Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: filmy - recenzja - "Ratatuj"

11 postów w tym temacie

Ja to się wychowywałem na rysowanych bajkach Disneya. Przy całym moim pozytywnym podejściu do komputerowych animacji, to nie jest dla mnie. I nie dlatego, że jestem ''''za stary na bajki''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 22:30, Azreix napisał:

Ja to się wychowywałem na rysowanych bajkach Disneya. Przy całym moim pozytywnym podejściu
do komputerowych animacji, to nie jest dla mnie. I nie dlatego, że jestem ''''za stary
na bajki''''.


Szczerze mówiąc ja też, pierwsze Disneye (i Smurfy!!) na wieczorynce w świeżo wolnym kraju... ;P I darzę je wielką estymą, tęskniąc do "tradycyjnych" Króla Lwa albo Dzwonnika z Notre Dame. Zaś te coraz to nowsze i cudaczniejsze animacje... heh, może są i fajne, ale bez głębi.

ALE w tym jednym jedynym przypadku w pełni popieram entuzjazm recenzenta. Miałem przyjemność być na Ratatuju w kinie i daawnoo się tak nie uśmiałem... :) Jeśli ktoś tego nie zobaczył, z okazji wyjścia DVD zachęcam do nadrobienia strat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek niezbyt popularny... większość tu się chyba wstydzi przyznać do oglądania Disney''a... :D

Ratatuj to wszystko co najlepsze w produkcjach Disneya:)
Świetny humor, wykonanie na najwyższym poziomie i wciągająca historia w disneyowskim klimacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to i tak jest Toy Story! :D Kopalnia świetnych tekstów i docinek.
Ratatuja oglądałem, ale poza ciekawą historią i ładną animacją jakoś nic szczególnego tam nie było... Podczas całego filmu w ogóle się nie zaśmiałem... Mimo wszystko film mi się podobał.
BTW Podobno Bee Movie również nie jest śmieszny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 07:01, Pawlo09 napisał:

Podobno film jest dobry ale chyba za bardzo dzieciny.


Czy ja wiem ? Bardzo fajna bajka opowiadająca fajną historię :) Co prawda to bajka ale jak się doszukać to idzie znaleźć tam treści, dla których nie ma ograniczeń wiekowych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten film nie jest aż tak zachwycający. Owszem jest zrobiony z rozmachem, naprawdę dopracowany pod względem technicznym, ale brak mu jakiegoś głębszego przesłania. Bo niby o czym on uczy?? O przyjaźni człowieka i szczura? O zrozwijającej się "miłości" kobiety i mężczyzny? Jakoś mi nie w samk było oglądać tę bajeczkę. Dla dzeci owszem, może się i nada, ale to i tak tych nie najmłodszych, bardziej przecież wrażliwych na wszelkie nagatywne treści, ale nie dla kogoś kto od filmu wymaga i przesłania i jakości technicznej. W skali 1-10 film oceniam na 5+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 11:58, Pojmen napisał:

Bo niby o czym on uczy??


Mi pierwsze co przyszło do głowy, kiedy zastanawiałem sie nad przesłaniem Ratatuja było to, że nie ważne kim jesteś, nie ważne skąd pochodzisz, nie liczy się to, co mówią inni - masz pełne prawo decydować o tym kim chcesz zostać i co robić w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 22:56, Igor FCBayern napisał:

Najlepsze to i tak jest Toy Story! :D


To klasyk :)

Dnia 02.03.2008 o 22:56, Igor FCBayern napisał:

BTW Podobno Bee Movie również nie jest śmieszny...?


A mi właśnie Bee Movie bardzo się podobało :) Ale z komediami, również z tymi animowanymi, jest zawsze ten samo problem - trudno komuś coś polecić, bo ludzkie gusta kiedy idzie o poczucie humoru, strasznie się od siebie różnią. Ale jakby kto pytał, to polecam Pszczoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować