmowego wykorzystywania waszych zdjęć i filmików
bez potrzeby uzyskiwania od was zgody. Brzmi znajomo? ;)

Po polsku: Jeden ch** tylko w innym opakowaniu:D (sory ale jestem nieco podniecony:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 12:05, Bithda napisał:

Jedynym rozwiązaniem jest wstawianie zdjęć z kumplem przy piwie np. Dwóch osób nie wstawią, a co jeszcze lepsze, większej ilości;]


Powstać może jedynie problem jeśli te inne osoby na zdjęciu także maja konto na nk.pl i też zaakceptowały nowy regulamin. A biorąc pod uwagę jakieś 14 mln kont jest całkiem prawdopodobne, że taka sytuacja będzie miała miejsce. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli wyłączę dodawanie mnie do zdjęć za pomocą pinezek, to wszystkie dotychczasowe pinezki na zdjęciach trafi szlag czy po prostu nie będzie można mnie dodawać do nowych zdjęć, a pinezki na starych zostaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam coś dziwnego jak loguje się na n-k, to otwiera mi stronę główną, a potem ją jeszcze odświeża i tak samo jest jak wchodzę np. na profil, albo na czyjeś zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 12:27, Gumisiek2 napisał:

Czy jeżeli wyłączę dodawanie mnie do zdjęć za pomocą pinezek, to wszystkie dotychczasowe
pinezki na zdjęciach trafi szlag czy po prostu nie będzie można mnie dodawać do nowych
zdjęć, a pinezki na starych zostaną?


Na starych zostają. Jeśli ich nie chcesz to możesz je pojedynczo usuwać na swoim profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 12:30, SongoX napisał:

Od jakiegoś czasu mam coś dziwnego jak loguje się na n-k, to otwiera mi stronę główną,
a potem ją jeszcze odświeża i tak samo jest jak wchodzę np. na profil, albo na czyjeś
zdjęcie.


U mnie też tak jest. Nie wiem czy to wina nowej Opery, czy też na NK coś namieszali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować