Zaloguj się, aby obserwować  
Smuggler416

nasza-klasa.pl - Temat Ogólny

698 postów w tym temacie

Mi się ogóleni portal podoba, poza prędkością działania w niektórych godzinach. Z trollami i innymi skazami internetu się jakoś jeszcze nie spotkałem, osoby których nie znam, nie lubię po prostu odrzucam. Wchodzę tylko na fora swoich szkół i tam nie ma problemu z nikim, a jak mam ochotę to mogę się łatwo dowiedzieć co się dzieje w moich szkołach, ułatwia to też organizację spotkań, których po zakończeniu nauki nie udawało się zazwyczaj zorganizować, a tak prawie każdy ma konto na NK więc łatwo można wszystko załatwić.
Dzięki NK przypomniałem sobie o niektórych osobach, których dawno nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 23:11, KŁEJK napisał:

Zdawałem w zeszłym roku maturę. Ale do NK itp. nigdy się nie przekonam. Jakby co ide
w kime i odpowiem na ewentualnego posta jutro ;P.

Heh, ma się to wyczucie :D. A odpowiadać już raczej musiał nie będziesz, bo przecież namawiać Cię za wszelką cenę do tego nie będę, skoro sam aż tak bardzo się tym nie przejmuję ;). Po prostu podoba mi się idea tego portalu, i na tym zakończmy ;).
Branoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 22:07, Samildanach napisał:

uwazaj na slowa. jestem noobem bo mam ponad 200 znajomych? widac po prostu jestem moze
bardziej znany i lubiany niz ty. jakies pretensje ze ludzie szukaja znajomych i tyle
maja? i zaden bajzel kazdy kto powaznie traktuje ten pomysl to sie nie pogubi nawet jak
bedzie mial tysiac znajomych.
a co do tego ze to nie temat o grach to tu jest pelno takich watkow. nie podoba sie?
to sie nie udzielaj. gratuluje degrada... za wyzwiska i obrazanie ...
Ja ciesze sie ze ktos zainaugurowal nasza klase bo dzieki niej nawiazalem ponowny kontakt
z ludzmi z ktorymi sie nie widzialem od 12 lat... a poza tym spotkalem i nawiazalem kontak
z kilkoma osobami z mej rodziny ktorych nie znalem osobiscie a teraz bede mial szanse
to zmenic. nasza klasa to znakomity portal...


Myślę, że obaj przesadzacie. Bingolo tradycyjnie jedzie po bandzie, bo są osoby "kolekcjonerzy", a są tacy, którzy faktycznie mogą mieć i po cztery setki znajomych. I tu przykład: z jednej strony mój kumpel z liceum, który w gronie fanek to miał tak z pół dziewczyn ze szkoły (koszykarz + hiphopowiec, wyjaśnia ;) i potencjalnie gigantyczna ilość znajomych w tym wypadku wydaje się logiczna. Z drugiej strony masz multum niewyżytych dzieciaków, którzy szukają szczęścia w swym emo-życiu poprzez nabicie sobie statsów. Niedawno dostałem zaproszenie od dwóch dziewczyn z gimnazjum, które wysłały ponoć WSZYSTKIM zapisanym do niego, obojętnie na wiek...

Wiesz, Bingolo przesadził, bo...może dlatego że jestem z Wrocka, a to stąd pochodzi nasza.klasa i tutaj prawie wszyscy mają minimum dwie setki osób na koncie. Ale problem który zasygnalizował istnieje, a nazywa się "zjadanie własnego ogona". Precyzyjniej ujmując, obawiam się że takich osób jak te dwie klientki jest więcej. Do tego dochodzi wymyślanie jakiś profili znanych osób, obecna moda na "Klan rodziny Iksińskich" i tym podobne bajery... gosh!!

Reasumując, powiem tak: nasza.klasa BYŁA znakomitym portalem. Byłem na nim jednych z "pionierów" ;) i bawiłem się świetnie patrząc, jak osoby z podstawówki zmienili się w dojrzałych mężczyzn i równie... ekhm... bez skojarzeń... dojrzałe kobiety. Ale teraz... cóż, jak to często było, kilka osób coś dobrego wymyśliło, ludzie musieli ten pomysł znisczyć, podeptać, zepsuć, wypaczyć i jeszcze metrem mułu nakryć. A szkoda...

Fajnie że Ty się na nim dobrze bawisz. Ale przyznasz mi chyba rację, że realne problemy istnieją i dręczą ów portal, hmm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2008 o 22:07, Samildanach napisał:

uwazaj na slowa. jestem noobem bo mam ponad 200 znajomych? widac po prostu jestem moze
bardziej znany i lubiany niz ty.

Czekaj..czekaj...czekaj...czekaj.Chodziło mi o ludzi którzy:
Nie szukają znajomych tylko wbijają na wyścigi kto pierwszy dobije do 100,200 i tak dalej.O takich mi chodziło.

Dnia 01.03.2008 o 22:07, Samildanach napisał:

a co do tego ze to nie temat o grach to tu jest pelno takich watkow. nie podoba sie?

Ale temat o budowaniu domów w forum o grach to chyba lekka przesada...
gratuluje degrada... za wyzwiska i obrazanie ...
a,a co to ma do dyskusji b,a właściwie miałem tylko ostrzeżenie za wyzwiska. i niby ty nikogo nie wyzywasz...

Dnia 01.03.2008 o 22:07, Samildanach napisał:

Ja ciesze sie ze ktos zainaugurowal nasza klase bo dzieki niej nawiazalem ponowny kontakt
z ludzmi z ktorymi sie nie widzialem od 12 lat...

No bo właśnie do tego ona jest.Ja nie krytykuję samej stronki.

Dnia 01.03.2008 o 22:07, Samildanach napisał:

a poza tym spotkalem i nawiazalem kontak
z kilkoma osobami z mej rodziny ktorych nie znalem osobiscie a teraz bede mial szanse
to zmenic.

Ale mi się to w niej podoba.Ja tylko krytykuję ludzi którzy włażą tam i wbijają tyle znajomych ile się da nawet z nimi nie korespondując.

Dnia 01.03.2008 o 22:07, Samildanach napisał:

nasza klasa to znakomity portal...

No cóż.Każdy ma własne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2008 o 23:33, Dexter McAaron napisał:

Fajnie że Ty się na nim dobrze bawisz. Ale przyznasz mi chyba rację, że realne problemy
istnieją i dręczą ów portal, hmm??

bawie sie dobrze gdyz strona ta ( zniby tak banalnie prostym pomyslem) dostarcza wiele pozytywnych emocji i doswiadczen. ja takiego ogromnego problemu jak mowicie nie zauwazylem. nie neguje iz istnieje gdyz na tego typu portalach takie cos po prostu byc MUSI jak sie pojawia dzieci neo i EMOtikony. ale nie jest on az w takiej skali. w koncu to nie fotka.pl czy epuls tylko naprawde powazny serwis spolecznosciowy. tak nawiasem mowiac mam ponad 200 znajomych a moglbym w dziesiatkach wyliczac tych ktorzy nie maja jeszcze konta a sa mymi znajomymi. i co jestem kolekcjonerem? ja poczulem sie tylko urazony uogolnieniem BINGOLA. tak jak juz mowilem uwazam ze teraz ty troszke przesadzasz tak hiperbolizujac zjawisko:)
@Bingolo
ok teraz mowisz o co ci chodzilo a moj bulwers i drwina z degrada wynikly z urazenia twym uogolnieniem czyli malo precyzyjnym opisaniem problemu dzieci neo i emo a nie calej naszej klasy. a ja nikogo nie wyzywam zauwazyles cos takiego? wykorzystalem sytuacje ktora widzialem. widzialem jak mod "przyznaje" ci nagrode w postaci degrada. ale jak juz mowilem powiedzialem te slowa pod wplywem impulsu gdyz poczulem sie porownany do dzieci neo i emo a dla mnie to obraza... skoro wyjasnione to ja rowniez slowa odwoluje:)
Ja generalnie uwazam iz to jedna z najlepszych stron aktualnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z gothicsheep. Nasza klasa to dobry portal. Może nie jest idealny (czytaj: zapchane serwery ^^) ale na pewno bez porównania lepszy niż fotka czy epuls... Tam to dopiero jest wylęgarnia trolli :/
Sam mam konto na naszej klasie i nie widzę nic złego w tym, że wszystkich swoich znajomych będę miał w jednym miejscu. Zawsze po latach można je odświeżyć :)

Słuchajcie... a może założymy konto: gram.pl, do którego będą mogli zapisać się użytkownicy forum ? Tak tylko się pytam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu w sprawie tego konta gram.pl naewt musze przyznać, że mnie to zaintereswowało ale kto by coś takiego poprowadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:50, Lord Andre 1 napisał:

Ja tu w sprawie tego konta gram.pl naewt musze przyznać, że mnie to zaintereswowało ale
kto by coś takiego poprowadził.

yyyyy ze co? o jakim koncie i o jakim prowadzeniu mowisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nasza-klasa.pl to bardzo dziwny portal. Z jednej strony można nawiązać nowe znajomości jak i odświeżyć stare, a z drugiej można bawić się w kolekcjonowanie znajomych jak jakiś znaczków pocztowych. Niektórzy na siłę wysyłają zaproszenie komu się da..i po co? Z 700 znajomych zna się tak naprawdę może 200...Większość dziewczyn nie może już żyć bez tego portalu...kiedy tylko trafi się okazja wejścia na neta to surfują po portalu i piszą spamerskie komentarze "ale ty ładnie wyglądasz", ojej..."o, masz nowego mena, xD". Z tego czym miał być ten portal pozostało tak naprawdę nic. Zrobiła się to druga fotka.pl tylko bez możliwości wystawienia oceny (ale to pewnie w końcu wejdzie)!


W dodatku prędkość, z jaką działa ta stronka powoduje we mnie drgawki...większość zdjęć się po prostu nie otwiera z powodu słynnego "Przeciążenia serwera"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:50, Lord Andre 1 napisał:

Ja tu w sprawie tego konta gram.pl naewt musze przyznać, że mnie to zaintereswowało ale
kto by coś takiego poprowadził.


No i tu pojawia się problem :) Mógłbym założyć. Ale tematy na forum (na naszej klasie) żeby pogadać czy chociażby zdjęcia to już by musieli zapisani użytkownicy dodawać. Druga sprawa to jakaś reklama :) Oddzielny temat na forum odpada. Tutaj by trzeba było link do konta dać. Problem w tym ,ze byłby on tylko na jednej stronie i komu by się chciało je przewijać. I jeszcze w nazwie konta na nk oprócz imienia i nazwiska nick musiałby być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nasza-klasa?
hm.. lubię ten portal ;))
denrwują mnie często przeciążone serwery - a przecież miało się to skończyć ( te zapchane servy ) ... i co? nadal tak samo ...
ale spoko, wystarczy, że wejdę na stronkę rano albo wieczorem - i jest cacy ;]]
... w sumie to b. dobra idea osoby, która ją stworzyła - należą mu się wielkie brawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porall "Nasza klasa" jest tak naładowany że aż do przesady. Wczytuje się dobrą minutę (przy szybkości neta 1mb)Nie rozumię ludzi, którzy umieszczają tam swoje zdjęcia i podają swoje adresy zamieszkania,przeciez kazdy może zobaczyć twój adres e-mail i później bedzie ci spamował. Po co to w ogóle istnieje??? Jeśli ludzie chcą się poznać to do siebie dzwonią i gadają (nawet ci z którymi kiedyś chodziliśmy do klasy) Od czego sąksiążki adresowe/telefoniczne???-od tego aby znajdować swoich znajomych,jakieś firmy i inne duperele. JESTEM PZRECIW PORTALOWI "NASZA-KLASA.PL"
Już nawet rolnicy zakladają sobie portale o tytule "nasza-pasza.pl", "nasze-klacze.pl"mógłbym to wymieniać do Wielkanocy. Poczytajcie sobie w nowym CDA w przedziałe "Na luzie". Jest tam o wiele więcej takich przykładow... Ojojoj, się rozpisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 13:59, Kolumb95 napisał:

Dla mnie porall "Nasza klasa" jest tak naładowany że aż do przesady. Wczytuje się dobrą
minutę (przy szybkości neta 1mb)

to akurat dziwne nie jest. powodem jest strasznie duza aktywnosc ludzi ktorzy maja tam konta.

Dnia 02.03.2008 o 13:59, Kolumb95 napisał:

Nie rozumię ludzi, którzy umieszczają tam swoje zdjęcia
i podają swoje adresy zamieszkania,przeciez kazdy może zobaczyć twój adres e-mail i później
bedzie ci spamował.

co ty za glupoty gadasz. z choinki sie urwales? jakie adresy? dane konkretnej osoby sa widoczne tylko dla znajomych i to tylko jesli ta osoba zezwoli na udostepnienie danych. poza tym w ogole nie musi ich podawac.

Dnia 02.03.2008 o 13:59, Kolumb95 napisał:

Po co to w ogóle istnieje??? Jeśli ludzie chcą się poznać to do siebie
dzwonią i gadają (nawet ci z którymi kiedyś chodziliśmy do klasy) Od czego sąksiążki
adresowe/telefoniczne???-od tego aby znajdować swoich znajomych,jakieś firmy i inne duperele.

smieszny jestes. gadasz takie bzdury ze sie na placz zbiera. znajdziesz w ksiazce telefonicznej znajomych ktorych nazwisk nie pamietasz a ktorych ostatnio widziales kilkanascie lat temu? a mozesz nawet znac nazwisko a oni mogli sie przeprowadzic itp itd. zanim zacznisz bladolic jak potluczony to sie zastanow. portal zostal stworzony w konkretnym celu przez ludzi inteligentnych i starszych od ciebie. wiec chyba jakis cel mieli i nadali go serwisowi.

Dnia 02.03.2008 o 13:59, Kolumb95 napisał:

JESTEM PZRECIW PORTALOWI "NASZA-KLASA.PL"

smutne... nie ma sie pojecia po co cos istnieje wiec sie jest przeciwnym. nie ma to jak brak zrozumienia i ocenianie.

Dnia 02.03.2008 o 13:59, Kolumb95 napisał:

Już nawet rolnicy zakladają sobie portale o tytule "nasza-pasza.pl", "nasze-klacze.pl"mógłbym
to wymieniać do Wielkanocy. Poczytajcie sobie w nowym CDA w przedziałe "Na luzie". Jest
tam o wiele więcej takich przykładow... Ojojoj, się rozpisałem...

nie wiem czy wiesz co to znaczy "na luzie". jak myslisz ze istnieja takie portale to polecam wrocic do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystkie wady tego serwisu wynikają z winy użytkowników
- przeciążone serwery (8 mln Polaków to nie byle co)
- prywatność (nikt nikogo nie zmusza do podawania swoich prawdziwych danych, a w każdej chwili można je zmienić/usunąć)
- zdjęcia (zdjęć też nie musimy zamieszczać)
- kolekcjonerzy znajomych (przecież nie jest to winą autorów serwisu)

Kolumb95
> Już nawet rolnicy zakladają sobie portale o tytule "nasza-pasza.pl", "nasze-klacze.pl"mógłbym to wymieniać do
> Wielkanocy. Poczytajcie sobie w nowym CDA w przedziałe "Na luzie". Jest tam o wiele więcej takich przykładow...
Lol. To wejdź sobie na przytoczone strony i zobacz, że one nie istnieją, a w CDA robili sobie jaja (a czegoś ty się spodziewał po NL?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 14:15, Kolumb95 napisał:

Właśnie!!! Tylko że koledze Samildanach jakos się tego nie da wytłumaczyć...

gadasz takie glupoty ze zal mi sie robi. jakos ty nie probowales tego nikomu wytlumaczyc. i jak mam zgadywac to nawet nie zrozumiales tego artykulu ktory byl w linku. nic na ten temat nie pisales o mozliwosci hackingu informacji. poza tym wszystkie dane podawane sa na wlasna odpowiedzialnosc. nikt nikogo nie zmusza. widzisz tu jakis problem? co za czlowiek z ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 14:16, Graszczur napisał:

Lol. To wejdź sobie na przytoczone strony i zobacz, że one nie istnieją, a w CDA robili
sobie jaja (a czegoś ty się spodziewał po NL?)


Takie niby portale istnieją, ale nie funkcjonują i mają w domenie zazwyczaj prv.pl. O to link dla niedowiarków: www.nasza-cela.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaa portal jest spox tylko jakie ta strona ma cholernie wielkie pingi,naprzyklad ostatnio patrzylem przez MS DOS''a i pingi wysyłania i powrotu wachają sie w granicach 500-700...matko boska,jak tak mozna.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować